Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

http://www.dogomania.com/forum/topic/14057-gaja-moja-bokserka/?page=37

Na wątku Gai na 37 stronie opisałam w dużym skrócie naszą drogę do diagnozy. Powoli reaktywuję też jej galerię.

Dziś Gaja dostała trzecią dawkę Vetorylu. Tak bardzo bym chciała, żeby już działał. 

"Ja nie chcę jeszcze za Tęczowy Most"

IMG_5161.JPG

Link to comment
Share on other sites

Walczymy :) Gaja trzeci dzień na silnym antybiotyku. Dostała nagle ostrego zapalenia pęcherza co objawiało się krwiomoczem. Oczywiście wizyta na cito w lecznicy, gdzie znowu zostawiliśmy przyjemną kwotę. Ale wyobraźcie sobie moje przerażenie, gdy Gaja wysikała kałużę krwi !

Z dobrych wieści - przeczytałam bardzo krzepiący artykuł, z którego wynika, że im większy pies, tym mniejsza dawka Vetorylu na kilogram masy ciała jest skuteczna.

Vetoryl - dzień ósmy: Gaja zmniejszyła ilość wypijanej wody o połowę ! ! !  Nie dyszy już i nie sapie. 

Link to comment
Share on other sites

Gaja - bravo!Tak trzymaj.

Evra...a babeszjozę wykluczono?Tak na wszelki wypadek,bo w natloku takich wydarzen chorobowych mozna przegapić,a jeden z głownych symptomów,to krwiomocz...

Wiesz..lepiej dmuchac na zimne,prawda?

Link to comment
Share on other sites

Na temat babeszjozy nie padło ani jedno słowo. Gaja dostała dwa zastrzyki i Enroxil na 10 dni. Już na drugi dzień była poprawa i nie ma podwyższonej temperatury. Myślę, że będzie dobrze. Nawet weselsza jest i próbuje szybciej dreptać. Kleszcza nie miała od dawna, sierść ma lichą, łatwo zauważyć.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Evra napisał:

Na temat babeszjozy nie padło ani jedno słowo. Gaja dostała dwa zastrzyki i Enroxil na 10 dni. Już na drugi dzień była poprawa i nie ma podwyższonej temperatury. Myślę, że będzie dobrze. Nawet weselsza jest i próbuje szybciej dreptać. Kleszcza nie miała od dawna, sierść ma lichą, łatwo zauważyć.

No to cieszę się.

Ale - ponieważ na z powodu nierozpoznanej babeszjozy odchodzi sporo psów..to zawsze na to uczulam.poza tym - kleszcza mozna nie zauważyć,to też jest częste zjawisko.

No,ale teraz nie o tym,podawaj ten probiotyk,jak pisze Uxmal.

Link to comment
Share on other sites

i biegać będzie po pewnym czasie i śiersc bedzie znów bujna , moja Pusie po wdrozeniu leczenia to jak by sie na nowo narodziła , jak najdłuzej potem jej pilnuj z kazdym objawem. Dlatego pisałam żeby dać duzo mniejszą dawke Vetorylu bo za jakieś półtora roku od zaczęcia leczenia dawka zaczyna nie wystarczać i trzeba trochę podnieść , trzeba wyczuwać kiedy to długo mozesz ja tak ciagnąc w zdrowiu.

Link to comment
Share on other sites

Vetoryl dzień trzynasty: ilość wypijanej przez Gaję wody oraz oddawanego moczu mieści się już w normie, jak u zdrowego psa ! I wraca ta jej iskierka w oczach, to niesamowite obserwować jak z każdym dniem Gaja czuje się co raz lepiej. Więcej wiadomości na wątku Gai.

http://www.dogomania.com/forum/topic/14057-gaja-moja-bokserka/?page=37

IMG_5170.JPG

Link to comment
Share on other sites

Cześć :) Jestem posiadaczką Fokstrota, jest to York urodzony 19.08.2015. Ostatnio mamy z nim niemały problem, dlatego też postanowiliśmy wybrać się do weta. Od mniej więcej dwóch miesięcy pies nie panuje nad sikaniem. Sika dosłownie wszędzie, poza tym bardzo dużo pije. Zwiększył mu się apetyt, dosłownie rzuca się na jedzenie, jest zachłanny, wciągnąłby dosłownie wszystko, a kiedyś zjadł po prostu tyle ile potrzebował. Poza tym dużo schudł, w ciągu dwóch, trzech miesięcy waga spadła prawie o 0,5 kg. Jeśli chodzi o weta to cukrzyca została już wykluczona. Weterynarz podejrzewa Zespół Cushinga i pod tym kątem chce prowadzić dalsze badania. Mówi, że początkowe badania i objawy na to wskazują. Jednak czytałem, że to choroba głównie u psów starszych? Czy ktoś spotkał się z tym zespołem u tak młodego psa? Proszę o pomoc, wskazówki co możemy jeszcze zrobić. W jakim kierunku ewentualnie jeszcze badać?

W zdjęciach poniżej załączam aktualne wyniki badań. We wtorek mamy robić test hamowania. W czwartek miał robione również USG, tutaj wszystko jest w porządku, narządy niepowiększone, bez widocznych zmian.

286d3a09d6523.jpg

72451c2c57799.png

dadfcf7f66c92.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oznaczyłabym jeszcze hormony tarczycy,test hamowania tez jest niezbędny,żeby wykluczyć/potwierdzic ZC.

Powtórzyłabym też pełna morfologię za kilka dni,niektore parametry wskazuja na  infekcję bakteryjną.Badanie ogólne moczu ,domyslam się,że było zrobione?

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, uxmal napisał:

Zrobiłabym też usg(nerki, nadnercza, wątroba,trzustka).

A czy ostatnio Twój piesek  brał jakieś leki lub podawane były sterydy?

 

Jest leczony na zespół suchego oka, obecnie kropimy oczko kroplami Floxal, Tobrex, maścią Optimune i doustnie kropelka Pilokarpiny codziennie. To tyle, nic innego nie bierze. Czy któreś z tych lekarstw mogło mieć wpływ na wynik? 

USG było robione w czwartek, wszystko w normie, bez żadnych niepokojących zmian. 

1 godzinę temu, bou napisał:

Oznaczyłabym jeszcze hormony tarczycy,test hamowania tez jest niezbędny,żeby wykluczyć/potwierdzic ZC.

Powtórzyłabym też pełna morfologię za kilka dni,niektore parametry wskazuja na  infekcję bakteryjną.Badanie ogólne moczu ,domyslam się,że było zrobione?

Poprosimy też we wtorek aby odznaczył też te hormony. Badanie moczu było robione we wrześniu i kolejne również teraz w czwartek, ale obecnie mam dostęp tylko do tego z września, jednak i na jednym i na drugim wszystkie parametry były w porządku. 

O tej infekcji rozmawialiśmy z weterynarzem, powiedział, że na razie nie będzie właczał antybiotyku aby jakieś konieczne badania nie wyszły zakłamane jakby było trzeba coś zrobić. 

Może jednak zająć się tą infekcją a dopiero później dalej diagnozować? 

 

Orientujecie się czy jakaś choroba daje jeszcze podobne objawy? Pod jakim kątem możemy się jeszcze badać? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, justkiena napisał:

Jest leczony na zespół suchego oka, obecnie kropimy oczko kroplami Floxal, Tobrex, maścią Optimune i doustnie kropelka Pilokarpiny codziennie. To tyle, nic innego nie bierze. Czy któreś z tych lekarstw mogło mieć wpływ na wynik?

Moim skromnym zdaniem raczej nie- ale zapytaj jeszcze weterynarza.

1 godzinę temu, justkiena napisał:

Orientujecie się czy jakaś choroba daje jeszcze podobne objawy? Pod jakim kątem możemy się jeszcze badać? 

Jeśli wyczerpią się pomysły, to porozmawiaj z wetem czy nie zacząć diagnozować Twojego psa pod kątem moczówki prostej.

Nie mylić z mocznicą, bo to co innego. Moczówka to choroba związana m.innymi z przysadką i podwzgórzem.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, uxmal napisał:

Moim skromnym zdaniem raczej nie- ale zapytaj jeszcze weterynarza.

Jeśli wyczerpią się pomysły, to porozmawiaj z wetem czy nie zacząć diagnozować Twojego psa pod kątem moczówki prostej.

Nie mylić z mocznicą, bo to co innego. Moczówka to choroba związana m.innymi z przysadką i podwzgórzem.

Jakie ta choroba daje objawy? Czy przy niej też kortyzol może być taki wysoki? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, justkiena napisał:

Jakie ta choroba daje objawy? Czy przy niej też kortyzol może być taki wysoki? 

Moczówka objawia się nadmiernym piciem i oddawaniem moczu.

Wysoki kortyzol w moczu sugeruje żeby sprawdzić kolejnym badaniem czy jest cushing czy go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, uxmal napisał:

Moczówka objawia się nadmiernym piciem i oddawaniem moczu.

Wysoki kortyzol w moczu sugeruje żeby sprawdzić kolejnym badaniem czy jest cushing czy go nie ma.

Ok, poczekamy do wtorku, wyniki pewnie będą w środę, czwartek i zobaczymy jaka diagnoza. 

Nas bardzo niepokoi jeszcze te jego szybkie chudnięcie przy bardzo dużym apetycie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wyglądają wyniki z panelu tarczycowego i testu hamowania: 

Wygląda wstępnie na to, że Cushinga nie mamy, ale będziemy robić jeszcze jeden test, który ma to potwierdzić. Nie pamiętam nazwy obecnie. 

Jeśli nie to, to będziemy szukali dalej, tak mówi weterynarz, jednak mam odczucia, że sam do końca chyba nie wie już pod kątem czego badać. My tym bardziej, a przecież nie może być tak że pies tak dużo pije i ciągle sika, męczy się. 

 

 

23960729_1881766975185972_1704276514_o.png

24007861_1881767041852632_576535575_o.png

Link to comment
Share on other sites

Justkiena mam nadzieję, że w końcu poznacie przyczynę.

A wracając do mojej historii: Gaja i Vetoryl dzień 30. Jest dobrze !!! Jej komfort życia poprawił się o 100%. Można iść z nią normalnie na spacer, bez obawy, że nie da rady wrócić. Picie i siusiu w normie, apetyt w normie, waga powoli spada, nie męczy się, nie dyszy. Jestem już spokojna o jej zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

Justkiena

Poziom TSH jest ponad 10 krotnie niższy od normy (maxymalnej),a to może wskazywać na nadczynność tarczycy.

"pies tak dużo pije i ciągle sika, męczy się." To klasyka m.inn przy nadczynności...

Skonsultuj te wyniki z weterynarzem,koniecznie I jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...