Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aleb']Mógłby ktoś wstawić link do takiej strony zagranicznej, gdzie można obejrzeć zdjęcia wykonane z jakiegokolwiek obiektywu?
Kiedyś zapisywałam taką stronę, ale dostała "nóg":roll:[/QUOTE]

[url]http://pl.pixel-peeper.com/[/url] ja sobie tutaj zawsze oglądam, o to chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Przyszłam prosić o radę ^^
mam 600zł. Na stanie canon eos450d, kit, 55-250IS. I szczerze mówiąc nie wiem w co teraz inwestować.
I. kupić stałkę 50-tkę, tą najtańsza canonowską ( za ok 500zł). Tylko opłaca się ? czy lepiej poczekać i kupić już coś lepszego ? duża różnica będzie między tą, a taką z 200zł droższą ? jak ona stoi optycznie ? (ma funkcję makro?)
II. lampa zewnętrzna. na razie nie wiem jaka, ale canona na pewno. z tego co się orientowałam w kwocie którą mam się już zmieszczę z dobrej jakości lampą. w lampach ja kompletnie nie teges, na co przede wszystkim zwracać uwagę ?

Ogólnie bardziej się skłaniam na jasną stałkę, tyle że nie wiem czy po prostu jest sens kupować tą.
Ewentualnie jeszcze by mi się przydał obiektyw do makro, ale w tej cenie raczej nic nie znajdę..
Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Link to comment
Share on other sites

musisz sie zastanowic jakie zdjecia bedziesz robic.

Ja kupiłem właśnie do Canona na początek zwykły obiektyw kitowy za 200pln 18-55 i moim zdaniem na poczatek do zabawy jest OK. = robi wystarczajace dla mnie fotki.
teraz wiem, ze milo by było mieć szerszy zakres ( nie lubię biegać z aparatem i np. przy zdjeciach psow może to być problem) i pewnie dojdzie za jakis czas cos 15-85.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym poszła w obiektyw, bo... bo sama w podobnej sytuacji tak zrobiłam. 50tka była moim pierwszym obiektywem kupionym świadomie, wcześniej miałam tylko kit.
Dzięki temu obiektywowi dużo się nauczysz, przede wszystkim kadrowania - to stałka, więc wymaga "zoomu nożnego". ;) Poza tym będziesz mogła robić zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych - zarówno na dworze, jak i w domu, lampy używam jedynie w pomieszczeniach, bo wtedy moge odbić światło od sufitu i zdjęcie jest wtedy plastyczne, a nie walę po oczach.
Co do światła - 1.8 na początek zupełnie wystarczy. Sama kupiłam i mam nadal 1.8, tyle że Mark I - czyli ani trochę plastiku, optyka ta sama. Moim zdaniem bardzo dobry obiektyw, po przesiadce z kitu byłam bardzo zadowolona.
Przepraszam, jeśli nieskładnie piszę, po prostu łóżko mnie wzywa. Dobranoc. :)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję wszystkim :)
faktycznie zainwestuję w stałkę, taka przesłona w porównaniu do tych które teraz mam to i tak dużo jaśniej i myślę że wystarczy.
chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia, po kupnie tele myślałam że na dłuższy czas tyle obiektywów wystarczy :D
mam go pół roku i już następne kuszą.. jednak kupując kolejny obiektyw i zaspakajając jedną z potrzeb dostrzegam kolejne- jasność, makro etc.
szkoda że obiektywy z dużym zakresem typu 18-250 są takie słabe optycznie bo byłoby sproo wygodniej xd
[quote name='mam psa']musisz sie zastanowic jakie zdjecia bedziesz robic.

Ja kupiłem właśnie do Canona na początek zwykły obiektyw kitowy za 200pln 18-55 i moim zdaniem na poczatek do zabawy jest OK. = robi wystarczajace dla mnie fotki.
teraz wiem, ze milo by było mieć szerszy zakres ( nie lubię biegać z aparatem i np. przy zdjeciach psow może to być problem) i pewnie dojdzie za jakis czas cos 15-85.[/QUOTE]
Kit ja miałam w zestawie od początku, przestał mi wystarczać po jakimś miesiącu :D teraz żałuję że od razu zamiast kita nie wzięłam jasnej stałki, bo mając tele i 50tke kit się nie przyda prawie do niczego, ewentualnie do zdjęć psa z góry (na 18mm)

od jakiej odległości ta 50tka łapie ostrość ? do jakiś 'pól makro' się przyda ?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to sie nazywa kompromis :smile:
tez kiedyś myślałem żeby kupić typu 18-250.[/QUOTE]ja bym go od razu brała gdyby był dobry ^^ bez zabawy w przepinanie obiektywów etc..
ale co mi z obiektywu który będzie miał duży zoom jak ani an minimalnych, ani maksymalnych nie złapie ostrości, i ogólnie będzie z niego słaba jakośc zdjęć. to się mija z celem ^^

Shel dzięki :) w sumie dobry pomysł, jakoś mi całkiem pierścienie wypadły z głowy.
jesteś może zorientowana w tym temacie ?
bo z tego co wiem są dwa rodzaje pierścieni- te specjalne, dedykowane i przejściówki.
Czy te drugie są warte kupna ? bo z tego co wiem są sporo tańsze. jakich firm polecacie ?
i jeszcze jedno- często są zestawy po 3 różne pierścienie, czym one się różnią pod względem zdjęć jakie z nich wychodzą ? ja w pierścieniach jestem mało zorientowana, a w internecie zbyt wiele nie potrafię znaleźć..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']dzieki



Aleb ty żyjesz :crazyeye:
tyle Cię na dogo nie widziałam :evil_lol:
[/QUOTE]
Żyję, żyję:eviltong:
No tak, ostatnio prawie w ogóle się nie udzielałam z powodu braku czasu, ale powracam;)

A tak na temat, to wkrótce będę posiadaczką Canona:loveu:

[B]Moniskaa[/B] dla mnie zdjęcie również jest nieciekawe, szare, puste. Krople powinny być ujęte w innej perspektywie. Najlepsze wychodzą na przyrodzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']Żyję, żyję:eviltong:
No tak, ostatnio prawie w ogóle się nie udzielałam z powodu braku czasu, ale powracam;)

A tak na temat, to wkrótce będę posiadaczką Canona:loveu:
[/QUOTE]

To powracaj do ans szybciej :cool3:
Gratuluje, mam nadzieje że jak już nabędziesz aparat to odświeżysz retrieverową galerię :loveu:

[B]Moniek193 [/B]
ja lubię takie zdjęcia, fajnie by jako kartka świąteczna była ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...