Jump to content
Dogomania

Ile kosztuje szczeniak basenji


maxxel

Recommended Posts

[quote name='Bundustar']Tak sobie myślę, że na tak zadane pytanie trudno krótko odpowiedzieć.
Jest wiele aspektów.
Wiek może być plusem, gdyż widać jak psiak się rozwinął fizycznie i psychicznie, może być minusem bo mamy mniejszy wpływ na jego kszałtowanie. W tej sytuacji bardzo uważnie patrzyłabym na hodowlę i podejście hodowcy do układania i rozwoju psiaka, gdy mowa o rozwoju psychicznym oraz na budowę i ruch gdy mówimy o rozwoju fizycznym w odniesieniu do wzorca FCI, a nie do tego co hodowca zachwala ;)
Predyspozycje wystawowe myślę, że są bardzo indywidualne i uważnie patrzyłabym na psiaka, a mniej na to jak mają się do tego przodkowie i przydomek. Pewnie podpadnę teraz hodującym basenji ale czasem można sobie tytuły "wyjeździć", a nie zdobyć - dla mnie to różnica :)
Jestem bardzo młodym stażem właścicielem basenji - nie hodowcą, moje widzenie jest chyba troszkę inne niż zdecydowanej większości tu publikujących swoje opinie.
To tyle z tak na szybko i krótko pisanego zdania mojego własnego, ale jeśli będę w czymś mogła pomóc to proszę pisać :) postaram się :)
Ja gdybym miała szansę kupić rocznego psiaka z baaardzo dobrej hodowli, po baaardzo dobrych przodkach, który świetnie się mieści we wzorcu i ma świetny charakter kupiłabym - jeśli by mnie na to było stać ;)
Pozdrawiam :)[/QUOTE]

We wszystkim tym jest własnie "pies pogrzebany":) Bo ja właśnie nie znam sie za bardzo na baskach, a tym bardziej osoba, która chce to zrobic, tzn. kupić. I to byłby pierwszy pies w rodzinie i zastanawiam sie czy jest sens kupować taką "perełkę"....Co do "wypracowania " medali itp, to wiem co piszesz. Mam grzywki rasowe, co prawda nie wystawiane, ale w tym temacie wiem sporo ;)
[B]jamnicze [/B]odezwe sie....na bank! ale musze sie zebrac.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...