Jump to content
Dogomania

PIOTRKOW TRYBUNALSKI-dzieki Waszej pomocy, fundacji Emir, Joannie Mucha-ruszylo


Erazm

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałam następującą odpowiedź:

W odpowiedzi na Państwa e-maile o identycznej treści, skierowane do Kierownictwa Urzędu w sprawie budowy nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie Miasta Piotrkowa oraz zaniechania czynności związanych z przewiezieniem zwierząt do schroniska w Bełchatowie wyjaśniam, co następuje.
Przede wszystkim rozmowy, jakie zostały podjęte z Miastem Bełchatów, dotyczące wybudowania i prowadzenia schroniska dla zwierząt na terenie tamtejszej gminy, stanowiły tylko rozważania jednego spośród kilku wariantów realizacji zadania gminy w zakresie zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom. Nie oznaczają one jednak, że zostały zaniechane czynności w sprawie budowy schroniska na terenie Miasta Piotrkowa Tryb. Przeciwnie, w dalszym ciągu trwają poszukiwania takiej lokalizacji, która nie budziłaby sprzeciwu okolicznych mieszkańców.
Jak zapewne Państwu wiadomo, a nasuwa mi się taki wniosek po przeczytaniu e-maili, z których wynika znakomite rozeznanie lokalnego rynku pomimo, że nie mieszkacie Państwo w naszym mieście, każda lokalizacja schroniska dla zwierząt, spotyka się natychmiast z protestami mieszkańców. Zatem wybór terenu, który spełniłaby wymagania postanowień zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt oraz nie budziłby społecznego sprzeciwu jest bardzo trudny i wprowadza niepotrzebne emocje. Przykładem jest właśnie sytuacja, jaka ma miejsce obecnie w Piotrkowie Trybunalskim.
Reasumując, aby uspokoić Państwa emocje informuję, że tymczasem nie została podjęta żadna decyzja, zarówno w przypadku likwidacji piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, jak i przeniesienia zwierząt na teren gminy Bełchatów. Wybór stosownej decyzji będzie przedmiotem wielokierunkowej analizy, natomiast pod uwagę zostanie wzięty wariant najkorzystniejszy z punktu widzenia dobra gminy oraz bezdomnych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Miło, że Tobie odpisali:cool3:. Teraz trzeba odbić im piłeczkę, bo nowa lokalizacja spełnia wszelkie warunki jeśli chodzi o odległosc od najblizszych zabudowań itp, jest uwzględnione, że miasto nie będzie się rozbudowywać w tamtą stronę, próbują nas grzecznie spławić:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'][CENTER][FONT=Century Gothic][SIZE=6]Dobry liścik z rana
lepszy niż śmietana
kliknij [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=10329996&postcount=14"]TUTAJ[/URL] [/B]sobie
wyślij maila każdej osobie
[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[/quote]
[COLOR=Red][U][B][SIZE=5]Czyli ktoś to czyta wysyłajcie koniecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/B][/U][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam taką samą odpowiedź jak Terhenetar. Czy mam teraz w następnym mailu do nich równie złośliwie podkreślić, że wszystkie odpowiedzi wysłane do nas mają identyczną treść? Poza tym z odpowiedzi wysnułam delikatną sugestię, że wtrącamy nos w nie swoje sprawy ponieważ nie mieszkamy w Piotrkowie.
W kolejnym mailu zamierzam im również uświadomić, że sprawa schroniska nie jest tylko sprawą lokalną i psiarze z całego kraju będą drobiazgowo przyglądać się sposobowi załatwienia sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Świetny pomysł:lol:. Absolutnie pisz:lol:. Mnie jako rasową farbowaną blondynkę nikt nie zaszczycił odpowiedzią, ale wszystko mam nadzieję przede mną. Jutro pojadę do Piotrkowa, powęszę;), bo niestety na przewodniczącego rady nie ma co liczyć.
Umówiłam się na zrobienie fotek na terenie schroniska z panią Marysią, także przygotujcie się na mały horrorek i pomyślcie jak go można wykorzystać:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Świetny pomysł:lol:. Absolutnie pisz:lol:. Mnie jako rasową farbowaną blondynkę nikt nie zaszczycił odpowiedzią, ale wszystko mam nadzieję przede mną. Jutro pojadę do Piotrkowa, powęszę;), bo niestety na przewodniczącego rady nie ma co liczyć.
Umówiłam się na zrobienie fotek na terenie schroniska z panią Marysią, także przygotujcie się na mały horrorek i pomyślcie jak go można wykorzystać:roll:[/quote]

[B]Ja też nie dostałam odpowiedzi. :-(

pytanka:
Czy ktoś sie podpisał osobowo pod tymi odpowiedziami?
Z jakiego maila przyszłą odpowiedź.
Nawet nie wiecie jak marzę aby taką odpowiedź otrzymać.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'][B]Ja też nie dostałam odpowiedzi. :-([/B]

[B]pytanka:[/B]
[B]Czy ktoś sie podpisał osobowo pod tymi odpowiedziami?[/B]
[B]Z jakiego maila przyszłą odpowiedź.[/B]
[B]Nawet nie wiecie jak marzę aby taką odpowiedź otrzymać.[/B][/quote]


Podpisała się Renata Olejnik-inspektor, pismo z biura inżyniera miasta, podałabym skan pisma, gdybym operowała takim sprzętem...

mail: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

na maila

[quote name='matamata'] wysnułam delikatną sugestię, że wtrącamy nos w nie swoje sprawy ponieważ nie mieszkamy w Piotrkowie.
W kolejnym mailu zamierzam im również uświadomić, że sprawa schroniska nie jest tylko sprawą lokalną i psiarze z całego kraju będą drobiazgowo przyglądać się sposobowi załatwienia sprawy.[/quote]

"nie znamy rynku lokalnego", więc co my tam wiemy:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Wysmażyłam im odpowiedź następującą:
"Szanowni Państwo,
Dziękuję za odpowiedź na mojego maila w sprawie piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt - dla mnie nieistotne jest, że maile o identycznej treści wysłało do Państwa wiele osób, ale jak widzę w swojej odpowiedzi nie omieszkali Państwo tego podkreślić. Ilość maili jakie do Państwa dotarły powinna być dla Państwa świadectwem, że los bezdomnych zwierząt nie jest tylko sprawą lokalną. Nie istotne, że ani ja, ani żadna z osób będących adresatem Państwa odpowiedzi nie jest mieszkańcem Waszego miasta - podobnie jak wolontariusze z Piotrkowa Trybunalskiego jesteśmy zainteresowani losem bezdomnych zwierząt i staramy się działać na rzecz poprawy ich bytu w kraju, gdzie w dalszym ciągu zwierzę jest traktowane jak rzecz. Szkoda tylko, że być może losem tym jesteśmy zainteresowani bardziej niż osoby, których jednym z ustawowych obowiązków jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami.
Państwa mail jest przykładem odpowiedzi zdawkowej i niewiele mówiącej - skierowanej jak sami to Państwo określili "na uspokojenie emocji". Cieszę się, że decyzja o likwidacji piotrkowskiego schroniska nie została jeszcze ostatecznie podjęta i mam nadzieję, że nie zostanie. Ponieważ, jak sami Państwo zauważyli mamy doskonałe rozeznanie lokalnego rynku wiemy również, że schronisko w Bełchatowie nie ma możliwości i co za tym idzie nie przyjmie zwierząt z Piotrkowa. Mamy więc nadzieję, że Państwa wielokierunkowa analiza będzie faktycznie skierowana na podjęcie decyzji najlepszej z punktu widzenia zwierząt. Niech za tymi - proszę wybaczyć - pustymi słowami idą czyny.
Być może nasz głos nie jest dla władz miasta tak istotny jak głos mieszkańców miasta - wszak w następnych wyborach lokalnych w Piotrkowie nie będziemy mogli oddać głosu, niemniej jednak w imieniu wolontariuszy a także hodowców i miłośników zwierząt chciałabym Państwa zapewnić, że nie pozostawimy tej sprawy i będziemy się drobiazgowo przyglądać sposobowi, w jaki zostanie rozwiązany problem piotrkowskiego schroniska"
Nie mam siły dzisiaj na bardziej kąśliwą. A szkoda bo ta odpowiedz, którą dostaliśmy to przykład typowego urzędniczego bełkotu przetykanego sugestiami, żebyśmy sobie dali spokój, bo co my tam wiemy. No nic zobaczymy co będzie dalej. Jakby co to ja się pisze na dalsze działanie. Mieszkam za daleko od Piotrkowa żeby pikietować, ale mogę pisać i wysyłać, wysyłać, wysyłać...

Link to comment
Share on other sites

Ja też dostałam taką samą odpowiedż w piątek od Renaty Olejnik. Ten list jest adresowany do 6 osób, są tam wymienione nasze nazwiska i miejsca zamieszkania.

I bardzo dobrze, że wiedzą że ta sprawa sięga poza teren jednego miasta :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Niestety, wychodzi na to, że Pani Renata nie posiada wiedzy, albo nie spodziewa się , że my takową posiadamy, otóż odbyły się posiedzenia dwóch Komisji na których zapadły decyzje o budowie i lokalizacji schroniska, ale wcześniej wspominany przewodniczący Rady zablokował te decyzje, zwołał zebranie- nie miał do tego prawa- które zakończył w momencie kiedy miał na to ochotę i oświadczył, ze schroniska nie będzie. Prawda jest taka, że wszyscy się trzęsą przed tym człowiekiem(?)
Bardzo "przyjemny" list, Matamata, czekamy na odpowiedzi i piszem dalej.

Link to comment
Share on other sites

Parę fotek.

Psiak po operacji, miał stare złamanie łapy, kiedy trafił do schronu był skatowany.

[IMG]http://img237.imageshack.us/img237/2995/dsc08507vn9.jpg[/IMG]

Maluch wyrzucony z 2 piętra, bo zjadł czekoladkę, po czterech operacjach, jest szansa, że będzie chodził

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/5159/dsc08543mb1.jpg[/IMG]

Pracownicy zbierają puszki w mieście, puszki po karmie i złom, za ostatnio sprzedany kupiono 30 szczepionek
[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/4768/dsc08488uj6.jpg[/IMG]

A to jest kuchnia gdyby ktoś sie nie domyślił, zbierają drewno, bo nie starcza na opał... W tej chwili pracują tam 3 osoby....


[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/1222/dsc08481vo4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/9571/dsc08479ni9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jezus Maria :crazyeye:a ja myślałam że nasz schron to tragedia ( Cieszyn ). Chcę wysłac list ale niestety nie otwierają mi się może nie mam odpwoiedniego programu jesli by ktos mógł mi przesłać na maile będe wdzięczna. Chcę pomóc bo to woła o pomste do nieba. Trzymam kciuki a tomój mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...