Jump to content
Dogomania

Wyścigi chartów ,trening , żywienie nauka od podstaw


Aleksander

Recommended Posts

Ślązaczka

I ja nic o tym nie wiem? Jakiego masz polaka, z jakiej hodowli? Albo jestem za głupia aby to wiedziec, albo nikt mi nie powiedział :D

Aleksander

Czy ty przypadkiem nie masz Amora Sompolino? Arika na taka mysl własnie wpadła, ty do mnie meilowałes? Jesli to nie ty, to sory :oops: :D

:hand:

Link to comment
Share on other sites

w jaki sposób trenować charta polskiego w zakresie wyścigów!

No cóż charty mają to w sobie, że jak coś ucieka to za tym gonią, możesz przywiązać jakieś szmatki do sznurka i poruszać tm, jak Twoj psiak zainteresuje się to poprostu zacząć uciekać ze sznurkiem ciągniętym za sobą.... może tak przygotujesz charta do wyścigów... :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o nauke biegania za ....folią...to ja moje suki uczyłam z ten sposob:pakowałam piłeczkę w kolorową reklamówke..końce cięłam na paski ...i rzucałam.Oczywiście za pościg i aport..nagroda!!

Fakt ze charty pogoń za czymś co ucieka maja we krwi, ale pogoni za folią (wabikiem)czesto musza sie nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 years later...
  • 4 weeks later...

Jak odkopujemy, to odkopujemy :)

Jeśli chodzi o NAUKĘ OD PODSTAW, to dużo prawdy przedstawiła już
[B]Ślązaczka[/B]:
[QUOTE]jeśli chodzi o nauke biegania za ....folią...to ja moje suki uczyłam z ten sposobakowałam piłeczkę w kolorową reklamówke..końce cięłam na paski ...i rzucałam.Oczywiście za pościg i aport..nagroda!!
Fakt ze charty pogoń za czymś co ucieka maja we krwi, ale pogoni za folią (wabikiem)czesto musza sie nauczyć.[/QUOTE]

Wabik to nic innego jak kawałki foli, które "uciekają" przed psem. Nie każdy pies bez wcześniejszego przygotowania od razu pobiegnie za wabikiem, co jest udręką wielu właścicieli chartów.

[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bb/Wy%C5%9Bcigi_chart%C3%B3w_Szombierki_2009_-_wabik_p.jpg/251px-Wy%C5%9Bcigi_chart%C3%B3w_Szombierki_2009_-_wabik_p.jpg[/IMG]

Jestem zwolennikiem uczenia psa za młodu. Najlepiej znaleźć ulubioną zabawkę psa, za którą pies pobiegnie gdy ją rzucimy. Nagradzamy psa za każdym razem. Potem radziłabym zrobić tak jak Ślązaczka włożyć zabawkę do foli i zacząć się tym przeciągać z psem, by nie kojarzył tego szeleszczącego czegoś :) z czymś złym, a z zabawą :). Później można mu rzucać i oczywiście nagradzać :). kiedy pies "załapie" o co w tym chodzi możemy spokojnie zabrać go na coursing. Pamiętajmy, że jak interesują nas zawody na torach to koniecznością jest zapoznanie psa z boksem startowym!

***

Co do ŻYWIENIA to polecam wejść na stronę hodowli chartów polskich "Arcturus" Blanki Horbatowskiej:

[URL="http://www.arcturus-pl.com/pl/index.php?option=content&task=view&id=10"][B]KLIK[/B][/URL]
Link zaprowadzi was do działu żywienie. Polecam wejść także do działu artykuły :)

Link to comment
Share on other sites

a czy ktoś wie czy tylko charta można zapisać na takie biegi ( zapisać czy startować w zawodach...dokładnie nie jestem jeszcze w temacie ale szukam i czytam )
chodzi o to ze ja mam MT (manchester terrier jest w pewnej części też whippetem) i na corocznym zjeździe MT- na MTH jest zawsze sprint na 50m, chciałabym bardzo sprawdzić czy moje psy nadawałyby się do biegania, (dodam że canicross uprawiamy amatorsko :) i nieźle nam idzie- im lepiej niż mi oczywiście :P )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...