Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Każda linia lotnicza ma własne przepisy, koszty tez są różne w zależności od trasy.
Co do przewozu psa przez osobę nieletnią - jeśli osoba nieletnia może sama podróżować, to może też przewieźć psa.
W czasie lotu pies się chyba nie załatwia, jakoś sobie tego nie wyobrażam. Mój pies na pewno w takich warunkach by się nie załatwił. Nic się psu nie stanie jeśli przez 10 godzin nic nie będzie jadł lub jak się nie załatwi.

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziekuje.je jeszce nie mam nawet psa ale wiem ze bede musial duzo z nim podrozowac za ocena...duzo juz czytalam ale nie znalazm odpowiedzni wiec postanowilam sama zapytac.szkoda tylko ze linie daja dwuznacze odopwiedzi...ale naprawede bardzo dziekuje ze ktos raczyl odpwiedzec..ale jezeli ktos juz podrozowal linimi lot to moze wie co z tym transporterem wiem ze musi sie zmiescic pod fotel ale nikt nie zobi tratnsportra w wysokosci 20cm chyba ze dla szczura lub torba ale nie wiem czy torba moze byc np. taka [URL]http://www.perro.com.pl/go/_info/?user_id=1009&lang=pl[/URL] ..... bo przeciez ona nie ma atestu lotniczego!!!i jezeli ktos wie to kiedy sie kupuje bilet slyszlam ze to zalezy od jego wagi to co na lotnisku sie go wazy i placi sie jak za nadbagaz?dzkuje za odpowiedzi:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='ambrozja']Witam.
Jak mogę bezpiecznie wysłać swojego szczeniaka do USA,z lotniska w Warszawie?
Czy ktoś może mi udzielić wskazówek,co trzeba przygotować,próbuję się dodzwonić,ale telefon cały czas zajęty.Jakie są opłaty?.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.[/QUOTE]
Witaj,
tel do linii lotniczej ( LOT cargo ) 22 606 8088 , 22 6067777 - wszystkie formalności załatwia osoba wysyłająca
agent Link Services - tel. 668 10 16 60 - mają doświadczenie w wysyłaniu zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

Mam pytanie dotyczące podróży z psem liniami lotniczymi Lufthansa. Dokładnie chodzi mi o przelot psa w luku bagażowym. Mamy już rezerwację dla nas i dla naszego terriera. Piesek ma rezerwację dla psa rozmiaru średniego gdzie maksymalne wymiary klatki wynoszą 80x55x55. W troszkę mniejszą klatkę też by się zmieścił ale tu gdzie mieszkam (Belgia), mniejsze klatki, które są w sprzedaży są znacznie mniejsze i niestety dla naszego psa za małe. Jedyna klatka, która spełni wymogi stosunku rozmiaru psa do rozmiaru klatki, jaką jesteśmy tutaj w stanie kupić, ma wymiary 81x55,5x58. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś się może orientuje czy przy tak minimalnym przekroczeniu wymiarów klatki możemy mieć jakieś problemy na lotnisku przy odprawie? Dokładnie chodzi mi o to czy linie lotnicze mogą odmówić przewozu psa?
Jeśli ktoś się może orientuje w tym temacie to bardzo proszę o informacje bądź podzielenie się doświadczeniami :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odswieze troche temat.

Wybieram sie z moim psiakiem na EDS. Mam juz zarezerwowane bilety. LOT podal mi maksymalne wymiary transportera, ma on miec 45x30x20 cm. Widzialem, ze yorkamania dala link do tej torby - [url]http://www.perro.com.pl/go/_info/?user_id=1009&lang=pl[/url] . Czy ona moze byc? Nie ma atestu, czy nas nie cofnal na lotnisku?

Ewentualnie, czy znacie miejsce/firmy, gdzie znajde transporter z atestem o wymiarach, ktore podalem wyzej?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od 2012r. przepisy się zmieniły warto się z nimi zapoznać.
Zwierzęta które chcemy przewieść do Wielkiej Brytanii muszą::lol:
1.mieć paszport
2.mieć microchip
3.mieć szczepienia przeciwko wściekliźnie
4.24 h przed odlotem dać tabletkę na robale.
JUŻ NIE TRZEBA::diabloti:
1.KWARANTANNA
2.ODKLESZCZANIIA
NAJLEPIEJ PRZEWIEŚĆ PSA AUTEM
PONIEWAŻ INNY TRANSPORT BĘDZIE KOSZTOWNY I TRUDNY DLA PUPILA!!!:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

najlepiej sie dowiedziec na lotnisku ,gdyz kazde przedstawiclstwo lotnicze ma swoje odmienne przepisy.jedni pozwalaja ,ze na pokladzie moze byc piesek w torbie do 5 kg.takich pieskow moze byc do 3 .inni zabraniaja ,ze nie wolno zadnego psa przewozic samolotem ,albo musza byc tylko psy pod pokladem itd.Z regoly specjalne boksy lotnicze sa wymagane pod pokaldem ,a nie na pokladze.mimo wszystko popytaj sie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Witam.  mam pytanie , czytalem caly watek ale nie dokonca wiem jak przebiega transport.   bylem ostatnio w NYC  lecialem lotem z warszawy   ,  procedura byla taka poszedlem nadac bagaz glowny,  pozniej na odprawe bezpieczenstwa , i do samolotu     , jak wyladowalem w NYC  to kolejka do okienka imigration i tam mi wbili pobyt w usa  , pozniej do tasmy odebralem bagaz ,   i z bagazem do kolejnego okinka zosatwilem deklaracje celna i mnie poscil ,  ( niektorym osoba kazli otwierac bagaze do kontroli)     teraz chcialem sie zapytac jak to wyglada jak lece z psem ?  rozumie ze w warszawie nadaje bagaz glowny i w tym samym miejscu wsadzam psa do klatki i tez jedzie tymi torami z bagazem? czy ktos z pracownikow go odbiera odemnie?      pozniej w USA jak to wyglada?   przechodze przez kontrole imigration pozniej ide po bagaz ktory jezdzi po tej tasmie i tam tez jest klatka z psem??  czy pies jest juz wtedy po kontroli lekarza? czy to sie odbywa wraz ze mna??    czy urzednik imigration podczas rozmowy wie o psie ? musze mu powiedziec ? komu i kiedy pokazuje dokumenty psa? paszport czy dokumenty szczepien?   bardzo prosze o odpowiedz poniewaz  bede lecial do NYC w grudniu  i musze zabrac mojego psiaka , suczka amstaff  30 kilo   mam ja juz 9 lat  i tym razem nie mam jej z kim zostawic ,   a mam tam cala rodzine w usa i mieszkam tam w domu z ogrodem tak ze pies ma super warunki . dziekuje    

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...