Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Weterynarze godni polecenia

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
500 odpowiedzi na ten temat

#1 agamblu

agamblu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 maj 2004 - 13:10

Poniewaz czesto zdarza sie tak ze mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego weta mam propozycje - jesli jest weterynarz, ktorego polecacie napiszcie tu o nim. Proponuje forme
imie i nazwisko
gabinet/klinika, w ktorej przyjmuje (miasto, nazwa, adres ewentualnie telefon)
w czym sie specjalizuje
Wasze doswiadczenia - dlaczego go polecacie?

Mozecie podac kilka roznych nazwisk weterynarzy roznych specjalizacji.
Wydaje mi sie ze moze to ulatwic wybor wtrudnych sytuacjach. Zamiast pojsc do konowala trafimy odrazu do fachowca. Mam nadziej ze spodoba Wam sie ten pomysl. Wiem ze jest to forma reklamy dla wetow ale nie jest to reklama komercyjna. Nie wiedze nic zlego w polecaniu fachowcow, w koncu sami zapracowali sobie na opinje leczac naszych ulubiencow.

#2 agamblu

agamblu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 maj 2004 - 13:22

Moze zaczne

Dr Jan Siembida
Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt
Pl. Grunwaldzki 51, Wrocław
tel. 071 3205490
Uprawniony do odczytu zdjec RTG i wpisow do rodowu - dysplazja

dr Jacek Garncarz
ul. Zdrojowa 12,
Warszawa
tel.0601308080
Okulista - uprawinony do wystawiania swiadectwa badan oczu

#3 BeataG

BeataG

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 30 maj 2004 - 13:39

Wiesz, agamblu, z tymi wetami to jest tak, że jeden pochwali, a za chwilę ktoś inny tego samego weta obrzuci inwektywami. Parę takich wątków już zresztą na forum było. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Ja na przykład w pobliżu domu mam 2 lecznice i opinie wśród okolicznych psiarzy są podzielone. Jedna jest całodobowa i lekarze tam się zmieniają jak w kalejdoskopie, ja na przykład czegoś takiego nie lubię. Ale dużo osób tę właśnie lecznicę sobie chwali. W drugiej - tej, do której ja chodzę z Emilem, są na stałe 2 lekarki plus trzecia na dyżury sobotnio-niedzielne. Wszystkie 3 już mojego psa znają, pamiętają jego imię i moje nazwisko, wiedzą, jakie pies ma dolegliwości, jak się na co dzień zachowuje, czym jest karmiony (a raczej był, bo teraz trzeba będzie to zmienić). W drobniejszych sprawach nie mam problemu z uzyskaniem porady przez telefon albo jak wpadnę przy okazji bez psa, a w każdym razie zawsze mogę się dowiedzieć, czy z danym problemem mogę sobie radzić domowymi środkami, czy mam przyjść z psem do lecznicy. Poza tym widzę, że te 3 dziewczyny (wszystkie są z całą pewnością młodsze ode mnie, więc chyba mogę je tak określić) naprawdę lubią swoją pracę i kochają zwierzaki.

Od paru psiarzy w moim parku usłyszałam, żeby lepiej chodzić do tej pierwszej lecznicy, bo w tej drugiej "wyciągają pieniądze", ale jak zaczęłam wypytywać bardziej szczegółowo o ceny, to okazało się, że w "mojej" lecznicy i wizyta tańsza, i większość zabiegów, i nawet karmy, jakby ktoś chciał kupować u weta. :lol: Być może one częściej zlecają jakieś dodatkowe badania, ale ja wolę, żeby lekarz zlecił nawet jakieś niepotrzebne badania, niż stawiał diagnozę "w ciemno". Mnie się zresztą jak dotąd żadne niepotrzebne badania nie trafiły. Więc ogólnie jestem bardzo zadowolona z tej lecznicy i tych lekarek. Jedyna wada - nie można płacić kartą. Ale mnie się już 2 razy zdarzyło, że przyleciałam z psem "z marszu", bez pieniędzy i nie było żadnego problemu. Pani doktor zrobiła, co miała zrobić, a ja potem doniosłam pieniądze.
Beata & Emil & Wermut & Yasser

http://wermut-dart.pl.tl/

#4 agamblu

agamblu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 maj 2004 - 13:59

Wiesz ja czasami odnosze wrazenie ze dobry wet to taki, ktory akurat trafnie wytypuje diagnoze. Czasami uda sie to jednemu, czasami drugiemu. Zgadzam sie z Toba ze ten sam wet jest czesto wychwalany przez jednych a krytykowany przez drugich.
Umowmy sie wiec ze bedziemy podawac tych ktorzy naogol dobrze trafiaja z diagnoza :wink:

#5 BeataG

BeataG

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 30 maj 2004 - 14:14

Sorry, ale nie czuję się kompetentna do oceny tego, czy wet dobrze trafił z diagnozą. Zresztą mnie bardziej interesuje co innego - żeby psa wyleczył i powiedział mi, jak mam postępować, zanim do tego wyleczenia dojdzie (żeby przypadkiem stanu nie pogorszyć przez własną niewiedzę). A czy mi powie, że jest to zapalenie trzustki czy zapalenie wątroby, to mnie już naprawdę nie obchodzi. Bo to nie jest tak, że wet wystawia diagnozę i ta diagnoza jest "wiążąca" - np. gdy z jakiegoś powodu musisz iść do innego weta. A jeśli chodzi o leczenie - te same leki leczą czasem kilka różnych chorób, więc często nie ma pewności czy diagnoza była trafna. Jeśli chodzi o diagnozy "w ciemno" - ja w jasnowidzów nie wierzę. A objawy u psa są często takie same przy różnych chorobach. Bardziej uwierzę lekarzowi, który mi powie, że to może być to, to lub to, niż takiemu, który bez żadnych badań się uprze, że to jest na pewno określona choroba.

Poza tym - jak napisałam wyżej - wet ma wyleczyć PSA, a nie chorobę.

#6 dbsst

dbsst

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 16074 postów

Napisany 30 maj 2004 - 16:22

ja uwazam ze to swietny pomysl.
cytat Beaty G "....żeby psa wyleczył i powiedział mi, jak mam postępować, zanim do tego wyleczenia dojdzie (żeby przypadkiem stanu nie pogorszyć przez własną niewiedzę)."
Ja znalazlam takiego lekarza, ktory daje rady i porady i to bezplatnie. dzieki pani doktor nie musze szukac opini innych lekarzy. co wiecej jak pies byl w ciezkim stanie nie mialam dobrego lekarza, i nie wiele osob bylo w stanie mi pomoc. Zreszta nie trzeba zieniac swojego obecnego lekarza na rzecz innego najwazniejsze zaufanie,ale jezeli bedzie potrzebny mi ortopede sprawdzony to bede mogla tu zajzec i znalezc.

lek. wet. homeopata Urszula Soszka
ul.Perkuna 52/43
04-180 Warszawa
tel.(22) 66-33-480
[b]

Jezeli komus sie przyda to na zdrowie

#7 BeataG

BeataG

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 30 maj 2004 - 17:42

To ja jeszcze dodam do opisu "mojej" lecznicy, bo chyba nie napisałam tego dość jasno w pierwszym poście, że te wszystkie porady - obojętne, czy przez telefon, czy osobiście, z pieskiem czy bez - też są za darmo. Płacę tylko wtedy, gdy coś przy piesku jest "robione" (np. szycie) albo gdy dostaję dla niego jakieś leki.

Lecznica mieści się w Warszawie przy ul. Dobrej 20, jest czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 19.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 12.00. A gdyby wydarzyło się coś poza godzinami pracy lecznicy, to mam telefon do całodobowej kliniki na Ursynowie, której moja lecznica jest jakby "filią".

#8 Dalmati&Maja

Dalmati&Maja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2004 - 17:59

Więc ja też kogoś polecę. :D

Państwo Kraszewscy
ul. Piastowska (Gdańska ? ) 33a. GDAŃSK
tel. 558 38 73

Dlaczego polecam? Weci, którzy mają duże doświadczenie (wiem, że p. Kraszewska pracuje już jako wet ok. 25 lat, jej mąż napewno podobnie) wspaniałe podejście do zwierząt. Polecam :P

Dalmati & Maja
Z nad morza klikają DALMATI i jej urocza dalmatynka MAJA :D GG: 2016428
Rotti [*] :(

#9 Wind

Wind

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5762 postów

Napisany 30 maj 2004 - 21:46

BeataG,

Czy mozesz podac dokladne namiary na ta calodobowa klinike na Ursynowie? Tak sie sklada, ze mieszkam na Kabatach i zazwyczaj chodze na SGGW, ale lepiej miec kontakt do innej sprawdzonej lecznicy, gdyby akurat w mojej nie bylo okreslonego specjalisty :-)

pozdrawiam,
Dodany obrazek

#10 BeataG

BeataG

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 30 maj 2004 - 23:03

Ursynowska Klinika Weterynaryjna
ul. Strzeleckiego 10 E
tel. 644 95 31

#11 Rocki

Rocki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 30 maj 2004 - 23:10

Tez mysle ze taka ,,lista" to dobry plan :D
moze ktos zna klinike otwarta 24h na pradze płd.?

#12 Basia_D

Basia_D

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 31 maj 2004 - 05:49

Piotr Dąbrowski
ul. Zbąszyńska 26
Poznań
tel.843-45-83
godz. przyjęć: pon-pt 16-19

polecam szczerze!!
+ dzieciaczki Dodany obrazek

kocham Cię mój Aniołku

#13 Wind

Wind

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5762 postów

Napisany 31 maj 2004 - 07:35

BeataG,

Dziekuje za namiary :-)

pozdrawiam,
Dodany obrazek

#14 BeataG

BeataG

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 31 maj 2004 - 07:44

Wind,

drobiażdżek. Życzę Tobie i wszystkim innym, żeby te namiary nigdy nie były potrzebne. 8)

Pozdrawiam

#15 adda

adda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4774 postów

Napisany 31 maj 2004 - 12:10

WOJCIECH SIERAKOWSKI
UL. ŚRENIAWITÓW 9
WARSZAWA TARCHOMIN
LECZNICA CAŁODOBOWA, DOKTOR SIERAKOWSKI PRZYJMUJE WIECZOREM WE WTORKI, CZWARTKI I NIEDZIELE.
SPECJALNOŚĆ - ORTOPEDIA, ALE I DIAGNOSTYK SUPER.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
[/b]

#16 Szantina

Szantina

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 02 czerwiec 2004 - 19:16

To ja też polecam

Katarzyna Żółkowska
ul. Bogusławskiego 6a
01-923 WARSZAWA
tel 835-38-98
Bielańska Przychodnia Weterynaryjna
czynna pon-pt 10-19
sob-nd 10-14

Dzięki p. Żółkowskiej Szanta jest zdrowa i rozrabia jak młody szczeniak ( a ma już 2,5 roku) a o problemie z nerką dawno już zapomniałam.
Na miejscu jest sklep gdzie można kupić karmy weterynaryjne.

Pozdrawiam

#17 DagaP.

DagaP.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 03 czerwiec 2004 - 08:02

Podpinam sie pod ten temat, bo uwazam że jest on ścisle związany z moim pytaniem do Was - a raczej prośba.

Podjeliśmy decyzję o kastracji naszego psiaka i dlatego potrzebujemy dobrego weta w/w temacie - z Łodzi lub bliskich okolic.

Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam :hand:
\"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem\" - Edward Hoagland

#18 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 03 czerwiec 2004 - 08:17

To ja w takim razie z drugiej strony. Mam pytanie - czy ktoś zetknął się w Warszawie (ostatnio) z wetem Mikołajem Dymkiem?
Pracował w zeszłym roku w Elwecie, później wyjechał z Warszawy. Podobno wrócił, ale nie wiem, gdzie przyjmuje. Bardzo mi zależy na tym, aby go odnaleźć.
Jeśli ktoś ma jakieś informacje, to będę wdzięczna. :D

#19 Flaire

Flaire

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 13135 postów

Napisany 03 czerwiec 2004 - 08:19

Mokka, ja mam do niego numer na komórkę, jeśli jeszcze aktualny, to mogę spróbować zadzwonić...
Dodany obrazek

#20 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 03 czerwiec 2004 - 08:28

No to spróbuj, a może się uda ... :D