Jump to content
Dogomania

Wdawanie rodowodów przez PKPR-skandal!!


Anapon

Recommended Posts

Ku przestrodze tym którzy chcą hodować psy w PKPR powstaje ten temat. 26 maja złożyliśmy zamówienie na rodowody dla szczeniąt urodzonych 06.05.1008. Matka - Anapon Atilla, ojciec - Delark Simply Red At Jenkowa. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy rodowodów, ani żadnej odpowiedzi z biura PKPRu dlaczego tak się dzieje.

From: Anna Malinowska [mailto:[email protected]]
Sent: Monday, May 26, 2008 9:37 PM
To: '[email protected]'
Subject: zamówienie na rodowody

Witam

W załączniku przesyłam dokumenty dotyczące zamówienia na rodowody dla szczeniąt.


Marek Malinowski
Hodowla Anapon




Jedyną wiadomością z Biura PKPRu była informacja w której prosi się o uregulowanie składki oraz opłacenie rodowodów.
________________________________________
From: pkpr-baza [mailto:[email protected]]
Sent: Friday, May 30, 2008 1:05 PM
To: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#905000][email protected][/COLOR][/EMAIL]
Subject: Re: zamówienie na rodowody


Proszę jeszcze dosłać potwierdzenie opłaty za rodowody oraz dokonać opłaty członkowskiej za 2008 r.


2 czerwca rodowody oraz składka zostały opłacone, a potwierdzenie wysłane na adres email PKPRu

From: Anna Malinowska [mailto:[email protected]]
Sent: Monday, June 02, 2008 1:21 PM
To: 'pkpr-baza'
Subject: RE: zamówienie na rodowody

W załączniku przesyłam potwierdzenie opłaty za 10-rodowodów, oraz składkę członkowską.

Marek Malinowski

Hodowla Anapon

Dzisiaj mamy 18 czerwca, a rodowodów jak nie było tak nie ma, pomimo naszych codziennych zapytań które wysyłam od 13 czerwca. Nic tylko cisza i ignorancja. Może ktoś ma teorię dlaczego tak się dzieje w PKPR?

Z ciekawostek dodam że zażądano ode mnie bym zarejestrowała Breka w PKPR, pomimo że chłopak jest zarejestrowany w UK, ma ich rodowód spełnia warunki reproduktora i powinien być honorowany przez PKPR.
Mało tego wypominano mi że pies nie był nigdy wystawiany na wystawach PKPRu ( no cóż nie wiedziałam że jest taki obowiązek [IMG]http://1.1.1.4/bmi/forum.owczarkibelgijskie.pl/images/smiles/icon_eek.gif[/IMG] ). To tylko kilka ciekawostek z postępowania zarządu PKPRu.

Co o tym sądzicie?

No zapomniałam dodać że w PKPR narzucają ceny i nie można sobie sprzedać szczeniaka za tyle ile się chce i ile się uważa za słuszne [IMG]http://1.1.1.4/bmi/forum.owczarkibelgijskie.pl/images/smiles/icon_confused.gif[/IMG]


Dzisiaj wysłaliśmy tą wiadomość, i ciekawe co dalej [IMG]http://1.1.1.5/bmi/forum.owczarkibelgijskie.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG]

From: Anna Malinowska [mailto:[email protected]]
Sent: Wednesday, June 18, 2008 10:10 PM
To: '[email protected]'
Subject: RE: zamówienie na rodowody

2 czerwca została przelana opłata za 10 rodowodów, do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji czy zostały wysłane czy też. Jeżeli Państwo nie mają zamiaru ich wystawić proszę o poinformowanie mnie o tym i zwrot wpłaconej przeze mnie opłaty za wydanie rodowodów.

Marek Malinowski

Hodowla Anapon

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakiej rasy hodujesz psy ?
Nie wiem jakie masz podejscie do kego klubu ale na Twoim miejscu uciekałabym daleko, najlepiej do ZK ( nie to, ze jakos ich uwielbiam) a jesli rasa Twoja nie jest uznana to szukałabym innego klubu, mniej problematycznego i przekretowego.

Link to comment
Share on other sites

Oj, oj. Nie chce mi sie rozpisywac jednak radze zmienic PKPR na ZK, chociazy dlatego, ze coraz czesciej sama nazwa PKPR u wielu osob wywołuje obrzydzenie.
Poczytaj temat jaki tu jest.
Ja sama doszukałam sie 8 przekretów .. i 3 pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anapon']

No zapomniałam dodać że w PKPR narzucają ceny i nie można sobie sprzedać szczeniaka za tyle ile się chce i ile się uważa za słuszne [IMG]http://1.1.1.4/bmi/forum.owczarkibelgijskie.pl/images/smiles/icon_confused.gif[/IMG]


[/quote]

he he he dobre sobie .A kto dokonuje wyceny i ocenia wartość szczeniąt?

Link to comment
Share on other sites

W ZK ze szczeniakiem wydaje się metryczkę. Metryczkę wypisuje oddział macierzysty. Dostaje się ją dosyć szybko. Na rodowody ostatnio czeka się jakieś dwa miesiące (zależy od rasy).
No ale rodowód to dokument, który wydaje Warszawa.

Wydaje mi się, że klub się nie wyrobił w czasie. Czy to takie tragiczne?

Link to comment
Share on other sites

[I]No zapomniałam dodać że w PKPR narzucają ceny i nie można sobie sprzedać szczeniaka za tyle ile się chce i ile się uważa za słuszne[/I] [IMG]http://1.1.1.4/bmi/forum.owczarkibelgijskie.pl/images/smiles/icon_confused.gif[/IMG]

Ciekawe. A jaka jest cena, którą Ci narzucono?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']No cóż - nie jestem fanką PKPRu, ale może w 16 dni nie wyrobili się z wystawieniem rodowodów i ich przeslaniem?

:eviltong:[/quote]
Może właśnie tak. To nie jest jakiś strasznie długi okres czasu.

Axusia doliczyła się paru wpadek Klubu. A w ZK liczyłaś???

Co do ceny szczeniąt, czy jest rzeczywiście narzucana (trochę nie chce mi się wierzyć) to zapytam znajomych hodowców i napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Ja na rodowód swojego Yorka czekałam 4 dni .....:multi: oczywiście miałam uregulowane sprawy członkowskie ,zgłoszenia psa -opłata za rodowód.

Za swoje szczenięta wystawiłam cenę okazałą i nikt mi jej nie narzucał.....:cool3::cool3::cool3::cool3::cool3:

"Zapotrzebowanie " na 6 szt rodowodów wysłałam jak szczenięta miały 3 tyg. (+ xero wpłaty) no i zobaczymy ... mam dużo czasu wkońcu jeszcze przegląd miotu....:p:p:p

Nie narzekam......:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']

Axusia doliczyła się paru wpadek Klubu. A w ZK liczyłaś???
[/QUOTE]

Tylko, ze w ZK jest duzo wiecej klubowiczów, natomiast w PKPR nie ma ich tak wielu i tyle przekretów ( z ktorymi nikt nic nie robi ) jest juz wystarczajacym swiadectwem tego klubu.

Link to comment
Share on other sites

Czy nie przesadzasz?

Najwięcej do powiedzenia mają o PKPR ludzie, którzy bardzo mało o nim wiedzą.

Jeżeli formułujesz zarzuty, to podaj argumenty na ich poparcie. Inaczej możesz spotkać się z zarzutem kłamstwa lub oszczerstwa.

Ja jestem w ZK ale niechętnie patrzę, kiedy wali się w klub jak w worek treningowy. To w moim wypadku kwestia poczucia sprawiedliwości.

A wiesz, jak ZK walczy z przekrętami? No to napisz coś na ten temat. To się zazębia z funkcjonowaniem naszych sądów koleżeńskich, do których latami nie wpływają żadne sprawy, bo je rzecznik umarza. Dla świętego spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie bronię nikogo jak niepodległości. Ale warto patrzeć rzeczowo.
Już na temat tego co powyżej napisała Axusia, wypowiadałam się w innym wątku bardziej szczegółowo, toteż powtarzać się nie będę. W skrócie - nie ma instytucji idealnych. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Tylko, ze w ZK jest duzo wiecej klubowiczów, natomiast w PKPR nie ma ich tak wielu i tyle przekretów ( z ktorymi nikt nic nie robi ) jest juz wystarczajacym swiadectwem tego klubu.[/quote]

Axusia tak troche nie rozumiem twej wypwiedzi....
Ze co, że niby w ZK jeśłi jest wiecej klubowiczów to w związku z tym jest mniej przekrętów, a w PKPR jako że jest ich mniej to wiecej przekretów sie robi... możesz to przetłumaczyć, swoje matematyczne cudowne przeliczenie??:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Dla jasnosci wcale nie popieram wielu działan ZK, nie jestem nawet jego członkiem.
Zdanie jednak mam wyrobione i z dwojga złego ( PKPR lub ZK ) wole wybrac ZK, bo przynajmiej nie popieram pseudohodowli.[/quote]

Teraz prosił bym Cie o wyjaśnienie "tych pseudochodwli"- może powiesz wszystkim jak doszło w ZK do tego że u nich nie ma pseudohodowli... Że co niby związek robi że u nich pesudohodowli brak...bo to ciekawe założenie, być może nam wytłumaczysz ten fakt, lepiej bedzie nam wspólnie takie pseudo... likwidowac

Link to comment
Share on other sites

Nie muszę nic tłumaczyc.
Powiedzmy w PKPR jest ok. ( przykład !! ) 100 członków, z czego ok. 45 to pseudohodowcy. Zakrywaja sie rodowodami, a zeby je dostac wymogów praktycznie nie ma.
Natomiast w ZK ( przykład !!) jest ok. 10 tysiecy członków z czego nicały tysiac robi przekrety.
Jakby nie patrzec w ZK robi sie ich mniej. Zdecydowanie czesciej trafic mozna na pseudohodowle pod przykrywką w PKPR niz w ZK.
Dla mnie pseudohodowlą jest juz osoba ktora kryje suke 4 cieczki pod rzad! Bez przerwy. A spotkałam sie z tym wiele razy w PKPR - na dodatek kryta suka była ciagle jednym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Nie muszę nic tłumaczyc.
Powiedzmy w PKPR jest ok. ( przykład !! ) 100 członków, z czego ok. 45 to pseudohodowcy. Zakrywaja sie rodowodami, a zeby je dostac wymogów praktycznie nie ma.
Natomiast w ZK ( przykład !!) jest ok. 10 tysiecy członków z czego nicały tysiac robi przekrety.
[/quote]

A skąd takie dane??????? (rozumiem - to jest przykład ;))
W takim razie - skąd takie dane na temat proporcji???? Przeprowadzałaś badania statystyczne???? Jak można pisać takie piramidalne bzdury???
Wiesz cokolwiek na temat obliczeń statystycznych, ilości potrzebnych do tego celu potwierdzonych danych, sposobu ich zbierania i przetwarzania???
No ręce opadają...
Ile Ty masz lat Axusia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Dla mnie pseudohodowlą jest juz osoba ktora kryje suke 4 cieczki pod rzad! Bez przerwy. A spotkałam sie z tym wiele razy w PKPR - na dodatek kryta suka była ciagle jednym psem.[/quote]

A jesteś to w stanie udowodnić??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...