Jump to content
Dogomania

Cena "peta"


Recommended Posts

Nie zgadzam sie.

Jezeli mowimy o dobrej hodowli, to oznacza to dobra hodowle, czyli - karma najlepszej jakosci, prawidlowa wczesnoszczenieca socjalizacja i opieka medyczna. Ktory pies gieldowy to ma?

ok Kayla, masz rację. ale sprzedac niehodowlane szczenię "po kosztach", a sprzedać za połowę ceny pełnowartościowego szczeniaka, to chyba nadal spora różnica w cenie? i tak będzie taniej niz na giełdzie. a dlaczego IMHO powinno byc taniej, napisałam powyżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W topikach potępiających pseudohodowców padają wielkie słowa o uświadamianiu społeczeństwa, o poczuciu misji, mającej na celu doskonalenie rasy. Tak więc Drodzy Hodowcy Z Prawdziwego Zdarzenia – zacznijcie od siebie, bo może to, że sprzedacie komuś szczeniaka za bezcen sprawi, że ten ktoś wreszcie zrozumie o co w kynologii chodzi?

dokładnie - poza tym - uważam, że i tak dzisiejsza kynologia mocno kuleje, bo w niektórych rasach wydaje mi się, że zwyciężają psy niekoniecznie najlepsze genetycznie, tylko takie, których właściciele mają więcej kasy na kosmetyki i upiększacze - nie zapomnijmy o znajomościach :roll:

zgadzam się też z tym, że pieski niehodowlane rodowodowe powinny być sprzedawane konkurencyjnie do pseudohodowców - to naprawdę pomogłoby uświadomić wielu ludzi - ja np. dwa lata temu kupiłam Lunę z niewiadomego pochodzenia (niby adres "hodowcy" jest w książeczce, ale nie sprawdzałam) - bez papierów - wynikało to z czystej niewiedzy - kompletnie nic nie wiedziałam wtedy - myślałam po cholere mi ten rodowód jak nie będę psa wystawiać - na szczęście udało mi się i Luna wygląda jak sznaucer :wink: i tak też się zachowuje :roll: ale drugi raz - z takim poziomem wiedzy na ten temat, jaki zdobyłam an dogo, nie kupiłabym takiego psa - bałabym się przede wszystkim chorób i nie chcę już nakręcać pseudohodowli :-?

powinna zostać przeprowadzona akcja uświadamiająca społeczeństwo - gdyż popyt u pseudohodowców bazuje właśnie na naszej niewiedzy niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Tak więc Drodzy Hodowcy Z Prawdziwego Zdarzenia zacznijcie od siebie, bo może to, że sprzedacie komuś szczeniaka za bezcen sprawi, że ten ktoś wreszcie zrozumie o co w kynologii chodzi?

I tak zamierzam kupić hodowlanego, ale uważam, że masz całkowitą rację.

Lepiej też, żeby nabywca kupił psa którego cechy fizyczne i charakteru daje sie przewidzieć, niż rasowopodobnego na giełdzie z którego wyrośnie coś nieprzewidzianego - a później taki piesek ląduje na ulicy bo "miał być inny". Wtedy juz lepiej wybrać kundelka z pełna świadomością wielkiej niewiadomej.

Link to comment
Share on other sites

powinna zostać przeprowadzona akcja uświadamiająca społeczeństwo - gdyż popyt u pseudohodowców bazuje właśnie na naszej niewiedzy niestety :(

Popieram na calej linii. Mnostwo ludzi mysli, ze papierek to jedyna roznica.

Tylko jak do tych mas dotrzec?

Ja pisze o tym na swojej stronie a i tak dostaje czesto maile "gdzie kupic pieska bez rodowodu?" rece opadaja....

Link to comment
Share on other sites

WLASNIE PRZYDALA BY SIE JAKAS AKCJA NAGLASNIAJACA

nie wiem ... zainteresowac media!

nie mnozyc kundelkow

____________________________________________________________

sama juz nie wiem

____________________________________________________________

rozne akcje sa typu "rzuc palenie" dlaczego by nie takie cos. jakos masowo

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale niektórzy się wręcz chwalą, że mają po papierowych ale bez papierka (albo raczej im sie to tylko wydaje).

Ostanio tłumaczyłam facetowi, że jeżeli chce zaoszczedzić to niech poszuka psa rodowodowego, nie mógł zrozunieć na czym polega ta oszczędność, skoro "bez" tyle z "z" 3-5 x drożej, dopiero zrobiłam mu wykład to po drugiej stronie słuchawki goscia zatkało.

Ale czy posłucha rady....

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie trzeba dzialac, masowo, uswiadamiac ludzi.

Ja pracuje w sklepie i moze to smieszne ale przy psrzedaniu prawie kazdej pary majtek na cieczke wywalam wyklad, czy mnie ktos slucha czy nie, a jest róznie...

Mam juz na koncie kilka wysterylizowanych suk i wykastroanych psów-powolutku az do skutku :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pagaj jest "petem", z wszystkimi papierami i tak dalej, zapłaciłam za niego 400 zł.

Jego wada hodowalna to krzywy ogon - nieprawidłowo zrośnięte dwa kręgi.

Pozostałe szczenięta z jego miotu 'poszły" po 1600 zdaje się...

Myślę, że cena jaką zapłaciłam za psa była uczciwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

pozatym płacąc za psiaka najpierw się zastanowimy czy go kupić, stać nas na niego a potem taki właściciel 3x się zastanowi zanim wyrzuci pieska bo coś tam , oczywiście nie każdy wyrzuca swojego pupila dlatego że był tani . Np dobek bez papierów na allegro kosztuje ok 200zł, ale mało kto zastanawia się że ten piesek rośnie całkiem sporo więc spore koszty utrzymania, z psychiką[abstrachując od wychowania]też różnie i potem mamy schroniska z dobciami :cry: .Myślę że ogólnie nie tylko za "pety" ale za każdego psa powinno sie płacić, choćby na raty. Mój to też" pecik", cena nie jest wygórowana moim zdaniem i na dodatek na raty, a o wadach zostałam z góry uprzedzona :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek']A ja znam osobiście przypadek, gdy hodowca oddał psa za darmo. :)[/quote]

Tez znam taki przypadek. Reszta szczeniakow była wystawowa,po championach, temu jednemu sie nie "poszczesciło" i nie miał kilku paluszkow u nogi. Mimo ze mial rodowod hodowca oddał go za darmo w dobre rece.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...