Jump to content
Dogomania

Andrzej Zamoyski (PL)


MateUsz

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Fajnie ocenia, mieliśmy tę przyjemność w Legionowie, [B]patrzy na ruch[/B], ba nawet podpowiada wystawcy jak prezentować psa, wesoły sędzia biega po ringu wraz z wystawcą, [B]sprawdza ząbki[/B] ale to chyba normalne, [B]zagląda w oczy[/B] co w naszej rasie jest ważne, i NAJWAŻNIEJSZE odniosłam wrażenie że jako jeden z niewielu sędziów [B]zna wzorzec[/B] bouviera,wie jak go wystawiać zna się na rasie, [B]dotyka[/B] aby ocenić budowę sprawdzając co tam jest pod futrem. Nie wymaga od psa ani wystawcy cudów - podpowiada jak wystawić i zaprezentować pupila - [B]SUPER,[/B] a co też się liczy zauważyłam, że wielu sędziów wybiera na BOB samca (bo wiadomo pies okazalszy) a Pan Andrzej wybiera to co uznaje za lepsze i to mi się bardzo podobało. Można z nim porozmawiać, podpytać.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za tę opinię, ocenia nas w sobotę w Kielcach :) Z ozikowych ocen wcześniejszych tego pana wynika że niekoniecznie, w przeciwieństwie do większości niestety, wybiera psy mocne i futrzaste, a raczej proporcjonalne z dobrym ruchem. W weekend dodam jeszcze opinię z autopsji ;)

Link to comment
Share on other sites

Okej, dodaję opinię niestety negatywną- pominę fakt że żadna dorosła suka nie dostała cwc, bo no ok, natomiast ten pan jako pierwszy i jedyny dopatrzył się u mojej suki stromych kątowań tyłu :| z dzisiejszej oceny wynikało że jednak woli zwierza duże i, he he, efektownie umaszczone 8) aaa i dużo się u niego biega, natomiast zmacał tylko pobieżnie, w zęby nie zajrzał w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Nas oceniał na wystawie w Krakowie w tym roku. Faktycznie biegać trzeba było dużo u niego za to w ogóle psów nie macał ! A co najważniejsze - wszystko to było dla picu, ponieważ wygrały u niego psy jednego Pana... lub psy po reproduktorze tego pana.;) także - SĘDZIA Z UKŁADÓW - no chyba, że tylko w naszej rasie... Jednak co by nie było to NIE POLECAM tego pana.

Link to comment
Share on other sites

A Ja uważam że jest to sędzia do którego warto pojechać.
Trafnie zauważa u psów ich zalety jak i wady.Lubi dobrze przegonić wystawców.
Dokładny, zna wzorzec ocenianej rasy. Mówi co mu się podoba a co nie. Wiele razy oceniał moje psy,
i uważam że bardzo sprawiedliwie.Lubi psy dobrze przygotowane i pokazane.


[URL="http://www.beardedyork.pl"]www.beardedyork.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY']A Ja uważam że jest to sędzia do którego warto pojechać.
Trafnie zauważa u psów ich zalety jak i wady.Lubi dobrze przegonić wystawców.
Dokładny, zna wzorzec ocenianej rasy. Mówi co mu się podoba a co nie. Wiele razy oceniał moje psy,
i uważam że bardzo sprawiedliwie.Lubi psy dobrze przygotowane i pokazane.


[URL="http://www.beardedyork.pl"]www.beardedyork.pl[/URL][/QUOTE]
Łał, to dobrze trafiliście rasą w takim razie. U mojej suki wady wypisał jako zalety, a jej największą zaletę zamienił w wadę. Tak sprzecznego z rzeczywistością opisu jeszcze nie miała ;) Bieganie mi nie przeszkadzało w ogóle, lubię sobie pobiegać po ringu, ale przydałoby się choć trochę macania czy obejrzenia w statyce do opisu. I nie chodzi już o to, że nie rozdawał wniosków, bo ma do tego święte prawo, ale o totalnie marny opis. Jak nam Wilberg obniżył ocenę do bdb za rzeczywiste wady, walną świetny opis, to tylko zyskał mój szacunek i go wszem i wobec polecam. A do tego pana nigdy więcej z niczym się nie wybiorę.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj nas oceniał Pan Andrzej, tłumaczy dlaczego wygrywa ten pies a nie inny. Bardzo miły i wesoły, trzeba się trochę nabiegać.
Niezbyt dużo dotyka ale co trzeba to sprawdził - zęby, ostrogi, jadra.
Na pewno patrzy na proporcje, ruch i włos. Lubi efektowne i dobrze przygotowane psy, raczej mocne. Chętnie jeszcze kiedyś pojedziemy do tego Pana, mamy bardzo ładny opis i wzięliśmy wczoraj w Kielcach BOB'a

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Racja prawda [quote name='kasienkaa214']nas oceniał na wystawie w krakowie w tym roku. Faktycznie biegać trzeba było dużo u niego za to w ogóle psów nie macał ! A co najważniejsze - wszystko to było dla picu, ponieważ wygrały u niego psy jednego pana... Lub psy po reproduktorze tego pana.;) także - sędzia z układów - no chyba, że tylko w naszej rasie... Jednak co by nie było to nie polecam tego pana.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Moje psy oceniał w Nowym Sączu.
Trzeba się trochę nabiegać, psów nie dotykał za bardzo, zaglądnął tylko w zęby i w oczy. Najbardziej podobała mi się głośno uzasadniona ocena a nie jak to zwykle bywa jakieś ciche mamrotanie do asystenta piszącego w karcie oceny. Każdy kto chciał się przysłuchać ocenie to mógł to zrobić bez problemu. Może nie wszystkim wystawcom się to podoba ale mi tak. U mnie ma plusik za sędziowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jestem bardzo zadowolona z sędziowania tego Pana.Na mojej rasie to się zna,bo mało sędziów wie tak naprawdę czego oczekiwać od tej rasy, ma swój typ psa.
Osoba bardzo wyrozumiała,ocenia zwierzaka do jego wieku, wie ze to tylko zwierzę ,daje szansę jak pies np przestraszy się czegoś.
Nie dotyka psów,chyba ze coś mu nie pasuje-zobaczy zbytnio zadek sterczący to dotykiem ocenia czy to czasem kłak się nie podniósł.
Zęby i ruch dla niego to podstawa-lubi ładny zgryz u psa i wyczuje zaraz jak ktoś coś kombinuje ,żeby ukryć coś z zębami-jest weterynarzem ,przegoni po ringu,wiec jak ktoś kondycji nie ma to lepiej nie iść :D :D
Ważne dla niego jest to,żeby pies słuchał się swojego Pana.. a nie ,że Pan swoje a pies swoje,przy młodych psach jest pod tym względem wyrozumiały,ale jak pies ma już swój wiek to lepiej aby wszystko było zapięte na ost.guzik.
Z tego co zauważyłam to lubi psy z długim kłakiem i mocne...Nie daje CWC każdemu który wygra klasę-pies ma być naprawdę bardzo ładny aby dostać ten wniosek. Najbardziej podoba mi się to ,że uzasadni swoją ocenę... Opisy na karcie są długie.
Jak ktoś chce faktycznie dowiedzieć się prawdy o swoim psie to zapraszam do Tego Pana..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Naroa*']Z tego co pamietam to ,ja sama pokazywałam ząbki,ale szczeniakom sam zaglądałam.. tylne też ogląda.. Lubi ładny zgryz u psiaka.[/QUOTE]
Szczeniakom pomagał pokazywać, a ja sama musiałam to zrobić. Był bardzo miły i podpowiadał co mam robić. Bardzo go polubiłam i uważam, że sprawiedliwie oceniał.

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę byłam oceniana ponownie przez tego Pana i powiem tak.. te pokazywanie ząbków to zalezy od rasy jaką mamy.... wszystkim psom w grupy 1 sam sprawdzał zęby,ale jak weszły owczarki podhalańskie to już kazał właścicielom pokazywać ząbki i dotykał tylko wtedy kiedy nie był czegoś pewny.... Dla niego ważny jest ruch.. .ruch musi być efektowny,przegoni nas po ringu :D.. pies ma się słuchać własciciela.. musi być współpraca psa z właścicielem.. Cenię tego sedziego, bo ma podejscie do psa,wie jak podchodzic do psa z danej rasy... Podhalany to psy nie ufne wobec obcych i nie chce psa stresować nie potrzebnym dotykiem..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mam mieszane uczucia.
Mam mocnego długowłosego owczarka. Na jednej międzynarodówce dał nam BOSa i ocenę doskonałą, na innej międzynarodowej okazało się że ten sam pies ma złą budowę, pomimo tego "Mi się on podoba, do sportu będzie i do hodowli...bo się nadaje" i ocena doskonała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...