Jump to content
Dogomania

fatalna siersc


grzes_d

Recommended Posts

witam

potrzebuje pomocy przy odbudowaniu pieknej siersci mojej akity

wiec mam dwa problemy

pierwszy to pies jest caly czas brudny, jest rudobialy.

chodze z nim dosc duzo po polu, kopie w ziemi bo bardzo to uwielbia, goni po wodzie, plywa, pozniej znowu kopie itd ale jak przychodze z nim z pola to niemam czasu go kompac tylko w soboty.

problem w tym, ze jak go wykapie to dalej jest brudny. uzywam szamponu derma vet. ale on sie troche malo pieni. przedchwila kompalem psa i zamiast bialej siersci ma szara. jaki polecacie szampon (konkretna nazwa i marka), jak czesto mam go kompac?? za wszelkie uwagie bede wdzieczny

i druga sprawa, to troche mi wylysial pod obrozom. zmienilem mu teraz na noweczke chempiona, ale siersc zabardzo niechce mu odrastac. mysle ze przyczyna tego, ze tak mu siersc wytarlo bylo to, ze mial luznom obroze, bo niechcialem zeby go ciislo.

teraz mam troche wiecej czasu to chcialbym go doprowadzic do pozadnego wygladu.

bede wdzieczny za wszelkie uwagi

pozdrawiam

grzes

Link to comment
Share on other sites

Grzesiu ja tez jak kiedyś Anate kompałam to nie była śnieżno biała w tych miejscach gdzie powinna być..

Aktalnie używam szamponu dla piesków o umaszczeniu od czerwonego do brązowego jest to "Tearless Burnished bronze shampoo for dogs" firmy RING5

Tuż po kompieli Shirko nadal jest brudny/?? Moze nie dokładnie to robisz (ja kiedyś też tak robiłam) albo po prostu zły szampon

i jeszcze jedno szampon dla psów sie nie pieni!!

Co do obroży, ja zauwazyłam, ze pod obrożą Anacie sie rozdwajają końcówki, jak powiedziałam o tym znajomej fryzjerce psów, to powiedziała żebym odczepiła sie od porządnego psa. Jakiej obroży używałeś?

Jak uzywałam łańcuszka zaciskowego rok temu to mała też miała mniej włosów pod nim (bo po prostu na spacerach przy szarpnieciach miała wyrywaną.. Postaraj się kupić Shirkowi jakś obroże nie wyrywająca włosów (np półzaciskową materiałową) albo np jakieś szelki?

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno co do sierści

ja podaje Anacie codziennie Gamollen i algi (na kolor), włos ma bardzo ładny, błyszczący i puszycty jeśli jest (tzn własnie straciła podszerstek wiec jest troche łysa:p), nie wiem czy to jest wynikiem tych preparatów czy po prostu ma taki włos, ale może warto spróbować?

Link to comment
Share on other sites

wiec tak moze niedokonca, bo teraz juz wysechl to jednak widzac, ze jest czystszy, ale i tak powiniem byc bardziej bialy.

a co do obrozy to mialem jakas stara po starym pise i ona byla nawet ok ale fakt bylo pod nia troche mniej siersci

pozniej kupilem taka kolorowa naterialowa i to byla tragedia tak wyciarala siersc, ze strach pomyslec. zmienilem na nowego chempiona takiego z podszyciem z filcu, ale i tak nadal ma wytarta siersc. mysle ze to dlatego, ze mial zaluzna obroze to ona caly czas ise ruszala na szyji i wytarlo mu siersc.

tak siagam mu ja oczywiscie w domu, ale po polu dosc duzo z nim chodze a tam jest caly czas na obrozy. teraz zacisnolem mu obroze mocniej to chyba zaczyna mu powoli odrastac.

zastanawiam sie czy na czas kuracji odrastania siersci na szyji czy niewyprowadzac go na kolczatce.

aha i zaznaczam, ze niebede jezdzil z nim na wystawe, chce tylko rzeby wygladal jak pies;)

aha podaje mu jakies tam witaminy na siersc z winogron, daje oliwe do jedzenia i inne takie. ogolnie to siersc ma w dobrym stanie tylko brudna.

aha gdzie taki szampon mozna kupic i ile taki kosztuje?? i zastanawiam sie nad tymi algami na wzmocnienie koloru ile takie kosztuja??

grzes

Link to comment
Share on other sites

w kolczatce na pewno nie!! to spowoduje tylko większe wyrwanie włosa!

szampon ja kupiłam w hurtowni, tzn znajomy mi kupił za 45 zł, ale dość spora w szczegolnie, ze szampon można rozcieńczać z wodą, co jak na mój gust jest bardziej opłacalne.. :)

a algi..

oj tego to Ci nie powiem, bo nie mam cen na swoich.. oczywiscie te w proszku są tańsze, co do ich skuteczności powiedziec nic nie moge, bo moja tych proszkowanych nie chce jeśc, a jak dosypie do karmy to wtedy i jej nie ruszy :(

a po tabletkach efekt widać.. polecam DUO's firmy SANAL

co do tej obroży, te włosy jak juz raz sie zetrą to potem przez kilka miesięcy wracają do normy

jesli chodzi o czestotliwość mycia, ujme to tak każdy twierdzi co innego (tak samo jak z tym czy sucha karma leprza czy gotowane jedzenie). JEdni mówią ze można psa myć co tydzień - szamponami leczniczymi, inni ze max 2 razy do roku, jeszcze inni ze co kilka miesięcy. Jestem zdania ze co kilka miesięcy, na pewno nie co tydzień. Ja myje Anate po prostu przed kazdą wystawą czyli co jakiś miesiąc, dwa, albo i dłuzej...

Grzesiu a masz jakieś zdjęcia obecne Shirka??

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli musisz często kąpać psa to używaj szamponu który jest do tego przystosowany. Taki, który nie wysusza skóry (np. cd Vet )

Możesz dawać też witaminy, również agi (Diana- 1kg około 40zł)

do tego uzupełniacze typu olej z dorsza który nadaje silny połysk i włas jest mocniejszy etc...

ja bym bardziej proponowała też preparaty na bazie karotenu.

Jeśli chodzi o przygotowanie na wystawy to jakieś nabłyszczacze przed wejściem na ring i mniejwięcej jakieś 2 tyg przed wyst. podawaj mu preparat ktory "przygotuje" włos na wystawę

(włąściwie wszystkie takie dodatki mozesz dostac w firmie cd vet)

Pozdrawiam,

Ania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...