Jump to content
Dogomania

Ciągle chudy...


M&T

Recommended Posts

no karmę zmienialiśmy już bodajże dwa razy ^^ na razie ta, co je mu pasuje [na szczęście xP] a później to się zobaczy ^^ A jeśli chodzi o weta to ja jeżdżę na Chwarzno ^^ on się chyba nazywo Benko czy jakoś tak xP coś na B xD

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam takiego gagatka...
Marudził przy jedzeniu, kombinował i chudy był jak przecinek. Porobiłam mu wszystkie możliwe badania, okazało się że jest zdrowy jak rydz. Przetrenowaliśmy wszystkie dostępne sposoby pobudzania apetytu. Sąsiedzi pytali "dlaczego ten Rych taki chudzieńki czy on jest chory?" a moja mama patrzyła na mnie jak na morderce i mruczała pod nosem "głodzisz go czy co?". Szał mnie ogarniał, martwiłam sie, gotowałam, zmieniałam suche karmy a on gadzina nie tył i kombinował. W końcu mój wet powiedział, że ten typ tak ma i że wytaczamy gnojkowi wojnę :mad:
Przeszłam na 1 raz dziennie suche performance (badź activiti - różne nazwy dla różnych karm) dla psów mega aktywnych, wysokoenergetyczne i 1 raz dziennie gotowane (tłuste kawałki wołowe, warzywka i ryżyk). Po 3 miesiącach wyglądał o niebo lepiej. Kiedy skończył 13 miesiąc, odkrył kobiety i obudził się w nim Romeo, co przypłacił utratą jajek (kastracja) :evil_lol:.
Od tego momentu świat stał się cudowny. Sierściuch wcina 1 raz suche (już normalna bytówka) i 1 raz gotowane (chuda wołowinka, ryżyk i warzywka) aż mu sie uszy trzęsą.
Wygląda teraz super, ma ładną sportową sylwetkę a ta ilość sadełka, ktora po kastracji powoduje otyłość u innych psiaków, u Rycha spowodowała normaly wyglad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='M&T']Dzięki za wytłumaczenie! :D Teraz będę wiedziała na co patrzeć ^^

A jeśli chodzi o karmę to mój teraz dostaje royal medium sensible, bo taką zapisał mu wet po kastracji ^^''[/quote]
Pies miał jakieś komplikacje, czy wet zalecił specjalną dietę? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&T']Jeśli komplikacjami można nazwać zjedzenia sobie szwów to wtedy miał :P[/quote]
Trzeba było biedaka nakarmić, a nie musiał się nitkami zapychać :)

Zdziwił mnie Twój post, że wet zalecił... Miałam podobną sytuację od razu po kastracji swojego - wet wyciągnął ulotkę Royal Canin i stwierdził, że jest taka specjalna karma dla psów kastratów (RC Urinary), bo mogą mieć problemy z nerkami.
Pierwszy raz o czymś takim słyszałam i osoby których pytałam się o to - też... Druga sprawa jest taka, że zdrowemu psu nie można podawać tej karmy przed dłuższy okres czasu..... chyba max 6 miesięcy. Stąd ten niesmak w stosunku do wetów polecających karmy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Trzeba było biedaka nakarmić, a nie musiał się nitkami zapychać :)

Zdziwił mnie Twój post, że wet zalecił... Miałam podobną sytuację od razu po kastracji swojego - wet wyciągnął ulotkę Royal Canin i stwierdził, że jest taka specjalna karma dla psów kastratów (RC Urinary), bo mogą mieć problemy z nerkami.
Pierwszy raz o czymś takim słyszałam i osoby których pytałam się o to - też... Druga sprawa jest taka, że zdrowemu psu nie można podawać tej karmy przed dłuższy okres czasu..... chyba max 6 miesięcy. Stąd ten niesmak w stosunku do wetów polecających karmy..[/quote]

Hmm, rzeczywiście nie dziwię się, że przez to masz takie podejście, bo też pierwszy raz słyszę o problemach z nerkami po kastracji :P a co do rozmowy weta o tej karmie to dokładnie nie wiem, bo mój tata z nim gadał i powiedział tylko, że wet mu ją przepisał i kupił wór 15kg -.-'' [mój tata, nie wet xD]

Link to comment
Share on other sites

Czyli ta karma jest dobra dla niego? :)

A, muszę powiedzieć, że już nie jest taki chudy i widać, że mu przybyło troszkę ciałka ^^ [minimalnie, ale zawsze coś :D] a poza tym on lubi tę karme i nie ma problemów z jedzeniem jej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej wam znowu :D nie chcę zakładac osobnego tematu, bo może się okazać, że już takie były, więc zapytam sie tutaj ^^

Mój psiak był ostatnio przez tydzień u moich dziadków. Babcia karmiła go gotowanym jedzeniem i poprawiła mu sie sierść, wydaje się zdrowszy i wreszcie widać jego ciałko ;) i w związku z tym chciałam przejść na stałe na gotowane jedzenie dla niego.
I tu pytania:
1. Czy jest jakiś temat o tym, jakie jedzenie ma jakie witaminy i czego pies najbardziej potrzebuje? [oczywiście oprócz mięsa :P]
2. Jest jakiś temat o przepisach na jedzenie dla psa? Bo ja się na tym kompletnie nie znam i na razie wolałabym sama nie eksperymentować z mieszaniem składników xD

Byłabym wdzięczna za jakieś linki do tematów i ewentualnie podpowiedzi na temat karmienia gotowaną karmą :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&T']
Byłabym wdzięczna za jakieś linki do tematów i ewentualnie podpowiedzi na temat karmienia gotowaną karmą :D[/quote]

Na początek przeczytaj to:
[url]http://www.klubmolosa.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=26[/url]

Tematy z dogo:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9808&highlight=gotowane+jedzenie[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=67996&highlight=przepisy[/url]

Pamiętaj, że pies karmiony gotowanym jedzeniem zwykle oddaje więcej moczu i kału, więc początkowo może potrzebować częstszych spacerów zanim się przyzwyczai do nowej diety. Trzeba też podawać gryzaki czyszczące zęby.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam takie małe pytanie, otóż psiak je sporo, ale ma bardzo dużo ruchu więc jego organizm szybko wszystko spala. Chciałabym zapytać się czy jest coś takiego po czym psiak nabierze trochę masy? Nie to, że chcielibyśmy go utuczyć ale teraz wygląda jakby był niedożywiony, taka chudzinka. Jak przez tydzień musieliśmy ograniczyć jego aktywność do biegania po ogrodzie i jednego dłuższego spaceru dziennie ruch to wyglądał ślicznie :)

Link to comment
Share on other sites

To trochę mało urozmaicone; przydałyby się jakieś dodatki witaminowe, trochę warzyw, wątróbki od czasu do czasu, kurczaki na zmianę z czerwonym mięsem (o ile oczywiście nie jest uczulony). Kasza nie jest dobrym wypełniaczem, najlepiej zrezygnować z niej w ogóle. Jeśli chodzi o nabranie ciała, można ryż zastąpić makaronem, choć nie wszystkie psy dobrze go trawią; można jednak spróbować.

Tak więc przygotowanie dobrego wartościowego pokarmu dla psa w domu jest dość trudne; jeśli pies ma dużo ruchu i spala mnóstwo energii, lepiej kupić dobrą karmę dla psów aktywnych, przykładowo Acanę Sport - więcej znajdziesz w dziale suchych karm na wątku "O karmie Acana", ten jej rodzaj ejst bardzo chwalony dla aktywnych psów.

Ewentualnie możesz spróbować BARFu:
[url]http://www.dziech.pnet.pl/barf.html[/url]
[url]http://www.kynos1.ovh.org/barf.php[/url]
plus dział dogomanii 'BARF'.
Jeśli chciałabyś spróbować, służę pomocą w ułożeniu jadłospisu - ja karmię tak swoją sukę i bardzo sobie chwalę ;)

Link to comment
Share on other sites

Makaron też czasem dostaje, żeby nie jadł ciągle tylko ryżu, dodatki witaminowe tez mamy no i marchewke wcina bo bardzo lubi, czasem sobie z kuchni nawet podkradnie :) Sprobujemy dodac czerwone mięso do jadłospisu, zobaczymy jak będzie na nie reagował :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...