Jump to content
Dogomania

Import z USA (AKC)


Demissia

Recommended Posts

Mam takie pytanko - w imieniu moich znajomych ...
Przymierzają się oni do zakupu pieska w Stanach, z rodowodem AKC.
Tylko jak to wszystko wygląda ze strony ZKwP ?
AKC nie jest członkiem FCI - więc jak jest potem z rejestracją pieska, wystawami itd ?
Czy może ma ktoś doświadczenia związane z takim importem ???
Będziemy wdzięczni za odpowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wielkie i serdeczne dziękuję :lol:
Moja koleżanka chce sobie sprowadzić on-ka chyba - więc rasa uznawana - jak by nie było :multi:
Sprawy transportowe mają już chyba w jakiś sposób dograne, bo ktoś będzie leciał razem z maluchem.
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']ONek ze Stanów ???? to może byc interesujące bo one tam troszke inaczej wyglądają ;) mam nadzieję, że sie pochwali na dogo nowym nabytkiem[/quote]

Oni są trochę starszej daty i raczej mają dwie (a raczej cztery) lewe ręce do komputera :mdrmed:
Ale za ich zgodą będę oczywiście robiła maleństwu sesje ;)
Ale to jeszcze troszkę chyba potrwa :loveu:

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za wskazówki :multi:

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś mógłby napisać czy są jakieś dodatkowe wymogi co do badan lub wieku (chodzi mi o wiek minimalny) przy importowaniu psa ze Stanów? I jak mniej więcej kształtują się koszty samego transportu (chodzi o małą rasę)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefre']A czy ktoś mógłby napisać czy są jakieś dodatkowe wymogi co do badan lub wieku (chodzi mi o wiek minimalny) przy importowaniu psa ze Stanów? I jak mniej więcej kształtują się koszty samego transportu (chodzi o małą rasę)[/quote]

Ja wiem - przynajmniej tak jest opisane na stronie Inspekcji Weterynaryjnej - do Polski nie można wwieźć psiaka poniżej 3 miesięcy (chodzi ponoć o wściekliznę) - ale jak się to ma do rzeczywistości - to nie wiem :roll:
Tyle przepisów ile ludzi :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']Szczenie musi miec zaszczepiona wscieklizne co najmniej na 2 tygodnie przed wjazdem do Polski + oczywiscie posiadac szalenie oficjalny certyfikat zdrowia wydany przez lokalny oddzial ichniejszej inpekcji weterynaryjnej.[/quote]

A czy aby szczepienie na 2 tygodnie wystarczy?? Powinno byc chyba 21 dni, bo tak jest w przepisach unijnych.

A i bardzo wazne - musi miec chip - tylko najlepiej taki spełniajacy nasze wymogi (chodzi o liczbe cyfr - bodajze 15), jesli inny, to trzeba wysłac razem z psem (mozna wypozyczyc, a potem odesłac) czytnik do chipów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Czy mogłabym prosić, aby ktoś napisał mi jakie są same koszty transportu psa z za oceanu, konkretniej z Kanady, chodzi mi o cenę przelotu, klatki itp. Chciałabym dowiedzieć się także, jakie koszty będę musiała pokryć na lotnisku - cło od wartości, koszty manipulacyjne, coś jeszcze ?

Link to comment
Share on other sites

Ale o co wam chodzi? :D Przecież jeśli chcą psa z importu, mają pieniądze, to nie można się czepiać. A, że jest wiele, jak już ktoś napisał, hodowli kojcowych tej właśnie rasy, to ja też bym wolała psa z importu i dobrej hodowli ;-)

Pozdrawiam!

PS> Pokazuj zdjęcia piesorka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Mogę powiedzieć o kosztach przelotu z/do Stanów, ale sądzę, że z Kanady będą się kształtowały mniej więcej podobnie. Generalnie rzecz biorąc jeśli ma się na myśli usługi cargo to jest to droga zabawa. W zeszłym roku koszt przelotu 2 miesięcznego pirenejczyka o wadze ok. 9 kg wynosił 4 - 5 tys. w zależności od rozmiaru klatki. Opłata naliczana jest od wagi i od wymiarów ładunku. Jednym słowem mało opłacalne rozwiązanie, no chyba że ktoś dysponuje nadmiarem kasy.
Gdy sprowadzałam do Polski swojego pierwszego pirenejczyka bardziej opłacało mi się namówić hodowczynię, żeby przyleciała do Polski i wzięła ze sobą szczeniaka (wtedy klatka traktowana jest jako bagaż i opłata jest nieporównywalnie mniejsza). Oczywiście opłaciłam jej bilet, ale i tak byłam na plusie.
Gdy wysyłałam swoje szczeniaczki do Stanów znalazłam jeszcze tańsze rozwiązanie;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chce ONka z AKC to taniej mu wyjdzie poszukanie czegos w PKPR - tak samo marne psy - pod wzgledem psychiki i anatomi :-(

Moze Ci kupujący nie wiedza tego ? moze mysla, ze to co ze stanów to lepsze ? tak jak to sie kiedys myslało ?
Lepsze psy mozna znalesc u Czechów, Niemcy tez cos maja fajnego ..

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, Czechy i Niemcy to zdecydowanie za blisko( przynajmniej dla niektórych :diabloti:) . te psy sa juz stamtąd importowane, a jeżeli komuś zależy na fajnej, świerzej krwii to dlaczego nie ze stanów?
Ja planuję w przyszłości zrobić import dalmata, chyba bedzie ze Stanów, tak czy siak również do Stanów zamierzam gnać ( w przyszłości) ze swoja bokserką. Psy, wcale tam nie sa gorsze, czesto sa inne, na pierwszy rzut oka ( przynajmniej w boksach) gorsze, ale idę w zakład ,z ę można tam znależć super intera. chodzi o to, ze w Stanach stawiają na co innego niż w Europie.
A połączenie tych wyselekcjonowanych super cech europejski z super cechami Amerykańskimi da cuuuudowny efekt :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...