Jump to content
Dogomania

Ile kosztuje szczeniak basenji


maxxel

Recommended Posts

To jest bardzo osobista sprawa każdego hodowcy w jakich cenach sprzedaje szczenięta. Zależy wszystko od renomy hodowli, długości jej działania, rodziców malucha (tytułów, badań) itd. Wiadomo, że istnieje także cos takiego jak warunki hodowlane. Tak więc zawsze bardzo trudno określić dokładną cenę maluszka, bo jak widać zależy ona od bardzo wielu czynnikow. Ja wiem o 3 pewnych (lyb prawie pewnych) miotach w tym roku, ale radzę samemu napisać lub zadzwonić do interesujących Cie hodowców. Jeśli masz jakieś pytania- zapraszam na priv:)
Pozdrawiam, Ala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='basenjifiona']hmm, na stronie nie mają szczeniąt tylko jakieś plany tego roczne :)ciekawe czy coś nowego w skojarzeniu :evil_lol:[/QUOTE]

To nie ja sprzedaje tego psa tylko ktoś kto ode mnie kupił i ma wyjechać za granicę :)

A co do planów ... To moja słodka tajemnica :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='AlaNowak']No więc slyszalam o basenji w cenie 1300zł, ale są hodowle, gdzie szczeniak kosztuje 2500zł, więc jest dosyć duży rozrzut.[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Myślę, że cena szczeniaka zdrowego, prawidłowo umaszczonego, prawidłowo rozwiniętego fizycznie i psychicznie i z dobrej hodowli kształtuje się w Polsce w granicach 3000 do 4000 PLN. Na świecie też jest rożnie od 500 USD do 2 400 EUR [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Żeby jednak mieć pewność, że to jest basenji z najwyższej półki trzeba kupić dorosłego, wystawowego psa z osiągnięciami. Można to zrobić już od 5000 USD. Najczęściej jednak są to psy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Do tego by pies był naprawdę dobry trzeba w dobrze zapowiadającego się szczeniaczka włożyć ogromną ilość pracy i miłości...[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']No tak... ceny idą w góry.... :cool3:[/quote]


Euro poszło w górę....;)
Ale tak serio to mogę tylko zacytować sam siebie :"szczeniaczek zdrowy, prawidłowo umaszczony, prawidłowo rozwinięty fizycznie i psychicznie i z dobrej hodowli"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='loango']Euro poszło w górę....;)
Ale tak serio to mogę tylko zacytować sam siebie :"szczeniaczek zdrowy, prawidłowo umaszczony, prawidłowo rozwinięty fizycznie i psychicznie i z dobrej hodowli"[/quote]


Zapomniałem dodać, że z hodowli, w której wszystkie szczeniaczki niezależnie od /zaplanowanego!!!/ uzyskanego umaszenia, kochamy "jak swoje" ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='zielona']A ja się muszę pochwalić,że mam już swoje basenji.
To Malmsey In Red Asiaczek(chyba dobrze napisałam).
Moje podhalany zgłupiały.Niedługo wstawię zdjęcia.[/quote]

Najpiękniej jest wtedy kiedy spełniają się marzenia.
Podhalany jak podhalany ale jak zachowają się konie?
Powodzenia !
gmk

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']A ja się muszę pochwalić,że mam już swoje basenji.
To Malmsey In Red Asiaczek(chyba dobrze napisałam).
Moje podhalany zgłupiały.Niedługo wstawię zdjęcia.[/quote]


A gdzie zdjęcia ? Zgadzam się na zauroczenie ale z aparatem fotograficznym w ręku! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']A ja się muszę pochwalić,że mam już swoje basenji.
To Malmsey In Red Asiaczek(chyba dobrze napisałam).
Moje podhalany zgłupiały.Niedługo wstawię zdjęcia.[/quote]
Ach, to moja faworytka, ona jest taka śliczna :loveu:
Zakładaj jej galerię i dawaj duuuuużo fot :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Hmmmm....szkoda, ze wątek "umarł".... Ale ja mam pytanie za sto punktów. Czy jest dobrym posunięciem kupno szczeniaka już "dorosłego" tzn psiaka w wieku ok roku? Który nigdy w życiu nie był wystawiany a ma predyspozycje (przodkowie i inne psiaki z tym przydomkiem)???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Hmmmm....szkoda, ze wątek "umarł".... Ale ja mam pytanie za sto punktów. Czy jest dobrym posunięciem kupno szczeniaka już "dorosłego" tzn psiaka w wieku ok roku? Który nigdy w życiu nie był wystawiany a ma predyspozycje (przodkowie i inne psiaki z tym przydomkiem)???????[/QUOTE]

[B]magdola [/B]napisałam Ci [B]pw[/B], ale Twoja skrzynka jest zapchana. Jeśli możesz napisz mi na maila, to kontakt będzie łatwiejszy.
Tu masz mój adres: [COLOR=#000080][B][email protected][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Hmmmm....szkoda, ze wątek "umarł".... Ale ja mam pytanie za sto punktów. Czy jest dobrym posunięciem kupno szczeniaka już "dorosłego" tzn psiaka w wieku ok roku? Który nigdy w życiu nie był wystawiany a ma predyspozycje (przodkowie i inne psiaki z tym przydomkiem)???????[/QUOTE]

Tak sobie myślę, że na tak zadane pytanie trudno krótko odpowiedzieć.
Jest wiele aspektów.
Wiek może być plusem, gdyż widać jak psiak się rozwinął fizycznie i psychicznie, może być minusem bo mamy mniejszy wpływ na jego kszałtowanie. W tej sytuacji bardzo uważnie patrzyłabym na hodowlę i podejście hodowcy do układania i rozwoju psiaka, gdy mowa o rozwoju psychicznym oraz na budowę i ruch gdy mówimy o rozwoju fizycznym w odniesieniu do wzorca FCI, a nie do tego co hodowca zachwala ;)
Predyspozycje wystawowe myślę, że są bardzo indywidualne i uważnie patrzyłabym na psiaka, a mniej na to jak mają się do tego przodkowie i przydomek. Pewnie podpadnę teraz hodującym basenji ale czasem można sobie tytuły "wyjeździć", a nie zdobyć - dla mnie to różnica :)
Jestem bardzo młodym stażem właścicielem basenji - nie hodowcą, moje widzenie jest chyba troszkę inne niż zdecydowanej większości tu publikujących swoje opinie.
To tyle z tak na szybko i krótko pisanego zdania mojego własnego, ale jeśli będę w czymś mogła pomóc to proszę pisać :) postaram się :)
Ja gdybym miała szansę kupić rocznego psiaka z baaardzo dobrej hodowli, po baaardzo dobrych przodkach, który świetnie się mieści we wzorcu i ma świetny charakter kupiłabym - jeśli by mnie na to było stać ;)
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...