Jump to content
Dogomania

Siad, na zawodach obedience.


cedra

Recommended Posts

Mam pytnie, czy jest wazne jak pies siada na zawodach?? Chodzi mi o to ze moja sunia miala zerwane wiezadlo w kolanie 3 lata temu, juz jest wszystko ok, ale siada nadal krzywo, tzn czasami jak siada to przenosi ciezar na druga lapke i wyglada to troszke koslawo;) tak jakby siedziala na pupie a nie na lapkach. podobnie jest jak waruje. Czy jest mozliwe podanie sedziemu zaswiadczenia o przypadlosci suni? czy za to sa pkt karne?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej hej,
[quote name='cedra']Mam pytnie, czy jest wazne jak pies siada na zawodach??[/quote] Moim zdaniem jest wazne.. jak dla mnie posluszenstwo sportowe to szybkie i dokladne wykonywanie komend (oczywiscie jesli podchodzimy do sprawy czysto sportowo).
[quote name='cedra']Czy jest mozliwe podanie sedziemu zaswiadczenia o przypadlosci suni?[/quote] Nie wiem czy jest taka opcja.. hmmm, bez zadnej urazy czy tez zloslliwosci z mojej strony, ale rownie dobrze ktos moglby przedstawic sedziemu zaswiadczenie, ze pies ma jakis uraz psychiczny do ludzi stad w cwiczeniu 'chodzenie przy nodze' utrzymuje dystans do przewodnika i idzie np. 0,5 metra obok niego.[/quote]
Wiesz, ja poprostu b. lubie pracowac ze swoim psem pod katam posluszenstwa sportowego, podobaj mi sie zawody obedience i na takie sprawy/rzeczy wogole nie zwracam uwagi.
Pozdrowionka i powodzonka w pracy z psem ;)!!!

Link to comment
Share on other sites

Przypominam, ze psy startujace w zawodach maja byc ZDROWE, wiec z zaswiadczeniem, czy bez maja siadac szybko i sprawnie. Podobnie jest ze skakaniem przeszkod- pies ma skoczyc tak wysoka przeszkode, jak to wynika z jego wzrostu i nie mozna jej obnizyc ani ze wzgledu na wiek, ani ze wzgledu na stan zdrowia psa.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, Cedra, w obedience startował pewien ON z Warszawy, który z tego co pamiętam, też miał pewne problemy przy siadaniu. Ten owczarek pracował już w klasie 2., więc jak się okazuje, kłopoty ze stawami skokowymi nie były przeszkodą aby zaliczać poszczególne ćwiczenia. W każdym razie większość polskich sędziów się o to nie czepiała.
Nie wiem jednak, w jakim tempie siada Twoja sunia. Najlepiej pojedź na najbliższe zawody i oceń sama :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...