Jump to content
Dogomania

Wdawanie rodowodów przez PKPR-skandal!!


Anapon

Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WItam wszystkich serdecznie
Nie moglam niezareagować na zarzuty ktore wysunal Pan Marek Malinowski - hodowla Anapon.
Szanowny Panie Marku - zapisując się do jakiejś organizacji należy najpierw zapoznać się z regulaminami jakie w danej organizacji obowiązją. Gdyby zechciał się Pan wysilić i poczytać te regulaminy, wiedział by Pan, jakie wymagania należy spełnić aby pies uzyskał uprawnienia reproduktora. - to po pierwsze.
Po drugie - raczej nic dziwnego, ze PKPR najpierw upomniała się o składki i opłaty za wystawienie rodowodów. Raczej dziwnym było by, gdyby tego nie zrobiła.
Po trzecie - jeśli nadal nie ma rodowodów, to oprócz wysyłania maili wystarczy chwycić za telefon, zadzwonic do PKPR i wyjaśnic całą sprawę. Być może rodowody zaginęły gdzieś z winy poczty, tym bardziej, że ostatnio Poczta Polska niestety zawodzi.
Po czwarte - rodowody otrzyma Pan podczas przeglądu miotu(a wydaje mi się, że nie ma Pan pojęcia o podstawowych sprawach), a przegląd miotu będzie wykonany przez odpowiedniego przedstawiciela PKPR który działa na terenie na którym Pan mieszka. A więc proponuję skontaktować się z odpowiednim przedstawicielem telefonicznie. O ile dobrze pamiętam, telefony do przedstawicieli znajdzie Pan również na stronie PKPR.
Po piąte - czy naprawdę dziwi Pana, ze PKPR zarządało zarejestrowania Pana psa w swoim Klubie i opłacenia składki członkowskiej? No - tutaj to brak mi słów na ten zarzut. Ręce opadają.
To może na razie na tyle.
Proponuje odwiedzić stronę PKPR i najpierw poczytać spokojnie a potem się gardłować na forum.
Pozdrawiam i życzę powodzenia - Megan

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Megan']Po piąte - czy naprawdę dziwi Pana, ze PKPR zarządało zarejestrowania Pana psa w swoim Klubie i opłacenia składki członkowskiej?[/quote]

A czy mozesz wskazac punkt w regulaminie PKPR który mowi o koniecznsci rejestrowania w tymze każdego reproduktora uzytego w hodowli, a zarejestrowanego juz w innym zwiazku? Za moment okaze sie, ze jak ktos pojedzie na krycie zagranice tez bedzie musiał rejestrowac uzytego psa w PKPR. Dobry sposob na dodatkowy zarobek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Trochę nie na temat, ale...
[COLOR=#000000][SIZE=2][I]"[/I][/SIZE][/COLOR]a. Do Klubowej Księgi Wstępnej (KKW) mogą być wpisywane psy/suki ras polskich
[CENTER][SIZE=2][I][COLOR=#000000] i rzadkich o nieudokumentowanym pochodzeniu, których fenotyp odpowiada
wzorcowi rasy, na pisemny wniosek właściciela lub hodowcy, wraz z uzasadnieniem.[/COLOR][/I][/SIZE][/CENTER]
[SIZE=2][I][COLOR=#000000]b. Psy i suki innych ras w szczególnych przypadkach mogą być wpisane do KKW
po uzyskaniu zgody Zarządu Głównego Klubu, na pisemny wniosek właściciela
lub hodowcy, wraz z uzasadnieniem."

[/COLOR][/I][COLOR=#000000]Do tej organizacji zatem można zapisać psy bez udokumentowanego pochodzenia!? Nie tylko ras rzadkich..?!
Dobrze to zrozumiałam?
Jak dla mnie szokujące...[/COLOR][I][/I][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Trochę nie na temat, ale...
[COLOR=#000000][SIZE=2][I]"[/I][/SIZE][/COLOR]a. Do Klubowej Księgi Wstępnej (KKW) mogą być wpisywane psy/suki ras polskich
[CENTER][SIZE=2][I][COLOR=#000000]i rzadkich o nieudokumentowanym pochodzeniu, których fenotyp odpowiada [/COLOR][/I][/SIZE]
[I][SIZE=2][COLOR=#000000]wzorcowi rasy, na pisemny wniosek właściciela lub hodowcy, wraz z uzasadnieniem.[/COLOR][/SIZE][/I][/CENTER]
[SIZE=2][I][COLOR=#000000]b. Psy i suki innych ras w szczególnych przypadkach mogą być wpisane do KKW [/COLOR][/I][/SIZE]
[I][SIZE=2][COLOR=#000000]po uzyskaniu zgody Zarządu Głównego Klubu, na pisemny wniosek właściciela [/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=2][COLOR=#000000]lub hodowcy, wraz z uzasadnieniem."[/COLOR][/SIZE][/I]

[SIZE=2][COLOR=#000000]Do tej organizacji zatem można zapisać psy bez udokumentowanego pochodzenia!? Nie tylko ras rzadkich..?![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#000000]Dobrze to zrozumiałam?[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#000000]Jak dla mnie szokujące...[/COLOR][/SIZE][/quote]

Oczwiscie ze dobrze zrozumiałas. Moze dlatego na wystawach PKPR wiekszosc zwierzat tylko z daleka przypomina rase którą reprezentuje.

Link to comment
Share on other sites

Już o tym była mowa w innym wątku i ta sprawa była tam wyjaśniana. Cóż, niektórzy uważają, że warto jeszcze raz trochę popisać, z sensem lub bez - za to złośliwie.. I całkiem nie w temacie. A można po prostu przeczytać to, co już zostało napisane.
[quote]
[B][B]Karenina[/B] napisała[/B]
Moze dlatego na wystawach PKPR wiekszosc zwierzat tylko z daleka przypomina rase którą reprezentuje.
[/quote]
Jasne. Oczywiście. Naturalnie. Tak jest[B]. ;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

A moze nie jest? Mnostwo ludzi okresla wysawy PKPR jako wystawy psów rasopodonych, i niestety jak sie patrzy na zdjecia z ich wystaw to tylko takie okreslnie sie człowiekowi nasuwa.

Marzena, Ty jestes chyba duzą miłosniczką PKPR, mozesz mi podac 5 punktów w których PKPR jest lepszy niż ZKWP i dlaczego warto nalezec własnie do tej organizacji a nie do ZKWP?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']A moze nie jest? Mnostwo ludzi okresla wysawy PKPR jako wystawy psów rasopodonych, i niestety jak sie patrzy na zdjecia z ich wystaw to tylko takie okreslnie sie człowiekowi nasuwa.

Marzena, Ty jestes chyba duzą miłosniczką PKPR, mozesz mi podac 5 punktów w których PKPR jest lepszy niż ZKWP i dlaczego warto nalezec własnie do tej organizacji a nie do ZKWP?[/quote]

No to trzeba chyba pogratulować federacją kynologicznym Karenina, np ZK bo przecież dużo psów własnie wystawianych w PKPR jest z rodowodem FCI- Pomyśl co piszesz, i co słuchasz...

Co do lepszości PKPR na ZK- czy Marzena o czymś takim WSPOMNIAŁA?? Bo chyba nikt Z PKPR tego nie powiedział- to jest wolny wybor jesteś tu albo tu, co poniektórzy jak widać są tu i tu... :lol::lol:


A ogóle to zaczynamy schodzć z tematu. który jest na początku watku.... i zaczyna sie przemiał fanaberycznych przemyśleń...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oryks']No to trzeba chyba pogratulować federacją kynologicznym Karenina, np ZK bo przecież dużo psów własnie wysawianych w PKPR jest z dorowodem FCI- Pomyśl co piszesz, i co słuchasz...

Co do lepszości PKPR na ZK- czy Marzena o czymś takim WSPOMNIAŁA?? Bo chyba nikt Z PKPR tego nie powiedział- to jest wolny wybów jesteś tu albo tu, co poniektórzy jak widać są tu i tu... :lol::lol:
[/quote]

Doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze w PKPR sa psy z rodowodem wyddanym przez FCI, i doskonale wiadomo z jakich powodów te psy tam własnie sa, a nie w ZK. Połowa z nich to psy które w ZK odpadaja z powodu jakosci, a 2 czesc to ludzie którzy z ZK zostali usunieci, a biznes musi sie krecic :evil_lol:

I jednach chciałabym wiedziec, w czym PKPR jest lepszy od ZK, bo w kazdym watku o PKPR ktory tu jest, kade złe słowo o tej organizacji jest torpedowane przez jej miłosników. Wiec? W czym tkwi jej wspaniałosc?

Link to comment
Share on other sites

Ja NIGDY i NIGDZIE nie twierdziłam, że PKPR jest lepsze od ZK. Natomiast nie cierpię fałszywych uogólnień, powtarzanych plotek opartych na czystej niechęci do tego co nowe i najczęściej nieznane. Toteż żadnych pięciu punktów nie napiszę, karenina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina'] a 2 czesc to ludzie którzy z ZK zostali usunieci, a biznes musi sie krecic :evil_lol:

I jednach chciałabym wiedziec, w czym PKPR jest lepszy od ZK, bo w kazdym watku o PKPR ktory tu jest, kade złe słowo o tej organizacji jest torpedowane przez jej miłosników. Wiec? W czym tkwi jej wspaniałosc?[/quote]

A naprzyład sama sobie odpowiedziałaś na jedno pytanie: Doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze w PKPR sa psy z rodowodem wyddanym przez FCI, i doskonale wiadomo z jakich powodów te psy tam własnie sa, a nie w ZK. Połowa z nich to psy które w ZK odpadaja z powodu jakosci,
Dlaczego ZK wyrabia psom rodowody- skoro nie spełniają wymogów??:lol::lol:

Powiem CI sytuacje z mego doświadczenia, w zk przy odbiorze rodowodu oglądają psa tak, wygląd, zgryz itp oczywiscie oznakowanie psa tatuaż??
No i pies ma wogóle nie czytelny tatoo w wieku ok. roku...
Rodowód wydany oczywiscie, to tak jak by przyprowadzić psa z pomazanym uchem zielonkawym markerem- bo tak wyglądałą powyższa sutuacja...

Link to comment
Share on other sites

I nie każde [B]złe[/B] słowo jest przeze mnie "torpedowane" ;) tylko każde [B]nieprawdziwe[/B].
Takie jak Twoje np.
[QUOTE]
doskonale wiadomo z jakich powodów te psy tam własnie sa, a nie w ZK. Połowa z nich to psy które w ZK odpadaja z powodu jakosci, a 2 czesc to ludzie którzy z ZK zostali usunieci, a biznes musi sie krecic
[/QUOTE]
Skąd masz takie dane? Podaj ich źródło.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, lepsze PKPR które rodowody wydaje na mailowe zapotrzebowanie :evil_lol: . To mi dopiero organizacja, i napewno każdy pies jest ogladany przez komisje przy tej okazji :evil_lol:, a najlepiej do przegladów nadaja sie weci z przypadku :evil_lol: których jednorazowo mozna do wykonania takiego zobowiazac. U, ci to sie znaja na wzorcach ras jak cholera :evil_lol:

Moze PKPR powinien sie cieszyc ze ZK wywala czesc swoch członków, bo to dopiero by kociuby biegały na ich wystawach:lol:

A nie, przepraszam, przeglad nie moze byc wykonany jesli rodowód nie został wystawiony :evil_lol:

[SIZE=4]przegląd miotu nie może być wykonany jeśli rodowody dla szczeniąt
nie zostały wystawione. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Jak zawsze napastliwy słowotok zamiast konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie ;) Ot, i przykładzik z wywodu kareniny
[quote]bo to dopiero by kociuby biegały na ich wystawach:lol:
[/quote]To się nazywa rzeczowa argumentacja ;)

[quote]
przeglad nie moze byc wykonany jesli rodowód nie został wystawiony :evil_lol:

[/quote]Karenina, jak nie wiesz, to naprawdę nie pisz. W PKPR szczenięta nie otrzymują metryk jak w ZK, tylko od razu rodowody. (ten temat był wałkowany w innym wątku - poszukaj i dowiedz się jak to wygląda). Inaczej więc to przebiega. I już.
Podobne procedury istnieją także w krajach zrzeszonych w FCI - dodam gdyby wydawało Ci się to dziwne. Także możesz sprawdzić. I kropka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']Karenina, jak nie wiesz, to naprawdę nie pisz. W PKPR szczenięta nie otrzymują metryk jak w ZK, tylko od razu rodowody. (ten temat był wałkowany w innym wątku - poszukaj i dowiedz się jak to wygląda). Inaczej więc to przebiega. I już.
Podobne procedury istnieją także w krajach zrzeszonych w FCI - dodam gdyby wydawało Ci się to dziwne. Także możesz sprawdzić. I kropka.[/quote]


Nie musze nic sprawdzac, mam psy importowane z 6 europejskich krajów, oszem miały wystawiane odrazu rodowody- ale zaden z tych krajów (jesli obowiazuje w nich przeglad miotu) nie wystawia rodowodów przed przegladem, litosci...

Link to comment
Share on other sites

Ło matko, nie będę znowu omawiać rzeczy już raz opisanych. Litości. Karenina, przecież to Twoja sprawa co Ci się podoba a co nie. Nie podoba Ci się PKPR - no to nie. I tyle. Dopóki ktoś nie napisze czegoś nieprawdziwego nie zabieram głosu. Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać. Każdy ma wolny wybór. To proste.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam na Belgach.
Szkoda gadać.
PKPR to dno .. :shake:

[quote name='oryks']A naprzyład sama sobie odpowiedziałaś na jedno pytanie: Doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze w PKPR sa psy z rodowodem wyddanym przez FCI, i doskonale wiadomo z jakich powodów te psy tam własnie sa, a nie w ZK. Połowa z nich to psy które w ZK odpadaja z powodu jakosci,
Dlaczego ZK wyrabia psom rodowody- skoro nie spełniają wymogów??:lol::lol:

[/quote]

I tu Twoja wiedza jest bardzo malutka.
W ZK KAZDY pies dostaje Rodowod - kazdy pies ma pochodzenie udokumentowane. Jesli ma jakas wade pojawia sie wpis 'nie hodowlany' badz nie pojawia jednak taki pies nie ma szans na wystawach i leci do PKPR ;)

Link to comment
Share on other sites

Axusia dziecinko kochana DOCZYTAJ POST DO KONCA. NIE INTERESUJE MNIE TO CZY ZK WPISUJE COŚ DO RODOWODU CZY NIE W SYTUACJACH ZROZUMIAŁYCH, NIE PYTAM CZY WYDAJE RODOWÓD DO KAŻDEGO PSA. PYTAŁEM DLACZEGO PRZY PRZEGLĄDZIE PSA W MOMENCIE WYDANIA RODOWODU, Z ZUPELNIE NIECZYTELNYM TATUAZEM RODOWÓD ZOSTAŁ WYDANY, W RODOWODZIE NIC NIE WPISANO...TO MÓGŁ BYĆ PIES NIEHODOWLANY!!! NIKT TYM SIE NIE ZAINTERESOWAŁ-Napisałem Ci dużymi literkami żeby CI było lepiej czytać...

Co do mojej mądorości, to po 15 latach z psami oraz kilku latach pracy z nimi niestety moja głowa nie pęka w szwach od nadmiaru wiedzy tak jak Twoja... tylko pogratulowac...Ci nieomylnej wiedzy :) np Teorii dominacji - o której wypisujesz w innych wątkach- brawo brawo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oryks']Axusia dziecinko kochana DOCZYTAJ POST DO KONCA. NIE INTERESUJE MNIE TO CZY ZK WPISUJE COŚ DO RODOWODU CZY NIE W SYTUACJACH ZROZUMIAŁYCH, NIE PYTAM CZY WYDAJE RODOWÓD DO KAŻDEGO PSA. PYTAŁEM DLACZEGO PRZY PRZEGLĄDZIE PSA W MOMENCIE WYDANIA RODOWODU, Z ZUPELNIE NIECZYTELNYM TATUAZEM RODOWÓD ZOSTAŁ WYDANY, W RODOWODZIE NIC NIE WPISANO...TO MÓGŁ BYĆ PIES NIEHODOWLANY!!! NIKT TYM SIE NIE ZAINTERESOWAŁ-Napisałem Ci dużymi literkami żeby CI było lepiej czytać...

Co do mojej mądorości, to po 15 latach z psami oraz kilku latach pracy z nimi niestety moja głowa nie pęka w szwach od nadmiaru wiedzy tak jak Twoja... tylko pogratulowac...Ci nieomylnej wiedzy :) np Teorii dominacji - o której wypisujesz w innych wątkach- brawo brawo...[/QUOTE]


DZIEKUJE ! :lol::lol::lol::lol::lol: :evil_lol:
I z BOGIEM :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Historia nie z tej ziemi. Ja, członek ZK z wieloletnim stażem, nagle stałam się orędownikiem PKPRu! A dlaczego? Bo nie lubię wściekłych i nieuzasadnionych ataków na zasadzie - wiem bo wiem i już.
PKPR ma za uszami, ale ZK też.
PKPR może i powstał z niczego, jest na początku swojej drogi, ale z tego nie wynika, że jest we wszystkim do niczego.
Tylko jedno mnie dziwi: czemu PKPR jest taki obojętny na ataki? Siedzi zamknięty w swojej norce i nic go nie obchodzi, że się go opluwa. Na dogo jest chyba tylko jedna osoba z PKPR, mianowicie Marzena. I Marzena jest sama. Mądra z niej dziewczyna, ale w obliczu zmasowanego ataku niewiele może. Ale sie stara.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Historia nie z tej ziemi. Ja, członek ZK z wieloletnim stażem, nagle stałam się orędownikiem PKPRu! A dlaczego? Bo nie lubię wściekłych i nieuzasadnionych ataków na zasadzie - wiem bo wiem i już.
PKPR ma za uszami, ale ZK też.
PKPR może i powstał z niczego, jest na początku swojej drogi, ale z tego nie wynika, że jest we wszystkim do niczego.
Tylko jedno mnie dziwi: czemu PKPR jest taki obojętny na ataki? Siedzi zamknięty w swojej norce i nic go nie obchodzi, że się go opluwa. Na dogo jest chyba tylko jedna osoba z PKPR, mianowicie Marzena. I Marzena jest sama. Mądra z niej dziewczyna, ale w obliczu zmasowanego ataku niewiele może. Ale sie stara.[/quote]

Mraulina cokolwiek by ktoś z PKPR nie napisał, ludzie którzy atakują jakiąś formacje Kynologiczna mają tak świete przekonanie o swoich racjach(a o złych intenacjach tejże formacji) że nic ani nikt ich nie przekona, bo każda kolejna odpowiedz, bedzie odpierana kolejnym atakiem... tak już jest...
Poczytaj dogomanie(pewnie nie raz to zrobiłaś:lol:), ileż to skarg jest na ZK, PKPR i inne. Jacy to sedziowe niesprawiedliwi, jak skandalicznie była zorganizowana wystawa, a że regulamin nie taki, a jak to źle, a jak niedobrze- wystarczy poczytać...
Szkoda komentarzy, psucia sobie humoru wypocinami które tu czasami powstają...

Ja jestem tu od kilku lat na forum... szkoda mi odpisywać na jakieś dyrdymały ( widać to po moich postach)... bo i efektu nie bedzie, a napewno konstruktywnej dyskusji...
Przekonasz się że zaraz na ten post bedzie kolejny bzdurny zwrot informacji itd itd. :evil_lol::evil_lol: ...pewnie Axusi albo jeszcze kogoś innego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Tylko jedno mnie dziwi: czemu PKPR jest taki obojętny na ataki? Siedzi zamknięty w swojej norce i nic go nie obchodzi, że się go opluwa. Na dogo jest chyba tylko jedna osoba z PKPR, mianowicie Marzena. I Marzena jest sama. Mądra z niej dziewczyna, ale w obliczu zmasowanego ataku niewiele może. Ale sie stara.[/quote]
Na dogo, tak jak napisał oryks, ludzie psioczą nie tylko na PKPR (choć tu wypowiedzi są szczególnie zjadliwe) ale także na ZK. I nikt z zarządów obydwu tych organizacji nie zabiera głosu. Trudno sobie wyobrazić, żeby pan Mania czy pani Kosińska odpierali tutaj ataki, często obrzydliwe.
Zresztą obserwuję, porównując dogomanię do innych psich for, że jest tutaj najwięcej napastliwych i paskudnych wypowiedzi. Nawet oficjalne komunikaty tych organizacji nic by tu nie pomogły.
Rzeczywiście mam tutaj osobiście ciężką przeprawę i wcale nie jest to rola, ktora mi się podoba. Jestem osobą ugodową i łagodną z charakteru i występowanie w roli adwokata niełatwej sprawy wcale mi nie odpowiada. Wolę zająć się swoim psem czy pomocą zwierzętom bezdomnym niż przeciwstawiać się stereotypom, a często nawet bredniom. Dlatego dyskusję z niektórymi (np. Axusia) już sobie odpuszczam. I reaguję wyłącznie wtedy gdy ktoś pisze nieprawdę. A przekonywanie kogokolwiek do czegokolwiek zostawiam tym, którzy mają naturę wojownika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...