Jump to content
Dogomania

Czy DC nadaje się na PO???


Taysha

Recommended Posts

Witam :D

Mam pytanie, czy dogo canario nadaję się na szkolenie obronne?

Podobno nie powinno się szkolic molosó na PO. A DC mają wrodzony instynkt obronny. Ale mój to taka ciapa (ma dopiero 10 m-cy) może jak dorośnie się zmieni. :wink:

Czy pies (DC) sam będzie wiedział że akurat teraz ma mnie obronic? :-?

Czy przy tak dużym psie jak DC to szkolenie nie jest nie bezpieczne? :roll:

Przeczytałam parę tematów i nic już nie wiem!!! :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Będąc z takim psem na spacerze raczej nikt nie odważy się ciebie zaatakować, pies samym wyglądem odstraszy potencjalnego napastnika.

hehe ale on wyglada jak misio wcale nie groznie i macha ogonem

mialam sytuacje ze capo chcial powachac pieska (owczarka niemieckiego czy cos takiego), a pani wlascicielka skopala capo po żebrach :evilbat: :evilbat: :evilbat: myslalam ze glowe jej rozwale ale nie chcialam go uczyc agresji bo on sie nie przejal i dobrze bo dopiero by bylo gdyby ja ugryzl!!!

ale nie rozumiem jak ona sie odwazyla kopnac tak wielkiego psa ktory poki co mylony jest z amstafem czy innym "niebezpiecznym"(nie obrazajac amstafow - choc zadko sa dobrze wychowane)

szok!

Link to comment
Share on other sites

hehe ale on wyglada jak misio wcale nie groznie i macha ogonem

Pamietaj ze on tak wyglada dla Ciebie, a nie koniecznie dla innych.

Wszyscy wlasciciele DC mi mowili ze ludzie z psami lub bez jak widza DC robia tak: :o i przechodza na druga strone ulicy, my juz tez tego doswiadczamy :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem w ojczyznie rasy DC sa uczone obrony.Mam kasete z wystawy hiszpanskiej gdzie DC pieknie pilnuje samochodu i atakuje dopiero kiedy nie ma innego wyjscia.

Jednak realia polskie sa jakie sa.Malo mamy licencjonowanych pozorantow,malo doswiadczonych treserow.Wiekszosc szkoli wedlug jednej metody ,dla ON-ow.

Poza tym DC dojrzewaja dopiero ok. 3 roku zycia,10 m-czny psiak to jeszcze dziecko.

No i trzeba sie zastanowic nad tym co wyniknie z rozbudzenia agresji w takim psie.One z natury maja dosc wysoki poziom agresji ale trudno ja wyzwolic.Za to jak ten pies sie wscieknie to ....ratuj sie kto moze :-)

I teraz jesli DC bedzie przygotowany do obrony czy zawsze uda sie nad nim zapanowac.Jak wiadomo psy bardzo lubia gryzc i ci ktorzy wyszkolili swoje psy na obrone musza na nie bardzo uwazac i bardzo je pilnowac.

Jesli pies jest slabo wyszkolony sygnalem do ataku moze byc byle co ,nawet przypadkowe potkniecie sie przechodnia.

Wiec biorac to wszystko pod uwage, sadze, ze nie warto takie psa szkolic na obrone,za duzo potem moze byc problemow.

Za to ogromne wrazenie robi jesli DC jest wyszkolony na PT .Juz to ,ze idzie przy nodze bez smyczy zwraca uwage przechodniow.

A poza tym jak moj pies skonczyl rok i nabral masy ,nie ma takiego odwaznego ktory by podszedl do mnie na ulicy z niecnymi zamiarami.

Malo tego ,czesc pijakow rozrabiajacych na rogu ,jak ide z Torem milknie i karnie rozsuwa sie zebym mogla przejsc.

Poprostu te psy wzbudzaja respekt samym wygladem i tak powinno pozostac.

Polecam Ci ksiazke "Psy obronne" A.Boczuli ,gdzie dosc dobrze te kwestie sa omowione.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś ogladałem kasetę z hodowli DC, która jest w Polsce - podobno jedna z lepszych i tam widziałem jak Presa atakuje pozoranta na rękaw. Więc sam już nie wiem jak to jest, jedni mówią tak inni inaczej. Moje zdanie jest takie: zalezy jak podejdziemy do tego szkolenia, ogólnie Psy Kanaryjskie szkoli sie troche inaczej nawet pod wzgledem PT niż inne psy, także pewnie pod kątem PO jest inaczej.

Link to comment
Share on other sites

hania no penie ze nie powinnas isc z lunka na IPO bo od razu wiadomo ze ona cie obroni, babka macharakterek i nikt nie bedzie przeciez krzywdzil jej pani - co do instynktu lunki tojest on sto% obronny bo nie jest agresywna tylkoczujna - to sie chwali :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...