Jump to content
Dogomania

Posiłki szczeniaka.


Kinio

Recommended Posts

Witam, niedawno kupiłam jamnika miniaturowego długowłosego ma teraz prawie 10 tygodni. Podaje mu trzy posiłki dziennie.

Śniadanie: kilka plasrerków wędliny przeważnie polędwiczki pokrojonej w kosteczke. To dostaje między 8:00 a 9:00

Obiad: ziemniaki lub ryż z mięskiem z kurczaka lub wołowiny, dzisiaj nawet dałam wątróbke, oczywiście wszystko jest ugotowane. Czasami dostaje też troche zupy. To dostaje tak koło 14:00

Kolacja: mała garść suchej karmy Pedigry lub Ekanuba. To dostaje tak koło 18:00, ale nie zjada wszystkiego tylko powoli podjada.

Czy takie żywienie szczeniaka jest dobre i odpowiednie?

Od jakiego wieku moge zacząć dawać mu kości, bo on strasznie się do nich rwie?

I czy są jakieś psie ciasteczka dla szczeniaka, abym mogła go nagradzać jak coś dobrze zrobi?

Link to comment
Share on other sites

"Ludzka" wędlina nie jest dobra dla psa, tym bardziej dla szczeniaka, jest w niej pełno soli i konserwantów.

Jest tu gdzieś szeroki topik o ziemniakach, również nie są wskazane dla psów, pozostań przy ryżu i makaronie.

Topiki o żywieniu szczeniąt też znajdziesz, a nawet topik o ciasteczkach dla piesków- najlepsze te upieczone w domu! A kości- bodajże od 4 miesiąca- ten temat też był już przerabiany.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kinio

O rany nie chciał bym być tym szczeniaczkiem takia róznorodnośc że można sie pogubić.

Przede wszystkim ziemniaki pies ich nie trawi owszem zje ale to nie pożywienie dla psa. krmienie róznymi rodzajami karmy nie najlepszy pomysł nalezy się zdecydować na jedną od Pedigree do Eukanuby to istna przepaść. Osobiście o Pedigree nie mam za dobrej opini. Eukanuba ok chociaz jest kilka porównywalnych jakościowo tańszych karm odsyłam do poczytania na forum. Kości 4-5 miesięcy byle nie drobiowe. A jezeli chodzi o ciasteczka jest ich sporo np:

usunięte prze moderatora

Osobiście polecam ciastka Bosch Sportive.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Piszecie że ziemniaki szkodzą psu, jakoś nie zauważyłam aby mojemu coś nie tak po nich było. Skoro jest nauczony jeść je od małego to żadej rewolucji one nie opwodują w żywieniu mojego psa.

A buldog96 niech spojrzy na date kiedy ja ten post pisałam od temtej pory sopro się zmieniło w sopsobie odżywiania mojego psa.

Co do karmy to dla ścisłości podam że teraz podaje psu bento kronen, żeby znowu ktoś nie wyskoczył że podigrii podaje!!!

Link to comment
Share on other sites

Piszecie że ziemniaki szkodzą psu, jakoś nie zauważyłam aby mojemu coś nie tak po nich było. Skoro jest nauczony jeść je od małego to żadej rewolucji one nie opwodują w żywieniu mojego psa.

Ziemniaki nie szkodza psom, ale tez nie maja dla nich zadnej wartosci odzywczych. To tak jakby czlowiek najadl sie - czy ja wiem? - trocin, albo plastikowych kulek. Jedna strona wejda, druga wyjda i tyle.

Moj psiak bardzo lubil ziemniaki, nie wiem czemu. Czasem dostawal kawaleczek.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam nie pisałem o szkodliwości ziemniaków tylko o tym że psy nie trawią ziemniaków, Jeżeli sposób karmienia zie zmienił to chwała ci za to, co do Bento to dobry wybór uważam że jest to jedna z lepszych karm sam będe teraz psa na nią przestawiał.

Link to comment
Share on other sites

Mój szczeniak zupełnie innaczej jadł.....NIGDY nie dostawał ziemniaków-z tego samego powodu co napisal buldog96. Rano mój psiak dostawał mleczko z płatkami..taka bylo to papka.Na obiad dostawał gotowanego kurczaczka z rosołkiem.A na kolacje dostawał gotowane paróweczki-ale nie zwykłe tylko cielęce.I to tyle.Od czasu do czasu przestawialiśmy z mleka na bułeczke z masłem a pożniej na sucha karme Royal Canin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...