Jump to content
Dogomania

Pierwsze Polskie Ca De Bou


Janusz45

Recommended Posts

[B][SIZE=4]@All[/SIZE][/B]
[B][/B]
[B][SIZE=4]Proszę wszystkich którzy mogą coś powiedzieć na temat: sprowadzenia,potomstwa,hodowli,zdrowia itp. dotyczącego pierwszych polskich Ca de Bou o wstawianie materiałów oraz wypowiedzi :modla::modla::modla:[/SIZE][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@All

Do zajęcia się tym tematem skłoniły mnie dwa teksty napisane przez tego samego autora- w nich jest opisana pierwsza fascynacja rasą oraz sprowadzenie pierwszych Ca de Bou do Polski,nic by nie było w tym dziwnego jednak teksty znacznie się różnią jeden od drugiego, co do zawartych w nich [faktów]zacząłem zastanawiać się w którym tekście napisano prawdę--- a może prawda o sprowadzeniu pierwszych Ca de Bou do Polski jest zupełnie inna:confused:??????

cytat:

z Ca de Bou -moja Miłość Historia

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=blue]I tak, dwa lata później przyjechały do Polski 4 majorki z jednej linii: trzy suczki [ siostry ] i jeden chlopiec [ ich półbrat ].
Ja zostawiłam sobie sunię Boira del Gor Blau, druga sunia trafiła do hodowli " z Piotrowego Sadu " [ ale nie odegrała istotnej roli hodowlanej ], a trzecia - pojechała do Czech i tam urodziła sporo potomstwa.
jedyny chlopiec - Embat del Gor Blau, został oczywiście u mnie.
[/COLOR]
[/B]Wyraźnie autor tego tekstu pisze iż "dwa lata później przyjechały do Polski" czyli pierwsza fascynacja rasą oraz jej poznanie miało miejsce w 1992r. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Natomiast tutaj:evil_lol: autor pisze :[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]cytat: Ca de Bou-Geneza rasy[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=blue][B]W 1990 rozpoczęłam starania o sprowadzenie Ca de Bou do Polski. Było to trudne zadanie, bo kynologia hiszpańska zupełnie nie wykazywała zainteresowania sprzedażą szczeniąt tej rasy, a raczej je utrudniała. W końcu w 1994 roku przyjechały do Polski prosto z Majorki Boira i Embat del Gor Blau. Były to jednocześnie pierwsze w historii rasy egzemplarze, które opuściły Hiszpanię[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W 1990r rozpoczęłam starania :confused:jak pierwszego osobnika tej rasy poznała w 1992r- przyznacie sami dziwne??????? Autor tekstu ciągnie dalej "do Polski z Majorki przyjechały BIORA I EMBAT del Gor Blau ,były to pierwsze w histori rasy egzemplarze które opóściły Hiszpanie" potencjalny czytelnik tego telstu zgodnie z tym co napisano sądzi że to dwa osobniki rasy Ca de Bou jako pierwsze przyjechały do Polski:crazyeye:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A z tego co mi wiadomo to do Polski przyjechały cztery Ca de Bou tak jak napisano w Ca de Bou -moja Miłośc -Historia[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Trzy miotowe siostry:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] 1. BOIRA Del Gor Blau[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] -Polska [/FONT][/COLOR][COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] 2. BRISA Del Gor Blau -Polska[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] 3. BUSCA Del Gor Blau -była w Polsce docelowo Czechy[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]jeden pies:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] 1. Embat Del Gor Blau-- Polska[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Hiszpanie opuściły jednocześnie cztery "egzemplarze" rasy Ca de Bou[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

@All

Na następnym zdjęciu Brisy Del Gor Blau (pierwsza z Ca de Bou które przyjechały do Polski) dokładnie widać proporcje kufy do pozostałej części głowy, widać doskonale iż są one znacznie różne od późniejszych "egzemplarzy"propagowanych w Polsce jako prawidłowy typ Ca de Bou:evil_lol:

Do ciekawostek związanych ze sprowadzeniem pierwszych Ca de Bou do Polski można zaliczyć fakt : dlaczego były ogromne problemy z uzyskaniem rodowodów jeśli były to<< legalne "egzemplarze" które opuściły Hiszpanie???????????>> Brisa Del Gor Blau czy BRISCA jak to napisano w innych źródłach, została zapisana w Księdze Wstępnej Nr KW.II.-1-3/ZG dnia 26.08.1996r a jak wiemy przyjechała do Polski w kwietniu 1994 roku---zastanawiające co było powodem takiego stanu rzeczy????;)

[IMG]http://i023.radikal.ru/0803/0f/1c5be140b8e4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Janusz45

Twoja kolejna " spiskowa teoria dziejów " jest żałosna, ale dziękuję, że zwróciłeś mi uwagę na błąd, który znalazł się na mojej stronie. Oczywiście go poprawię.
O ile mogę zrozumieć Twoje zainteresowanie datą przyjazdu pierwszych ca de bou do Polski, [ przypominam - kwiecień 1994 ], o tyle dziwi mnie niepomiernie Twoje zainteresowanie moim życiem osobistym i moimi fascynacjami [B]przed [/B] tą datą....No cóż, to podobno smutny "znak naszych czasów" : ludzie, którzy sami mają nieciekawe życie, podniecają się życiem innych....Współczuję, ale niestety pomóc nie mogę....
Oczywiście, że znam dokładną datę przyjazdu pierwszych ca de bou do Polski, bo przeciez przyjechały [B]do mnie.[/B] Mam nawet sporą dokumentację fotograficzną z tego własnie dnia [ prawdziwe fotki w prawdziwym albumie, który ogladało wielu moich przyjaciół ].
Informuję Cię jednak, że to co chciałam napisać na forum na ten temat, to już napisałam. Jeśli odczuję psychicznę potrzebę dzielenia się dalszymi szczegółami z szerszą publicznością, to napiszę książkę, a wtedy każdy zainteresowany, będzie mógł sobie ją kupić i poczytać.
Pytań na temat daty wystawienia rodowodów dla psów kupionych w Hiszpanii nie "rzucaj w przestrzeń ", bo wiatr Ci raczej nie odpowie. Najlepiej skieruj je do jednoski wystawiajacej rodowody, czyli do Związku Kynologicznego w Hiszpanii [ siedziba w Madrycie , dokładny adres znajdziesz na stronach FCI ].

Link to comment
Share on other sites

@All

Jak już zostało ustalone to pierwsze "egzemplarze"rasy Ca de Bou zostały przywiezione do Polski w kwietniu 1994r::p

sunie urodzone dnia 20/01/1994r zostały oznaczone Nr tatuażu:

1 BOIRA Del Gor Blau Nr tatuażu PM 140
2 BRISA Del Gor Blau Nr tatuażu PM 150
3 BUSCA Del Gor Blau Nr tatuażu PM 160


cdn..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']
Do ciekawostek związanych ze sprowadzeniem pierwszych Ca de Bou do Polski można zaliczyć fakt : dlaczego były ogromne problemy z uzyskaniem rodowodów jeśli były to<< legalne "egzemplarze" które opuściły Hiszpanie???????????>> Brisa Del Gor Blau czy BRISCA jak to napisano w innych źródłach, została zapisana w Księdze Wstępnej Nr KW.II.-1-3/ZG dnia 26.08.1996r a jak wiemy przyjechała do Polski w kwietniu 1994 roku---zastanawiające co było powodem takiego stanu rzeczy????;)
[/quote]

W chwili obecnej niezadko czekamy na rodowody psow sprowadzonych z hiszpanii okolo roku. ponad 10 lat temu byc moze maniana trwała jeszcze dłużej :) Jesli psy byly sprowadzany nie bezposrednio przez wlasciciela moze trwalo to jeszcze dluzej. Ale to chyba malo istotne

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45 & All

Skoro piszemy o pierwszych polskich Ca de Bou to chciałbym zapytać o Tecę. Chciałbym się dowiedzieć gdzie, na jakich wystawach i kiedy Teca uzyskała uprawnienia hodowlane, jakieś info, które można sprawdzić w polskich archivach ZK, nie interesują mnie gminne plotki....

Interesuje mnie też Tito ten widniejący w jej rodowdzie, chciałbym zobaczyć jakieś jego zdjęcie.
To tylko takie małe pytanko, ciekawość i poprawność historyczna of course...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45 & All

Skoro piszemy o pierwszych polskich Ca de Bou to chciałbym zapytać o Tecę. Chciałbym się dowiedzieć gdzie, na jakich wystawach i kiedy Teca uzyskała uprawnienia hodowlane, jakieś info, które można sprawdzić w polskich archivach ZK, nie interesują mnie gminne plotki....

Interesuje mnie też Tito ten widniejący w jej rodowdzie, chciałbym zobaczyć jakieś jego zdjęcie.
To tylko takie małe pytanko, ciekawość i poprawność historyczna of course...[/quote]


@Gorzała

By uniknąć "gminnych plotek" proponuje z tymi pytaniami zwrócić sie do właściwych organów czyli do ZK w P zapytać o KW Nr II-I-9/ZG oraz zapytać o sprawy jej dotyczące.

Przy tej okazji zapytam --[na jakich wystawach i kiedy Chima uzyskała uprawnienia hodowlane,jakieś info które można sprawdzić w polskich archiwach ZK,nie interesują mnie plotki gminne]:eviltong::evil_lol:

A z drugim pytankiem do Związku Kynologicznego w Hiszpanii :p

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Nie bądź bezczelny, piszesz, że specjalnie wyselekcjonowałeś swoje psy do hodowli przez kilka lat podobno kompletowałeś odpowiednie psy, wg mnie oznacza to poznanie całej linii z każdej możliwej strony, tak więc pownieneś mieć zdjęcie Teci, Tito z jej rodowodu oraz powinieneś się orientować w tym jak, gdzie i kiedy uzyskała uprawnienia hodowlane, z tego co ja wiem ta suka nie była nigdy wystawiana.

Moja Chima uzyskała uprawnienia hodowlane na wystawach poza granicami kraju, tak jak i rozpoczęła championat Litwy, młodzieżowy Litwy (którego nie kończyłem, nie dałem rady czasowo i nie było to warte zachodu), certyfikat na championa Danii i Interchampionat FCI. Była wystawiana na Litwie i w Danii, na stronie Masz wszystko napisane dokładnie. Wystawiałem ją jakieś 8 razy w sumie w tym u Solara, Peinado, szefa FCPR z Puerto Rico wygrała nawet z Che rasę, tak więc jakiś dorobek wystawowy ma było nie było i wszystko jest udokumentowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Nie bądź bezczelny, piszesz, że specjalnie wyselekcjonowałeś swoje psy do hodowli przez kilka lat podobno kompletowałeś odpowiednie psy, wg mnie oznacza to poznanie całej linii z każdej możliwej strony, tak więc pownieneś [B]mieć zdjęcie Teci,[/B] Tito z jej rodowodu oraz powinieneś się orientować w tym jak, gdzie i kiedy uzyskała uprawnienia hodowlane, z tego co ja wiem ta suka nie była nigdy wystawiana.[/quote]

@Gorzała

Nie bądź śmieszny:eviltong:kiedyś wstawiłem na forum zdjęcie Teci i zapytałem Ciebie co to za Ca de Bou a ty nawet skumać nie umiałeś co to za Ca de Bou, do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi -taki z Ciebie "specjalista rasy Ca de Bou" a można się było zapytać ,dodam tylko że te zdjęcie było po raz pierwszy wstawione w internet :evil_lol: resztę pozostawię bez komentarza dobrej nocki :eviltong::p

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Może jest to niesamowite, ale nie czytałem Ciebie dość uważnie. Skoncentrowałem się na Twoich postach ostatnio jak już zacząłeś wypisywać te bajki o typach pośrednich, podziale rasy i rosyjskich mega hodowlach...

Nie przypominam sobie zdjęcia ani Teci ani Hany, czy tego Tito, o którego pytam. Nadal jednak czekam na informacje czy Teca ma uprawnienia hodowlane...napewno to Wiesz.

ps. jeżeli możesz wrzuć tą fotkę jeszcze raz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='R.J.Osanna']Uprzejmie informuję, że PIERWSZE POLSKIE ca de bou zostało zarejestrowane w Związku Kynologicznym w Polsce , w Warszawie, pod numerem KW - II - I, [ słownie: " jeden " ] i NIE JEST TO Brisa del Gor Blau, więc prosze [B]nie wprowadzac ludzi w błąd[/B].:lol:[/quote]

W/g mnie jest zasadnicza różnica między określeniami :

--pierwsze [B]zarejestrowane[/B] w ZKwP Polskie Ca de Bou
a
--pierwsze Polskie Ca de Bou

pierwsze [B]zarejestrowane [/B]Polskie Ca de Bou to w rzeczy samej jest to osobnik z Nr 1 [słownie "jeden"]o czym każdy wie:evil_lol:

Wszyscy zainteresowani tematem Ca de Bou wiedzą doskonale że w kwietniu 1994 r w tym samym dniu przyjechały do Polski cztery Cdb z czego trzy były pierwszymi które zostały w kraju to:

--Boira del Gor Blau
--[B]Brisa del Gor Blau[/B]
oraz
--Embat del Gor Blau

Powtarzam te [B]trzy osobniki[/B] rasy Ca de Bou to [B]PIERWSZE POLSKIE CA DE BOU[/B]

Dla mnie jest sprawą oczywistą iż z tych [B]trzech[/B] osobników [PIERWSZYCH POLSKICH CA DE BOU] jeden z nich musiał dostać [B]Nr rejestracyjny[/B] 1[słownie jeden]:evil_lol: drugi 2 a trzeci 3 co w niczym nie zmienia faktu iż są to PIERWSZE POLSKIE CA DE BOU ,natomiast rozpatrując [pierwsze [B]zarejestrowane[/B] POLSKIE CA DE BOU ] to zupełnie co innego .

Licząc się z takim stanem rzeczy [B][NIGDZIE NIE PISAŁEM O PIERWSZYM POLSKIM [COLOR=magenta]ZAREJESTROWANYM [/COLOR]CA DE BOU][/B] więc proszę nie sugerować że ktoś wprowadza ludzi w błąd:mad:,proszę uważnie czytać,:cool3: analizować i będzie wszystko OK.

[B]WAŻNE:[/B]
Ten opisany przykłd,jest dowodem na to ,jak perfidnie można zmienić fakty(prawdę) stosując wybiórczo "odpowiednie określenia" tym samym zaciemniając prawdę i wykorzystując to dla własnych celów.

A teraz wstawię skan pierwszej strony KW [B]PIERWSZEGO POLSKIEGO CA DE BOU Brisy del Gor Blau [/B]doskonale widać że jej Nr rejestracyjny to 3[słownie trzy]:evil_lol:

[IMG]http://i027.radikal.ru/0803/4a/d61e89abe663.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Tak porządkowo, to powiedz mi po co obsikujesz swoim przydomkiem każdy wrzucany dokument lub zdjęcie. Sam piszesz o manipulacji, a co Ty robisz :crazyeye:ani nie brałeś w tym procesie udziału, a co więcej nie miałeś wówczas nawet pojęcia o istnieniu tej rasy...

Nie wrzucaj więc wszędzie swojego przydomka ponieważ nie ma on nic wspólnego z tymi psami, jak już musisz podpisać to podpisz to Dogomania. pl będzie neutralnie, a tak ktoś nowy lub mniej zorientowany może pomyśleć, że Masz coś do tych papierów...jak już starasz się punktować RJO to sam bądź uczciwy..., a nie jak zawsze wkręcasz się publicznie pod czyjeś zasługi...

i pytam jeszcze raz dlaczego na rodowdzie Brisy i Boiry (mam ksero tego rodowodu) zamiast del jest de. to duża różnica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']
[SIZE=4][B]Oryginalny rodowód[/B] [B][U][I]pierwszego[/I][/U] Polskiego Ca de Bou[/B][/SIZE]

adres właściciela -usunięto

[url]http://i001.radikal.ru/0803/89/dc5df21ffa44.jpg[/url]

[/quote]

Uprzejmie proszę o założenie okularów i dokładne przeczytanie tego, co się napisało.
Jeśli omawiany pies [ suka ], jest [B]jednym z czterech [/B] pierwszych ca de bou, które przyjechały do Polski, to [B] nigdy[/B] nie będzie pierwszym, ale zawsze jednym z pierwszych, proszę więc trzymać się faktów, a nie manipulować " wiedzą ".:lol:

W momencie, kiedy cztery psy tej samej rasy przyjeżdżają do nowego kraju tego samego dnia, o tej samej godzinie i do tego samego domu, to za pierwszego psa w kraju uznaje się tego, który jako pierwszy został zarejestrowany, a za początek hodowli - pierwszy miot , który się w danej rasie urodził:lol:
Ale to tylko taka drobna informacja:lol:



[B][COLOR="Red"]Nie kopiujemy zdjęć tylko wstawiamy linki.[/COLOR][/B] PKt 10 regulaminu :
[url]http://www.dogomania.pl/forum/announcement.php?f=36[/url]

Link to comment
Share on other sites

@RJO

Wybacz, ale nie nie zgadzam się. Bądźmy obiektywni. Sprowadzaliście te psy razem, liczy się to tak - sprowadzono do Polski 4 psy, jest więc data kiedy i jak przyjechały, jakie to były psy, z jakich skojarzeń w jakim wieku - Masz wiedzę to napisz jak dokładnie jak to było...
To były pierwsze Ca de Bou sprowadzone do Polski. Dalej jest ZKWP i procedura rejestracyjna jakiej trzeba się poddać. Zawsze będzie jakiś zarejestrowany pod numerem jeden, zawsze będzie tak, że ktoś posiadający wiedzę kynologiczną doprowadzi tą właśnie procedurę do końca jako pierwszy, tak więc do kraju przyjechały 4 psy i to były pierwsze CdB w Polsce, dalej są numery rejestracyjne i to jest kolejność rejestracji i o niczym więcej nie świadczy, idziemy dalej, hodowla - zawsze jakiś pies pierwszy uzyska uprawnienia hodowlane, jakaś suka dostanie pierwsza cieczkę, tak więc to kryterium się liczy oddzielnie - pierwsza suka hodowlana, pierwszy pies reproduktor, pierwszy miot w kraju, pierwszy interchampion lub chmapion kraju...doskonale o tym Wiesz, tak więc nie mąć dalej tylko pisz jak człowiek bo za chwilę osiągniesz poziom Janusza 45...

Teraz napiszę może trochę nieskromnie, ale z góry chcę uniknąć podobnej sytuacji za lat dziesięć...jak widać jest to bardzo ważne...

Pierwsze Ca de Bou z Puerto Rico do Polski sprowadziłem ja, nikt mi nie pomagał, nikt niczego za mnie nie robił, nikomu niczego nie jestem winien, jako pierwsza Chima de (nie del) Brisan została zarejestrowana nie na KW, a PKR w ZKWP. I jest to pierwsze i jak narazie jedyne Ca de Bou sprowadzone z Puerto Rico. Jako pierwsze Ca de Bou z Puerto Rico w Europie Chima rozpoczęła Interchampionat FCI. Dla mnie jest również nieważne czy ktoś w kraju będzie miał wcześniej miot po psach z tego kraju, zawsze ta suka będzie pierwszym Ca de Bou sprowadzonym. To tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='R.J.Osanna']Uprzejmie proszę o założenie okularów i dokładne przeczytanie tego, co się napisało.
Jeśli omawiany pies [ suka ], jest jednym z czterechpierwszych ca de bou, które przyjechały do Polski, to nigdy nie będzie pierwszym, ale zawsze jednym z pierwszych, proszę więc trzymać się faktów, [B]a nie manipulować " wiedzą [/B]".:lol:[/QUOTE]

Z bardzo wielkiej wrodzonej skromności pozwolę sobie zacząć tak jak RJO:p cytat:
Uprzejmie proszę o założenie okularów i dokładne przeczytanie tego, co się napisało:

[COLOR=black][B]źródło :geneza rasy Cade Bou [/B](autorstwa RJO)[/COLOR]
[B][/B]
[B][COLOR=#0000ff]W końcu w 1994 roku przyjechały do Polski prosto z Majorki Boira i Embat del Gor Blau. Były to jednocześnie [COLOR=magenta][COLOR=blue]pierwsze[/COLOR] [/COLOR]w historii rasy egzemplarze, które opuściły Hiszpanię[/COLOR][/B]
[B][/B]
[COLOR=black]Rodzi się pytanie --czy to prawda???? czy fałsz??? czy manipulowanie wiedzą????? a może celowo coś nie dopowiedziano ???? :p [/COLOR]

Mam pytanie do RJO : [B]Ile Ca de Bou przyjechało w 1994 r do Polski?????
[/B]
[QUOTE]W momencie, kiedy cztery psy tej samej rasy przyjeżdżają do nowego kraju tego samego dnia, o tej samej godzinie i do tego samego domu[/QUOTE]

Uprzejmie proszę o podanie dnia i godziny oraz do kogo one przyjechały:modla:

Jestem przekonany że celowo Brisa Del Gor Blau jest pomijana w wypowiedziach jako PIERWSZE POLSKIE CA DE BOU które przyjechało do Polski:p widać jest ciężkostrawna:evil_lol:


[QUOTE]
, to za pierwszego psa w kraju uznaje się tego, który jako pierwszy został zarejestrowany, a za początek hodowli - pierwszy miot , który się w danej rasie urodził:lol:
Ale to tylko taka drobna informacja:lol:
[/QUOTE]

Jeśli tak jest jak tu napisano ,z czym się nie zgadzam to :Uprzejmie proszę o podanie przepisów, które to regulują czy rozporządzeń wewnętrznych ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

Uprzejmie informuję, że
moja wypowiedź zamieszczona na mojej stronie dotyczy moich psów i mojej hodowli. Do [B]mojej [/B] hodowli, na [B]moje[/B] [B]zamówienie [/B] i [B] za moje[/B] pieniądze przyjechały do Polski dwa ca de bou: Boira i Embat del Gor Blau.
Dwie pozostałe suczki zostały zamówione przez handlarza, który ani przez chwilę nie zamierzał hodować ca de bou, a sprowadził je w celu dalszej sprzedaży z zyskiem, co też uczynił.
Nie zmienia to faktu, że wszystkie cztery psy przyjechały do mnie i ode mnie zostały zabrane do nowych włascicieli:lol:
Nie odczuwam psychicznej potrzeby udzielania informacji na temat dnia i godziny ich przyjazdu:lol:, chyba, że ktoś napisze przekonującą mnie rozprawkę na temat : " Wpływ dnia i godziny przyjazdu pierwszych ca de bou do Polski na dalszy rozwój hodowli tej rasy w Polsce ":lol:.
W sprawie roztrząsania tego co się w kynologii światowej
uważa za
normalne, uprzejmie proszę zwrócić się bezpośrednio do Zarządu Głównego ZKwP w Polsce, a jeszcze lepiej - bezposrednio do FCI:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45'][quote]


Z bardzo wielkiej wrodzonej skromności pozwolę sobie zacząć tak jak RJO:p cytat:
Uprzejmie proszę o założenie okularów i dokładne przeczytanie tego, co się napisało:

[COLOR=black][B]źródło :geneza rasy Cade Bou [/B](autorstwa RJO)[/COLOR]

[B][COLOR=#0000ff]W końcu w 1994 roku przyjechały do Polski prosto z Majorki Boira i Embat del Gor Blau. Były to jednocześnie [COLOR=magenta][COLOR=blue]pierwsze[/COLOR] [/COLOR]w historii rasy egzemplarze, które opuściły Hiszpanię[/COLOR][/B]

[COLOR=black]Rodzi się pytanie --czy to prawda???? czy fałsz??? czy manipulowanie wiedzą????? a może celowo coś nie dopowiedziano ???? :p [/COLOR]

Mam pytanie do RJO : [B]Ile Ca de Bou przyjechało w 1994 r do Polski?????[/B]



Uprzejmie proszę o podanie dnia i godziny oraz do kogo one przyjechały:modla:

Jestem przekonany że celowo Brisa Del Gor Blau jest pomijana w wypowiedziach jako PIERWSZE POLSKIE CA DE BOU które przyjechało do Polski:p widać jest ciężkostrawna:evil_lol:




Jeśli tak jest jak tu napisano ,z czym się nie zgadzam to :Uprzejmie proszę o podanie przepisów, które to regulują czy rozporządzeń wewnętrznych ZKwP.[/quote]

@Janusz 45

Dawałem Ci naprawdę dużo wskazówek, ale widzę Ciebie jedyne co interesuje to kolejne ploteczki, a zasięgasz je od takich samych moralnie wątpliwych źródeł jak każdy inny nastawiony na zysk hodowca...zajmij się może jednak faktami, rusz dupę i ustal jak było naprawdę, a nie uprawiasz słowną szermierkę...Ustal jakie psy, przez kogo zostały sprowadzone i jaki był ich los, pamiętaj również o Teca, babci swojego Nukiego ponieważ jej pochodzenie i droga jest równie interesująca, skoncentruj się na uprawnieniach hodowlanych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='R.J.Osanna']Uprzejmie informuję, że
moja wypowiedź zamieszczona na mojej stronie dotyczy moich psów i mojej hodowli. Do [B]mojej [/B]hodowli, na [B]moje[/B] [B]zamówienie [/B]i [B]za moje[/B] pieniądze przyjechały do Polski dwa ca de bou: Boira i Embat del Gor Blau.
Dwie pozostałe suczki zostały zamówione przez handlarza, który ani przez chwilę nie zamierzał hodować ca de bou, a sprowadził je w celu dalszej sprzedaży z zyskiem, co też uczynił.
Nie zmienia to faktu, że wszystkie cztery psy przyjechały do mnie i ode mnie zostały zabrane do nowych włascicieli:lol:
Nie odczuwam psychicznej potrzeby udzielania informacji na temat dnia i godziny ich przyjazdu:lol:, chyba, że ktoś napisze przekonującą mnie rozprawkę na temat : " Wpływ dnia i godziny przyjazdu pierwszych ca de bou do Polski na dalszy rozwój hodowli tej rasy w Polsce ":lol:.
W sprawie roztrząsania tego co się w kynologii światowej
uważa za
normalne, uprzejmie proszę zwrócić się bezpośrednio do Zarządu Głównego ZKwP w Polsce, a jeszcze lepiej - bezposrednio do FCI:lol:[/quote]

@RJO

MOJA naprawdę dobra rada, przestań pisać. Takie pisanie daje tylko kolejne preteksty i niepotrzebnie podgrzewa atmosferę nieufności jaka się wokół Ciebie roztacza...Wiesz, ale nie Wiesz, Piszesz, ale nie Piszesz, może Napiszesz, ale jak Ci się będzie chciało i tu jest podstawowa różnica, tak jak zaznaczyłaś to nie jest Twoja hodowla i Twoja strona, to publiczne forum dyskusyjne, a nie wymiana policzków Janusz vs Renata...po razie możecie sobie dać przez telefon...

Jeżeli są pewne spekulacje, niejasności to przede wszystkim Tobie powinno zależeć na wyjaśnieniu tego, a jeżeli nie możesz no to przykro mi tracisz twarz...tak to odbiorą ludzie patrzący na ten cyrk z boku...wrzucanie samych zdjęć z anonsami kolejnych miotów może nie wystarczyć...

Link to comment
Share on other sites

@All

No i nadal nikt mi nie odpowiedział dlaczego psy mają de zamiast del w imionach...tylko nie piszcie mi o błędzie w rodowodach, ponieważ jeżeli to błąd to ponad 10 lat to chyba dużo czasu na sprostowanie i wymianę rodowodów na prawdziwe...sorry, poprawne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...