Jump to content
Dogomania

Ogólnie o lhasakach.


bognik

Recommended Posts

Ja podam taki przykład:
Gdy moje psy widzą ze rano przed wyjazdem szykuje rzeczy takie jak krzeselka, namiot czy stolik, wiedzą ze jade na wystawe. Wtedy kazdy z moich psiaków cieszy się jak głupi, przynosi swoją obroze i chce abym to jego zabrała. Niestety wszystkich wziąc nie moge :diabloti:

Tak moje psy czekają na ocene:
[IMG]http://i325.photobucket.com/albums/k393/mucha__/ogo.jpg[/IMG]
A tu juz po:
[IMG]http://i325.photobucket.com/albums/k393/mucha__/dogo.jpg[/IMG]

Nie sądze by jakos były zamęczane na tych wystawach.
Co do klatek, one wcale nie są takie złe na psiaków. Jest to ich miejsce w którym czują się bezpiecznie. Gdyby stały caly czas na ziemi mogłby ktos małego psiaka nawet przydeptac.
Co innego gdy ktos w małej klatce trzyma po 5 psiakow razem ścisniętych. Niestety niektorzy ludzie trakują psy przedmiotowo, ale to juz inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='edwardek']..no dobra a te klatki to małe czy duże były, bo mi sie wydaje ze małe skoro na cienkich sznurkach ciągnięte były. bo ja swoją ciągne za rączke metalową a klatke mam średnią.[/quote]

Edwardzik pękam :loveu:hihihihihi:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze pakuje się wieczorem żeby rano mieć wszystko przygotowane i wyjechać. Mój pies gdy widzi torby, plecaki etc. i wyciągnięta transportówkę na korytarzu to potrafi w niej przespać całą noc byleby nie zapomnieć o nim i zabrać go ze sobą :eviltong: Kocha wyjazdy na wystawy! Gdyby źle mu się kojarzyły, napewno reagowałby innaczej........ Wie, że na miejscu spotka wiele psiaków, jest super zsocjalizowany, więc nie boi się kontaktu z masą najróżniejszych psów-to dla niego super zabawa.

Link to comment
Share on other sites

Ale to psy sa ciagniete na cienkich sznurkach, nie klati!

Kurde, moze faktycznie wystawy nie sa takie zle? Te psy wydaja sie byc zadowlone. Mi utwil w pamieci obraz kilku malych pieskow w jednej malej klatce i to byl straszny widok :(
No i z tego, co mowicie, ze psy czekaja na jazde.

To dowod na to, ze jak dla mnie rozmowy na forum sa bardzo wazne i daja wiedze :)

Link to comment
Share on other sites

1Kasiag: jeśli odpowiednio przygotujesz psa za szczeniaka do hucznych miejsc i dziwnych sytuacji to napewno nie będzie to dla niego szokiem... ważne, żeby to nie był taki 'skok w głeboką wodę', ale to już nie ten dział :lol: A małe rasy się wystawia na ringówkach , czyli tych "cienkich sznureczkach" ale one od małego są do tego przyzwyczajane i co? Ktoś inny mógłby się oburzyć, że właśnie na grubej smyczy pies jest prowadzony... na wystawie cienkie ringówki nikogo nie dziwią, wręcz jest to poprawne! :lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie jak przygotowywałam się do wyjazdu na wystawę (zwłaszcza gdy szykowałam kuferek z kosmetykami) to potrafiły mi się wpakować do transportera wszystkie trzy psiaki:evil_lol:. Jakby im zrobić wtedy zdjęcie to..... miałabym TOZ na głowie:lol::lol::lol:. No ale - dla uspokojenia wszelkich podejrzeń - w transporterku mam zawsze tylko jednego psiaczka;)
Czy ich pakowanie się do transportera jest powiązane z wystawą, myślę, że nie, one po prostu lubią podróże. Fabio zaliczył z nami w tym roku podróż samochodem na wakacje do Włoch, jechał w transporterku, spał sobie spokojnie, klimatyzacja lekko dmuchała mu na pyszczek.... z pewnością nie był nieszczęśliwy.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Katrinka']Jak możecie to napiszcie ile ważą Wasze dorosłe Lhasaki. Chciałam się zorientowć czy są duże rozbieżnośći jeżeli chodzi o psy i suki i w ogóle poszczególne psiaki.[/QUOTE]
Wydaje mi się, że waga lhasaka mieści się w rozpiętości 6-8 kg.;)

Link to comment
Share on other sites

Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiej wielkości posłanie byłoby dobre dla lhasaka. Za jakiś miesiąc stanę się szczęśliwą posiadaczką małej suczki :loveu: i chcę kupić posłanie, tylko nie za bardzo wiem jaki rozmiar, boję się żeby nie było zaraz za małe, wolałabym żeby starczyło na dłużej. Czy takie byłoby dobre ?
[URL]http://www.allegro.pl/item933362953_legowisko_dla_psa_rozsuwany_pokrowiec_75_60_cm_hit.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/3959631_lhasa_apso_wysokiej_klasy_szczenieta.html[/url]
hmmmm
Mundrzy hodowcy z wiedzą i ich ogłoszenia...
Tiaaaa....
Cytuję:
BEST OF [B]GRUP[/B]
BEST OF [B]GRUP[/B] II
BEST OF [B]GRUP[/B] III
BEST OF [B]GRUP[/B] IV

Hmmm...BEST OF GRÓB chyba lepiej tu pasuje w tym przypadku.
Dobry jest też wymieniony w ogłoszeniu SUPER BEST IN SHOW.
Brakuje jeszcze WSPANIAŁY BEST IN SHOW, CZADOWY BEST IN SHOW, ale też w ogóle nie są wymienione te ***OWE BEST IN SHOW.

Ej ja mam takie pytanie, czy czasem żeby zostać sędzią to nie trzeba mieć matury???
bo te best of TRUP, tfu GRUP, to ja nie wiem w jakim języku?
Polish English jak to Hamerykańce mówią na język polskich analfabetów czy jak?

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi, dzięki tobie juz popawiłam literówkę

co do SUPER BEST IN SHOW gdybyś jeżdziła na wystawy a twoje psy by coś wygrywały i pokazywały sie na finałach wiedziałabyś że w wielu krajach np Czechach, Słowacji, Ukrainie itd taki tytuł istnieje z mojej hodowli zdobył go Int.Ch.Multi.Ch.... SECRET LOVER z Czańca ( syn DJa i Dodi ) 9.08.2008 w Ostravie ( Czechy ) ten sam tytuł zdobył w Kijowie rodezjan Int.Ch.Multi.Ch... MATAMBO MOZI

jeszcze raz dziękuję za zwrócenie uwagi, cieszę sie że tak pilnie śledzisz moje ogłoszenia, stronę oraz wyniki moich (jak i z mojej hodowli) psów, na prawdę bardzo mi miło z tego powodu, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...