Jump to content
Dogomania

Ciągle chudy...


M&T

Recommended Posts

Ogólnie jeśli ma mało energii spróbuj zwiększyć zawartość mięsa w dziennej porcji. Jeśli chodzi o czerwone mięso, zwróć uwagę czy nie będzie po nim drapania lub innych objawów skórnych.
Można też chłopakowi dodać jakiegoś tłuszczu, np. oleju z pestek winogron czy lnianego, albo oleju z mięśni ryb (alfa oil w kapsułkach do kupienia w aptece, nie mylić z tranem, który można podawać tylko czasem w niewielkich ilościach).
Co jeszcze - może jakieś produkty mleczne - trochę białego sera, kefiru, jogurtu naturalnego?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie zastanawia mnie to, że on energi zawsze ma tyle, że chyba by całą Polskę obiegł i się przy tym nie zmęczył:evil_lol:
Co do nabiału to uwielbia on płatki owsiane na mleku, makaron/ryż z twarogiem, twaróg z żółtkami (bo białka nie ruszy), jogurt i kefir też jest czymś super. Niestety całkowicie to wycofaliśmy, bo wet podczas jednej z rozmów powiedział, że psiak w tym wieku absolutnie nie może takich rzeczy jeść i nawet nie chciał słychać o tym, że psiak po tym się bardzo dobrze czuje i bardzo to lubi.

Link to comment
Share on other sites

? Dziwny ten wet, pierwsze słyszę... :roll: To co jego zdaniem powinien jadać pies..? Uzasadnił jakoś ten zakaz? Bo ja wetom w sensie żywienia już za bardzo nie wierzę, odkąd jeden z nich polecił mi karmić psa kiszką pasztetową i resztkami z obiadu :p

Jeśli do czegoś bym się czepiała, to tylko do płatków owsianych, bo zaburzają wchłanianie wapnia w organizmie; lepsze byłyby ryżowe, jęczmienne czy zwykłe kukurydziane.

Link to comment
Share on other sites

Platki przydaja sie do dostarczenia blonnika, wspomagaja prace jelit, nabial jak najbardziej wskazany. Tak jak inni podpowiadaja, urozmaic psu diete w roznego rodzaju mieso, ryby, wiecej warzyw i owocow.
Natomiast nie zapominaj, ze masz miksa z husky, wiec moze byc troche "szczurkowaty", tym bardziej latem, kiedy ma wiecej ruchu, a przy upalach nie che mu sie jesc. I lepiej, by byl taki szczuplejszy, "zylasty", niz masywny. No i wiekowo on sie jeszcze rozwija, rozbuduje sie masa ok. 1,5 -2 lat. Wiec spokojnie ;)
Ptzy okazji, raz w tygodniu przydaje sie podac cale jajo z jogurtem i oliwa z oliwek, pieknie futro wtedy wyglada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarama']Tak uzasadnił. Powiedział, że pies w tym wieku nie powinien takich rzeczy jeść ponieważ jego organizm nie wytwarza już tylu enzymów do trawienia takiego pokarmu.[/QUOTE]

Pies, któremu regularnie podawane są produkty mleczne, nie przestaje produkować enzymów do jego trawienia. Następuje to tylko wtedy, gdy pies takowych pokarmów przez dłuższy czas nie otrzymuje - stąd sensacje żołądkowe u niektórych psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[FONT=Comic Sans MS]Witam po dlugiej nieobecnosci:roll:,
mam sznaucera w wieku 6 lat, miniature po przejsciach, jest u mnie juz rok, przez ten czas jadl eukanube we wakacje przeszlismy na pro plan adult small breed, jest chudy jak ...chyba mu nie sluza obydwie te karmy
byl odrobaczony, nie wiem jaka karme moglybyscie zaproponowac?
Nie karmie niczym dodatkowym, wiadomo raz na jakis czas dostaje jajo, jogurt, miesko.
bede wdzieczna za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich,

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...