Jump to content
Dogomania

Przegląd hodowlany


pingwinek=]

Recommended Posts

  • 4 months later...

[quote name='Gonia']Raczej w odwrotnej kolejności.Najpierw tauaż,potem przegląd;)[/QUOTE]
A to chyba zależy od tego kto przegląd robi, u mnie zawsze najpierw oglądana była matka szczeniąt (jej kondycja), warunki w jakich mieszkają szczeniaki, potem same szczeniaki, a na końcu tatuowanie.

Link to comment
Share on other sites

Widać,że "co kraj,to obyczaj":lol:Ale,logiczne jest zatatuowanie szczeniąt,przed przeglądem,bo jak wpisać,że szczenię ma np:nieprawidłowy zgryz?Napisać że to z białą plamką na pyszczku,czy jak?Dla mnie powinno być tak:szczenię nr tatuażu,XXXXXX,przodozgryz;)Oczywiście jeśli w danej rasie,taki zgryz jest niedopuszczalny.

Link to comment
Share on other sites

A ja zapytam, na stronie krakowskiego ZK, w wysokościach opłat, jest wyodrębniony i przegląd hodowlany, i przegląd miotu.
Czym różnią się te przeglądy?

Wydaje mi się że przegląd hodowlany to przegląd hodowli ale nie mam pojęcia czy to prawda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']
Wydaje mi się że przegląd hodowlany to przegląd hodowli ale nie mam pojęcia czy to prawda...[/quote]

Nie;)[URL="http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=2"]tu [/URL]możesz poczytać więcej o przeglądach hodowlanych;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Dla mnie powinno być tak:szczenię nr tatuażu,XXXXXX,przodozgryz;)[/QUOTE]
I oczywiście tak jest - szczeniak jest najpierw oglądany, potem tatuowany, a potem wypełnia się protokół i jeśli z jakiejś przyczyny dany szczeniak ma być wyszczególniony to wpisuje się jego numer.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki ogląda się po tatuowaniu, a to dlatego, żeby można było je zidentyfikować i opisać w protokole (np. "Pies o tatuaży 001J - umaszczenie nietypowe dla rasy; suczka o tatuażu 002J - przepuklina pępkowa") Inne postępowanie jest błędem.

W końcu trochę tych miotów sobie pooglądałam,!

Link to comment
Share on other sites

Przegląd hodowlany, jako jeden z warunków dopuszczenia do hodowli jest wymagany dla określonych ras.Nie wiem jakiego psa masz Paatrycja,ale możliwe że twojego to niedotyczy. Większość przeglądów hodowlanych organizują Kluby rasy a nie oddziały i tam najlepiej jest dowiadywać się o terminach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ale nie ma się co martwić na przyszłość, przepisy mogą się zmienić kilka razy zanim będziesz miała swój pierwszy miot :) np i u nas pewnie znikna tatuaże a będą chipy

na razie to wygląda tak, rodzą Ci się szczeniaki, dzwonisz lub osobiście ( albo pisemnie ale to chyba nie często ) powiadamiasz oddział, umawiasz się na datę odbioru miotu i miejsce ( albo w hodowli albo w oddziale, jest różnie ). Najlepiej po narodzinach szczeniąt pojechać do oddziału, wykupić papiery, umówić sie i już

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pytanie bardziej o przegląd miotu niż o hodowlany, ale tu dyskusja jest bardziej o tym pierwszym ;)

Czy szczenięta koniecznie muszą być zaszczepione przed przeglądem? W moim oddziale nie mam się jak dowiedzieć teraz, bo zamknięte do wtorku, psiaki mają już 5.5 tygodnia. Szczepienie przesunie nam się z tego nieszczęsnego wtorku na sobotę 28.08 najprawdopodobniej, przez podawanie antybiotyków. Chciałabym im ten przegląd zrobić wcześniej, bo papisie będą odbierane po skończeniu 7. tygodnia życia. Może zaświadczenie od weterynarza, że najwcześniejszy możliwy termin jest tego i tego powinien jakoś pomóc?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja właśnie wczoraj miałam okazję "przejść" przegląd miotu wraz z moimi szczeniakami. W centrum miasta, w moim samochodzie, na parkingu... Niektóre szczeniaki żeby je obejrzeć były wystawiane na dach auta... :/
Powiem Wam że to co się dzieje w zkwp to po prostu kpina i skandal. Jak Związek może sobie na coś takiego w ogóle pozwolić? Nie spodziewałam się czegoś takiego. Zastanawiam się czy tego po prostu gdzieś nie zgłosić bo bardzo mnie to wczoraj zabolało.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No to już granda. To się naprawdę nadaje do nagłośnienia. Kierownik sekcji robi przegląd miotu na ulicy !!!!! Biedaczek nie miał czasu umówić się czy u hodowcy czy też na terenie związku. Twój oddział pięknie się zareklamował !!!!
Mnie też czeka niedługo przegląd miotu
Basia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...