Jump to content
Dogomania

Hodowla psów a Urząd Skarbowy


wandko

Recommended Posts

Zasiłek opiekuńczy jak mniemam, jest uzalezniony od wysokosci ewentualnych dochodów w rodzinie. Mając 1 szt suki hodowlanej, dochód od niej roczny bedzie cos ponad 30zł /nie wiem jaka bedzie stawka dokładnie/- to jest wyliczone ryczałtem.Od tego nawet nie wylicza Ci podatku, aczkolwiek przy rozliczeniach rocznych, nalezy podac te kwote 30 ilustam zł w rubryczce odnosnie przychodu z działow specjalnych prod.rolnej.

Link to comment
Share on other sites

Przypuszczam, że chodzi o świadczenie pielęgnacyjne (520 + 100 zł) przyznawane osobie rezygnującej z pracy, aby opiekować się osobą niepełnosprawną (z orzeczeniem o niepełnosprawności). To nie taki odosobniony przypadek ;) - ja też się do nich zaliczam. Pytałam w urzędzie miasta w jakim przypadku można stracić owo świadczenie i poinformowano mnie, że w przypadku kiedy podpiszę umowę o pracę (nawet na jeden dzień).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam! Chciałam zapytać jak to faktycznie jest z tym urzędem skarbowym i hodowlą, czy na pewno wystarczy zgłoszenie faktu posiadania psów rasowych na formularzu pit-6, czy jednak trzeba mieć REGON, aby za psy zapłacić podatek..., czy każdy urząd ma swoje prawa...???...
Moja niepewność wynika z stąd, że w urzędzie skarbowym do którego należę, pani z okienka dała mi do wypełnienia nip-7 i zawiadomienie o wyborze formy opodatkowania wraz z pitem-6. Przy drugiej wizycie kazała mi uzupełnić dokumenty o regon, więc stosując się do tego co napisane- sam pit-6 wysłałam pocztą. Po paru dniach zadzwoniono z urzędu z informacja, że należy wypełnić nip-7, albo wycofać złożony przez pocztę formularz...ponieważ oni nie wiedzą od jakiego momentu hodowla jest prowadzona i nie mogą tego zarejestrować...
Dlatego nie wiem co mam dalej robić, czy rejestrować hodowlę wyrabiając regon, czy wycofać pit-6 i posprzedawać psiaki / co jest dla mnie nie wyobrażalne /
Proszę pomóżcie mi i napiszcie jak zarejestrować hodowle w skarbówce, a tym samym jak rozwiązać mój problem..., jak rozmawiać z panią urzędniczką, gdy nie mam o tych sprawach pojęcia...
Proszę o jakąkolwiek poradę....

Link to comment
Share on other sites

Dziwne :shake:. Mam wrażenie, że każdy urzędnik w tym państwie interpretuje przepisy po swojemu :-(.

Ja wypełniałam tylko pit-6 i nikt ode mnie nie chciał regonu. Problem był tylko z ustaleniem daty rozpoczęcia hodowli. Panie nie potrafiły mi na to jednoznacznie odpowiedzieć. W końcu sama przyjęłam datę wpisania uprawnień do rodowodu suki i od razu złożyłam "czynny żal" za opóźnienie (jakieś 2 tyg. ;)).

I tak od 3 lat co roku wypełniam sobie picik i dostaję listem poleconym wymiar dochodu jaki muszę uwzględnić w rocznym zeznaniu podatkowym.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienia...:roll:..., jeszcze w urzędzie nie byłam... i nie wiem jak sprawy się potoczą...
Z tego co widać każdy US w państwie interpretuje przepisy po swojemu...,:mad:... paranoja...

Jamnicze - ten " czynny żal " , to niby jak wyglądał - coś na piśmie...???...

A z tym REGONEM, to nie będzie działalność gospodarcza, gdzie wkroczy ZUS... wiele pytań i jak na razie pustka w głowie...
Pozdrawiam...:lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie nikt regonu nie wymagał- wprawdzie panie najpierw nie były pewne czy go aby nie potrzeba,ale gdzies poszperały i powiedziały ze nie :)
NIGDZIE nie podaje sie konkretnej daty rozpoczecia hodowli...nie ma takich rubryczek nawet...co te baby w Waszych urzedach chca? pit 6 podaje tylko ROK rozpoczecia hodowli psów , jesli zaczynasz w ciagu roku podatkowego to w przeciagu ilustam dni od rozpoczecia owej hodowli powinnaś pit 6 złozyc, podobnie gdy zmienisz w ciagu roku licbe psów-tyle
to sa dane ogólnie informacyjne jak poinformowała mnie pani w US, ryczałt i tak jest naliczany ogólnie za rok, a nie za ilestam miesiecy
nie wybierasz tez zadnej formy opodatkowania bo w wypadku hodowli psów ustawodawca wybrał to za nas-jest bardzo wygodny ryczałt
Zusu sie nie płaci,zeby Ci nikt glupot nie wmówił, ale i Krusu obecnie tez nie...kiedys przez pewien czas mozna było, a teraz nie mozna, nawet na tzw wniosek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SREBRNE ISKIERKI']

Jamnicze - ten " czynny żal " , to niby jak wyglądał - coś na piśmie...???...

[/QUOTE]

Tak na piśmie.
Przy pierwszym zgłoszeniu podaje się datę rozpoczęcia hodowli, ale jak pisałam nie ma nigdzie co jest momentem rozpoczęcia :shake:, a kobity w US nie chciały mi dać jednoznacznej odpowiedzi, miałam sama wpisać i już :angryy:. Ja przyjęłam datę nadania uprawnień hodowlanych. I żeby nie płacić kary za zwłokę (jakieś 2 tyg chyba ;)), to napisałam podanie do naczelnika US o nie nakładanie na mnie kary, w piśmie musi być właśnie sformułowanie [B]czynnego żalu[/B]. Tak zrobiłam za poradą pań z US. Po jakimś czasie dostałam na piśmie umorzenie kary. I teraz składam tylko ten pit 6. Pocztą przychodzi wymiar dochodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wreszcie odwiedziłam swój urząd i na razie obyło się bez regonu. Złożyłam NIP-7, gdzie wpisałam datę rozpoczęcia i pit-6, oraz podanie o nie nałożenie kary za opóźnienie tzw.[B] czynny żal [/B]- dokładnie tak pisało na dokumencie, który wypełniłam...
Co do regonu to pani z urzędu powiedziała, że musi zadzwonić do statystycznego i sprawdzić, czy jest potrzebny, czy nie. Jak określiła przepisy nie precyzują jasno jak to jest z tymi hodowlami, a moja wizyta w urzędzie trwała ok. dwóch godzin, ponieważ panie jeszcze szukały w przepisach jak to załatwić...
Stanęło na tym, że będziemy w kontakcie i w razie potrzeby REGON-u zostanę o tym powiadomiona...
Niemniej dziękuję wszystkim za informacje, odnośnie załatwiania tej sprawy w waszych urzędach, dużo mi one pomogły i przynajmniej wiedziałam jak do sprawy podejść...;)
Pozdrawiam serdecznie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Faktycznie paranoja w tych Urzędach.... ode mnie nie wymagano Regonu. Polecam nie prosić o udzielenie informacji "Pań z okienka", bo niestety bardzo często siedzą tam osoby delikatnie mówiąc niedoinformowane i zwyczajnie gadają bzdury. Dlatego ja pofatygowałam się do pracownika, który w US zajmuje się konkretnie działami specjalnymi produkcji rolnej i tam dowiedziałam się, że na Pit-6 (choć nie ma tam rubryki do tego) mam napisać, że hodowla zarejestrowana od ... i to im wystarczy. Tak zrobiłam i teraz już tylko co rok składam Pit-6. Ktoś pisał, że dostaje pisemnie informację o kwocie podatku, mój Urząd nic nie wysyła, sama odczytuję kwotę z tabeli i wpisuję ją w Pit roczny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

To może ja się wypowiem , bo sama borykałam się z tym problemem bardzo długo , od okienka do okienka , 1000 telefonów, kilka nieprzespanych nocy, fura papierów itp.

Hodowla psów rasowych podlega pod "Działy Specjalne Produkcji Pozarolniczej"

Pierwsze co musimy zrobić to udać sie do GUS-u , tam otrzymamy ! REGON! bez którego dalej ani rusz , potem dopiero zgłaszamy się do US i tam wypełniamy PIT 6

Jeśli hodowla ma dotyczyc psów rasy agresywnej trzeba wystapic jeszcze o pozwolenie na posiadanie psa (dla każdego psa oddzielne pozwolenie) no i na prowadzenie hodowli..

Musimy posiadać REGON !

To tak po krótce :) 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 7.12.2016 o 17:51, Rabatka napisał:

To może ja się wypowiem , bo sama borykałam się z tym problemem bardzo długo , od okienka do okienka , 1000 telefonów, kilka nieprzespanych nocy, fura papierów itp.

Hodowla psów rasowych podlega pod "Działy Specjalne Produkcji Pozarolniczej"

Pierwsze co musimy zrobić to udać sie do GUS-u , tam otrzymamy ! REGON! bez którego dalej ani rusz , potem dopiero zgłaszamy się do US i tam wypełniamy PIT 6

Jeśli hodowla ma dotyczyc psów rasy agresywnej trzeba wystapic jeszcze o pozwolenie na posiadanie psa (dla każdego psa oddzielne pozwolenie) no i na prowadzenie hodowli..

Musimy posiadać REGON !

To tak po krótce :) 

 

Witam, więc ja się wypowiem gdyż jestem na tym samym etapie czyli składania Pit-6 złożyłam go w piątek tzn nie ja osobiście tylko siostra zawiozła i piękna pani obsługująca interesantów poinformowała ją żeby mi przekazała że mam szybko zrobić Regon, każdy urząd ma chyba swoje prawa z tego co tu czytam, Otóż dziś dzwoniłam do informacji skarbowej i tam Pan poinformował mnie że z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie wynika że jest obowiązek posiadania numeru REGON dla działów specjalnej produkcji rolnej i że jedyne co trzeba zrobić do zgłosić się do swojego US i złożyć Pit-6 . Więc obowiązek wypełniłam, jeżeli dostanę na piśmie że mam dostarczyć regon to im odpiszę jaką uzyskałam informację i poproszę o podanie ustawy która mówi o posiadaniu Regon i tyle w tym temacie. pozdrawiam wszystkich :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...