Jump to content
Dogomania

Cena "peta"


Recommended Posts

To wszystko zalezy dlaczego taki szczeniak nie bedzie mógł byc championem.

jesli piesek ma zły zgryz lub np brak mu jednego jadra to zwykle różnica jest znaczna. jesli natomiast jest to wada typu np plamka białej sierści u czarnego psa to różnica nie bedzie duza dlatego że zwykle takie plamki schodza w miare dorastania psiaka

jedno jest pewne taki piesek tez dostanie metryczke a potem rodowód tyle tylko, ze bedzie miał wpis że jest niehodowlany.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi Gosia, nie inaczej ;) Za Nicco zapłaciliśmy 400 zł (miał tyłozgryz ale po zmianie zębów zrobiły mu się nożyce); Tessunię dostałam po kosztach szczepień (miała cęgi, z których się zrobił przodozgryz :( )

Link to comment
Share on other sites

A ja znam osobiście przypadek, gdy hodowca oddał psa za darmo. Postawił jeden warunek: pies musi być wykastrowany gdy dorośnie.

Tylko nie wiem, jaka to była wada :( Jakie poważne wady zdarzają się u bokserków? Kolorystycznie pies był OK :)

Link to comment
Share on other sites

A ja nie do końca się zgodzę, że cena powinna tylko pokrywać koszty odchowu - Taki pies kosztowałby tyle co pies pseudo-rasowy z giełdy, a chyba jest między nimi jakaś różnica? Owszem pies nie jest hodowlany, ale to nadal pies naprawdę rasowy, z którego wiadomo co powinno wyrosnąć, którego przodkowie są znani itd... Wiele osób nie planuje wystaw (np. ja nie planuję, choć mam 2 "wystawowe" psy), a zależy im na tym, żeby pies był podobny do tego, co chcą kupić!

Choć są też przypadki, że hodowca oddaje psy nie tylko niehodowlane, ale takie, który nic nie brakuje -tylko rosną, a chętnych nie ma, bo rasa jest niemodna...!

Wszystko zależy od popytu. Inaczej nierodowodowe yorki nie kosztowałyby tak niesamowicie drogo!!!

Link to comment
Share on other sites

Taki pies kosztowałby tyle co pies pseudo-rasowy z giełdy, a chyba jest między nimi jakaś różnica?

Oczywiscie ze jest, ale ja nie widze nic zlego w tym, ze ktos kupujacy psa ma jeszcze jeden powod, zeby wybrac psa z dobrej hodowli.

Gdyby takie byly ceny psow niehodowlanych, moze rynek producentow przestalby tak dobrze funkcjonowac?

(Choc wiem z wlasnego doswiadczenia, ze glownym powodem dla ktorego producenci maja sie tak dobrze, jest fakt, ze ludzie nie wiedza jak sie sprawy maja)

Link to comment
Share on other sites

No a wytlumacz mi co w tym zlego, ze pies kosztowalby wtedy tyle co pseudorasowy z gieldy? Bo nie bardzo nadazam za tokiem twojego rozumowania ;)

Mnie np nie bylo stac w danej chwili na wydanie 1500 zl na suczke rottka ale nie chcialam isc na gielde i kupic czegos co rottka przypomina (a pozniej o takich pisza ze zagryzly male dziecko) tylko psa o nie tylko okreslonym wygladzie ale i cechach charakteru. A wada zgryzu u psa mi w niczym nie przeszkadza (mam nadzieje, ze psu tez ;) ). Sunie dostalam po kosztach szczepien gdyz hodowca wiedzial ze nie mam pieniedzy ale zalezalo im zeby dziewczynka trafila w dobre rece. No i co w tym zlego ze nie chcieli na mnie zarobic? Ze nie patrzyli na zysk tylko na dobro psa? To zle wg ciebie??? Bo wg mnie to bardzo milo z ich strony ze nie sa wylacznie nastawieni na kase. A moze stac ich na takie gesty dlatego ze sprzedaja szczeniaki za gruba forse do Niemiec czy Peru.

Wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi, ktora nie ma pojecia o co tak naprawde chodzi w tym ze pies ma rodowod badz nie, w ogole nie ma pojecia ze mozna kupic psa danej rasy z drobna wada za calkiem przyzwoite pieniadze i miec pewnosc co z niego wyrosnie a nie kupic na gieldzie czasem nawet drozej niz od hodowcy (a takie psiaki oprocz tego ze nie wiadomo co za mixy mialy w rodzinie moga miec rowniez podobne wady jak pety od hodowcy).

Link to comment
Share on other sites

dzurga

Nie widzę nic złego w tym, że ktoś Ci sprzedał psa po kosztach!!!

Uważam, że to fantastyczne. Wielu hodowców oddaje swoje psy za darmo w naprawdę dobre ręce, gdy nie mają na nie chętnych. To też jest fantastyczne, ale to nie jest reguła!

A ceny i hodowcy są różni. Za pierwszego psa zapłaciłam 800zł, a za drugiego tej samej rasy, u innego hodowcy już ponad dwa razy więcej. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Płaci się w końcu za dobrą hodowlę (jak za przecenione markowe ciuchy :wink: -sorrki tak mi się skojarzyło).

A widzialabys cos zlego w tym, gdyby ktos przecenione markowe ciuchy sprzedawal po cenach ciuchow bazarowych?

:-D

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mówię, że to coś złego!!!

Dlaczego tak to rozumiecie??????!!!!!!

Mówię, że niczym złym jest sytuacja, w której pies kosztuje połowę ceny!

A to jest różnica!!!!!!!

Jak ktoś chce psa oddać za darmo to też świetnie!!!

P.S. Gdzie można takie ciuchy tak tanio kupić -chętnie bym kupiła! Serio mówię!

Link to comment
Share on other sites

Znaczy to, że nie jestem przekonana co do ustalania ceny jedynie pokrywającej koszta (nie podobałoby mi się wymuszanie właśnie takiej ceny na hodowcy!), ale nie widzę nic złego w tym, jeśli zainteresowanym (hodowcy i kupującemu) to odpowiada!

OKI?

Link to comment
Share on other sites

Mysle, że połowa ceny to dobra cena, bo jednak jeżeli jest to tylko defekt nie hodowlany np. brak 1 zęba to dla własiciela który no i tak nie chciał wystawiać będzie to super cena za super psa (pies z papierami, wiadomo jaki będzie z wyglądu i jaki będzie miał charakter).

Ja swojej suni z 5 mleczakiami nie wpisywałam od razu - niehodowlany, bo skąd miałam wiedzieć czy jako dorosła bedzie miała 4,5 czy 6 (pudel musi mieć komplet siekaczy, czyli po 6) i powiedziałam przy kupnie dlaczego jest taka cena. Ludzie się nie obrazili, są szczęśliwi, a ja również bo kochają Mimi jak córeczkę (albo raczej wnuczkę :) ) Nie planowali wystaw chociaż wyrobili rodowód.

Link to comment
Share on other sites

U mojego hodowcy i pet i wystawowy koszyowaly tyle samo, jednak jak sie trafil piesek, mozna powiedziec po przejsiach to chial sprzedac za polowe wartosci. Ja jednak poczekalam na wystawowego(bo kase i tak mialam juz uzbierana).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Za Horyzontem.

Czy kupując psa z papierem znaczy że nie pogryzie on nikogo? A czy te przypadki pogryzienia, to wyłącznie przez te bezpapierowe? Po pierwsze, to nie ma żadnych danych porównawczych żeby takie teorie wysnówać. Po drugie, jest dość danych, żeby przyjąć za pewnik, iż największy wpływ na zachowanie, w tym agresję psa, ma wychowanie, poprawna socjalizacjia i szkolenie psa - nie jego arystokratyczne pochodzenie.

Psy bez papierów nie podlagaja testom psychicznym niezbędnym do kwalifikacji hodolwanej ras uznanych za groźne, agresywne. A wiec eliminacja psów które mogą przekazać cechy które są groźne dla otoczenia (np. lękliwość, nadmierna pobudliwość). I teraz weź taką niezrównoważną (zdyskwalifikowaną z hodowli rasowej) parę rodzicielską, tylko osoba doświadczona da sobie radę z potomstwem takiej pary.

Druga sprawa, pamiętam wywiad w TV który toczył sie na temat "listy ras groźnych" i ktoś z Wrocławia (lekarz czy weterynarz nie pamiętam) podał statystykę pogryzien, na 100 pogryzień był aż 1 pies rodowodowy, reszta to były tzw. "rasowe bez papierowe" oraz mixy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A ja nie do końca się zgodzę, że cena powinna tylko pokrywać koszty odchowu - Taki pies kosztowałby tyle co pies pseudo-rasowy z giełdy, a chyba jest między nimi jakaś różnica?
Moim zdaniem 50% ceny hodowlanego psa za psa niehodowlanego to dobra cena. Płaci się w końcu za dobrą hodowlę

Nie zgadzam się z Tobą.

Wartość psa, który nie nadaje się do hodowli można zmierzyć jedynie miłością, jaką zostanie otoczony przez właścicieli. Bo nawet jeśli psiak jest po wybitnie utytułowanych rodzicach, to jego „wartość rynkowa” jest żadna. Identycznie jak bezpapierowych psów sprzedawanych na giełdach. Tak więc, jeśli psiak danej rasy na giełdzie kosztuje 500 zł, a Wy niehodowlanego szczeniaka sprzedacie za tysiąc (bo pełnowartościowy kosztuje 2 tys.), to przepraszam, za co ja płacę to 500 więcej? Za snobizm, że mam psa z dobrej hodowli?

Zaraz powiecie, że na giełdzie kupię tylko cos podobnego do danej rasy. Otóż niekoniecznie, czasem te pieski tak wyglądem, jak i psychika nie odbiegają od wzorca. Poza tym, co za różnica, czy pies który nie trzyma eksterieru ma metryke, czy nie? Jeśli te z legalnych hodowli byłyby jakościowo lepsze od tych z giełdy, to przecież nie miałyby w metryce wpisu „nie do hodowli”!

Moim zdaniem, niehodowlane „papierowe” psy powinny być wręcz konkurencyjne cenowo w stosunku do tych sprzedawanych przez pseudohodowców. Bo nie oszukujmy się, uświadomienie uświadomnieniem, ale dla większości ludzi najbardziej liczy się zawartośc własnego portfela. I jeśli ktoś trafi na pseudohodowcę, który nie jest typowym producentem szczeniaków, który wkłada w to co robi sporo serca (bo są i tacy) to następnym razem znowu pójdzie po psa do niego. A jeśli kupi psiaka od hodowcy z prawdziwego zdarzenia, to może złapie bakcyla i następnym razem, choćby miał rok oszczędzać, kupi sobie pełnowartościowego psa?

W topikach potępiających pseudohodowców padają wielkie słowa o uświadamianiu społeczeństwa, o poczuciu misji, mającej na celu doskonalenie rasy. Tak więc Drodzy Hodowcy Z Prawdziwego Zdarzenia – zacznijcie od siebie, bo może to, że sprzedacie komuś szczeniaka za bezcen sprawi, że ten ktoś wreszcie zrozumie o co w kynologii chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem 50% ceny hodowlanego psa za psa niehodowlanego to dobra cena. Płaci się w końcu za dobrą hodowlę

Nie zgadzam się z Tobą.

Wartość psa, który nie nadaje się do hodowli można zmierzyć jedynie miłością, jaką zostanie otoczony przez właścicieli. Bo nawet jeśli psiak jest po wybitnie utytułowanych rodzicach, to jego „wartość rynkowa” jest żadna. Identycznie jak bezpapierowych psów sprzedawanych na giełdach.

Nie zgadzam sie.

Jezeli mowimy o dobrej hodowli, to oznacza to dobra hodowle, czyli - karma najlepszej jakosci, prawidlowa wczesnoszczenieca socjalizacja i opieka medyczna. Ktory pies gieldowy to ma?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...