Jump to content
Dogomania

Zacieki :(


McDzik

Recommended Posts

Uporczywe, brzydkie, widoczne zacieki :( Jak je retuszować na jaśniutkim piesku? Słyszałam o jakimś kredowaniu... Gdzie można dostać takie coś? Może ktoś zna jakąś dobrą "krede", która skutecznie to retuszuje? Oczka przemywamy, ale.. piesek jest rasy spaniel tybetański - rasa ze zwężonymi kanalikami łzowymi, czyli ogólnie łzawiąza, kichająca i często z karatkiem.. - i tak przez całe życie pieska, nie da się z tym niec zrobić ani tego usunąć całkowicie.. ehhh a te zacieki są okropne... mają je nawet najsłynniejsze interchampiony.. tylko u białego czy kremowego są wybitnie widoczne :( Polećcie coś :( !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

McDzik :) z mojej strony mam grzywulca białego i zacieki też są do zwalczenia mnie się udało je ograniczyć po prostu smarując codziennie pod oczkami żelem-oliwką jonhsona dla ludzi do ciała :) łzy ładnie po tym spływają jednak trzeba systematycznie i nie będzie aż tak bardzo znać... próbowała różnymi kremami ogólnie czymś tłustym smarować żeby zabezpieczyć włos... u mnie najbardziej sprawdziła się ta żel oliwka... a na wystawę to ja kupiłam kredę dla psiaków, ale zwykła kreda biała taka szkolna lepiej się trzyma włosa i łatwiej nią smarować.... przynajmniej mnie ;)

P.S. a Psiaka masz fajowego :)

Link to comment
Share on other sites

Kredy i kredki te zamazywacze maja to do siebie ze jak pies ci załzawi to moga sie rozpłynac i ze łza zrobic niezła papke i bedzie wygladało jeszcze gorzej, bio groom stain free działa jak korektor masz szczoteczke ktora rozprowadzasz z 2 końcowkami i jakby kremik :) ale bardziej hm... farbka.
[URL]http://animalia.pl/produkt,5070,Bio-Groom_Stain_Free_krem_+_szczoteczka_20g.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Hypo-Allergenic Under Eye Stain Cover Cream to preparat usuwający zacieki pod oczami i przebarwienia. Stworzony specjalnie dla psów i kotów o białym włosie. Ukrywa niedoskonałości i pozwala zachować naturalny wygląd. [B]Używany regularnie[/B] stopniowo rozjaśnia przebarwione miejsca. Kremowa konsystencja chroni włos przed dalszymi przebarwieniami. Bezzapachowy, nie powodujący alergii, z naturalnych składników.
[/QUOTE]

Czyli jednak nie przed wystawą, tylko codziennie?

Link to comment
Share on other sites

McDzik, w kwestii zacieków na forach o maltańczykach można poczytać wielostronicowe laboraty i niestety nikt nie potrafi podać metody skutecznej w 100% i działającej na wszystkie psiaki. Ja stosuję na piesku żel usuwający przebarwienia z Hery. Stosowałam już pastę bio-groomu oraz krople no more tears firmy show tech- niestety z marnym efektem. Obecnie piesek dalej ma zacieki, ale zdecydowanie jaśniejsze i mniej ich jest- no ale jak przy wszystkich takich środkach trzeba używać tego codziennie- do 2 razy dziennie regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Ale to jednak chemia, ja codzienie uzywam oliwki tak jak Śnierzynka od Fida, możesz codziennie ale ja uważam ze dla mojego szczeniaka lepiej pod oczami go mazac na spacjalne okazje bo moze i hypoalergiczny moze i nic złego ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

U mnie to z bio groomu sie super sprawdziło wiem ze jest jeszcze coś z Iv san bernarda ale nie prubowałam.

McDzik bedziesz na wystawie w Krakowie albo w Warszawie? ja mam go zawsze ze soba mogłabys sprubowac i zobaczyc czy ci pasuje po co od razu wydawac sporo pieniazkow na cos co np. wcale wam nei pomoze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828']Ale to jednak chemia, ja codzienie uzywam oliwki tak jak Śnierzynka od Fida, możesz codziennie ale ja uważam ze dla mojego szczeniaka lepiej pod oczami go mazac na spacjalne okazje bo moze i hypoalergiczny moze i nic złego ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

U mnie to z bio groomu sie super sprawdziło wiem ze jest jeszcze coś z Iv san bernarda ale nie prubowałam.

McDzik bedziesz na wystawie w Krakowie albo w Warszawie? ja mam go zawsze ze soba mogłabys sprubowac i zobaczyc czy ci pasuje po co od razu wydawac sporo pieniazkow na cos co np. wcale wam nei pomoze :)[/quote]

Będę w Krakowie :multi::multi::multi:
dzieki wielkie :multi::multi::multi:
To jakoś rano Was znajdę :loveu: jak Twoja suczka w katalogu będzie zapisana? Mój psiak to chyba charakterystyczny jest , ale w razie czego - ARNI Gang Cziki, żeby nie pomylić z jego miotową siostrą tego samego umaszczenia, która też tam będzie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828']Ja mam psa :)
Grzywek klasa szczeniat WHITE CHRISTMASS Resuruss :)
Nie ma za co po co masz wydawac kase na cos, co wam nie pomoze a tego jest tak dużo że nikt nie zbiednieje ani sie nie wzbogaci jak Ci dam wyprubować.[/quote]

Dzieki wielkie ! :multi::loveu: Super osoba z Ciebie! :):multi:
Spaniele tybetańskie u mnie na ringu na saaamym końcu, więc będę miała full czasu, żeby Was znaleźć :) A po nałożeniu to się długo trzyma? Żeby nie było tak, ze własnie rano mu to nałożymy, a na ocene już nic na nim nie zostanie :evil_lol: ja bedzie upał, nie rozpusci się to w słońcu? W życiu czegoś takiego nie próbowałam na nim, więc nie mam pojęcia jaka to jest konsystencja, nie smiac się ze mnie :oops:

Link to comment
Share on other sites

A mowimy o Krakowie, toz to w Hali wystawa :D
To dołozysz jak zejdzie ja bede do samego konca w sobote :) taka mam nadzieje
A pies ci łzawi czesto? mi sie trzyma na grzywku na z poł dnia ale nie dam ci gwarancji jak bedzie u spaniela bo sama nie wiem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja znajoma pozbyła się u swojego buldożka tych zacieków przemywając oczy borasolem i wysuszając je ładnie. Na początku codziennie, potem raz w tygodniu. Prawie nie widać, a wcześniej wyglądał jakby był chory na coś.

A ponoć najskuteczniejszy jest niestety jakiś zabieg operacyjny, coś tam sie robi z tymi kanalikami. Kosztuje jednak sporo.

Link to comment
Share on other sites

Dobra rada: zrób wymaz z antybiogramem z oka. Najczęscie jednak cos tam siedzi i zwykłe preparaty pod oczy nie pomogą. Jak wyleczysz ewentualne bakterie czy drożdzaki, zrobisz test na drożność kanalików, sprawdzisz, czy nie ma grudek na trzeciej powiece, to na pewno problem sie zmniejszy, a wtedy te wszystki preparaty pielęgnacyjno-upiekszające na pewno pomogą ;).
Kwas borny stosuje sie do oka, ale specjalnie oczyszczany, robiony na receptę. Ten ogólnie dostępny można stosować jedynie pod oko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Tak,ja stosuję u psa. Sprawdza się, bo ja wiem... umiarkowanie.
To znaczy - ładnie rozpuszcza i zmywa wydzielinę, sam w sobie nie farbuje, bo jest brązowy ale nie niszczy koloru sierści,natomiast niestety, nie zmywa (nie odbarwia) tego brązowego koloru, który zostaje pod oczami, w miejscu gdzie wyciekała przez noc czy w trakcie spaceru wydzielina.
Nie podrażnia oczu. W skali 1-6 dałabym mu 4.
Rozglądam się za czymś lepszym ale z nadzieją, że coś jednak wyjdzie w posiewie i wybijemy w międzyczasie

Link to comment
Share on other sites

W przypadku Majki (psiak shih-tzu) ładnie sprawdza się właśnie borasol do zapobiegania powstawaniu zacieków oraz Soin Des Yeux (czy jakoś tak ;) ) firmy Hery do ich usuwania. Choć u mnie to jest raczej problem pobrudzonego (jedzeniem) pyszczka, mycie wodą po posiłku nie do końca wystarcza.

[SIZE=1]A te preparaty raczej kiedyś się sprawdzały i teraz pewnie też by tak było, gdybym pamiętała o ich regularnym stosowaniu :roll: :diabloti:.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Też mamy problem z zaciekami. Najpierw przemywałam oczy mojego psa po prostu płynem do przemywania oczu z zoologa, a teraz kupiłam płyn do usuwania zażółceń i utrzymania higieny oczu, jednak nie bardzo widać efekty. :shake: Pies jest rasy maltańczyk i gdy byłam z nim miesiąc temu o weterynarza, lekarz mówił, że zrobi przy następnej wizycie porządek z jego oczami. Gdzieś na necie wyczytałam, że chodzi o ''przeczyszczenie kanalików łzowych"... Już sama nie wiem co robić. Na razie tylko przemywam mu oczy dwa razy dziennie a włosy w okolicach oczu wycinam. Słyszałam, że w przypadku maltanów problem ze łzawieniem oczu kończy się, gdy skończą pierwszy rok życia. Już nie wiem komu mam wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...