Jump to content
Dogomania

101 Psich Sztuczek


Olka_Olga

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=royalblue][I]Zmów modlitwę [dla zaawansowanych][/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]Słownie: Módl się[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Gestem: [obrazek -złączone ręce][/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]Podstawa:[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Łapy na ramię[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Pomocne: ukłon[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]Problemy:[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Pies zdejmuje jedną łapę z krzesła gdy daję mu smakołyk.[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]-podawaj smakołyk bliżej jego nosa i nie tak nisko. Twoje przedramię nie powinno zbliżać się do dołu.[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]Wykorzystaj!:[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Wykaż się pomysłowością - naucz psa, że zwalniasz go z komendy "módl się" słowem "amen"[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]NAUCZ[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]psa, by przybierając modlitewną pozę, stawiał przednie łapy na krawędzi krzesła lub łóżka, schylał przednią część ciala i chował głowę między łapy.[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]1.Uklęknij z bokuu, koło głowy psa i poleć mu położyć łapy na twoim przedramieniu [s.xxx] Nagradzaj go za to zachowanie smakolykiem z drugiej ręki, trzymanej pomiędzy przednimi łapami psa, ak aby musiał pochylić głowęm żeby dosięgniąc smakołyka. Zacznij od nagradzania już przy lekkim pochyleniu głowy i dawaj smakołyk wyłącznie wtedy, gdy pies przybierze prawidłową pozycjię z pochyloną głową.[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]2.Teraz zacznij ćwiczenie z krzesłam. Nakłoń psa, by położył przednie łap na krawędzi krzesła, wydaj polecenie "módl się" i umieść smakołyk pomiędzy jego łapami. Uzycie polecenia "ukłon" [s.xxx] może pomóc mu zrozumieć, że ma pochylić przód ciała.[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]3.w miaę postępów spraw, żeby pies musiał odczekać parę chwil, zamin uwolnisz smakołyk z zacisnietej dłoni. w końcowym etapie, kiedy wskażesz krzesło, mówiąc "modl się", pies powinien otrzymać pozycję modlitewną, aż go z niej zwolnisz.[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]Czego oczekiwać:[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Zawsze dawaj psu smakołyk nisko, koło jego klatki piersiowej, gdyż podawanie go od góry zachęci psa do spoglądania w górę, w oczekiwaniu na nagrodę. Zwykle psy są przez kilka tygodni dość zdezorientowane, zamin zaczną rozumieć, o co chodzi.[/I][/COLOR]

[COLOR=royalblue][I]I są obrazki z nauki[/I][/COLOR].

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się ostatnio wygrzebać tą książkę w empiku i muszę powiedzieć, że jest bardzo przydatna :) Mój psiak już się kilku sztuczek z niej nauczył, chociaż według mnie sztuczki są głównie dla większych psów. Mój raczej nie poradzi sobie z przyniesieniem piwa z lodówki ;) czy otworzeniem drzwi. W dodatku ma płaski pyszczek, więc na pewno niczego nie można na nim 'położyć' ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']nie za bardzo podoba mi się pomysł z ciągnięciem psa, by nauczyć go np. okrążania właściciela.
a tak to spoko właściwie :razz: tylko co z tego wszystkiego uda mi się z yorkiem zrobić... przeze mnie raczej nie przeskoczy, ani lodówki nie otworzy :evil_lol:[/QUOTE]

połóż się płasko na brzuchu to przeskoczy przez szerokość Twoich pleców:) A o lodówki możesz dowiązać sznurek za który pies może ciągnąć:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']połóż się płasko na brzuchu to przeskoczy przez szerokość Twoich pleców:) A o lodówki możesz dowiązać sznurek za który pies może ciągnąć:cool3:[/quote]
umie już skakać przeze mnie gdy leżę na plecach, więc to pierwsze nie powinno być problemem :razz:

a co do lodówki, to obawiam się, że wykorzystałby potem tą umiejętność podczas mojej nieobecności w domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']Ja też kupiłam!:) Nawet mi się podoba, gdyby nie te naciski i ciągnięcia byłaby lepsza;)[/quote]

preczytaj dokladnei wstep. pisze ze naciska gdy necenie smakolykiem nie dziala :cool3: ale ze zawsze trzeba zacac od metod w ktorych nei dotykamy psa i to dla mnei jest ok

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ziewania nauczyłam przez wyłapywanie. Zawsze kliker na ręcę i przy okazji gdy pies ziewał klikałam, a że ziewa rzadko, więc zajęło nam 3 dni,aż zaczął się sam oferować. Dołożyłam komendę "nuuda" i sztuczka jak ta lala:D:D:D Właśnie zamówiłam tą książkę- zawsze to dodatkowe pomysły, a mój pies uwielbia uczyć się nowych rzeczy, więc na pewno nam sie przyda:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...