Jump to content
Dogomania

Krycie cieczka w cieczke


Recommended Posts

[quote name='YoungLADY']o regulamin
odnoszę wrażenie, że nie przewiduje on wielu prób naginania oczywistych zasad:mad:[/quote]
Tzn. jakich oczywistych zasad? Utworzonych przez Ciebie? Już mieliśmy oczywistą oczywistość i zdaje się, podziękowaliśmy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od razu nalot:evil_lol: nie, nie ustanowionych przeze mnie. dla mnie oczywistą zasadą jest troska o zdrowie i dobro zwierząt. i głównie o naginaniu tej zasady mówię. pisaliśmy o miotach po każdej cieczce, a to, moim zdaniem, jest troska o dobro, ale ludzi, nie psów:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Katica tak jakbylo napisane na zielonym suka urodzila 11 szczeniat tylko jedno nie przezylo. Ja rowniez zgadzam sie z tym, ze w przypadku suk cieczkujacych raz w roku ma to sie zupelnie inaczej, w moim pytaniu chodzilo mi o krycia co pol roku albo jak to ma miejsce w drugiej hodowli astow krycie po 4 miesiacach.
Zgodze sie z Toba, ze krycie to byl baaardzo mocny imbreed matka suki i ojciec psa to miotowe rodzenstwo, obie wiemy ze oba te psy maja u siebie w rodowodzie nieszczesnego DH,
Zgodze sie z tym, ze jezeli faktycznie w kraju przebywa jakis suuper wybitny rep to jeszcze jakos bym na to przymknela oko, ale jezeli to jest rep z "swojego" podworka to juz wogole mi sie to nie podoba. Fakt szczeniaki z tego miotu jak narazie staja w szczeniakach na 1 lokatach ale zobaczymy co bedzie dalej jak im pojdzie w dalszych klasach, zycze im jak najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amstaffka1978']w moim pytaniu chodzilo mi o krycia co pol roku albo jak to ma miejsce w drugiej hodowli astow krycie po 4 miesiacach.[/quote]Nareszcie jakieś uściślenie pytanie. Wydaje mi się, że poruszono w tym wątku dwa różne, choć związane ze sobą tematy:
a) jaki wpływ na zdrowie suki ma krycie tej suki przy okazji najbliższej cieczki, nie późniejsze jednak niż 12 miesięcy od poprzedniej (przy czym nie rozgraniczono, czy krycie ma być hmmm... udane, czy też nie)
b) jak przedstawia się takie krycie (hmmm... udane, czy też nie) w świetle przepisów obowiązujących w ZKwP tudzież w innych organizacjach kynologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Zaraza wiesz wedlug naszego ZK te krycia sa jak najbardziej przepisowe i to wlasnie jest chore, bo wg. obliczen jedna z suk ( ta po cesarce), kryta byla pod koniec grudnia ( szczenie urodzilo sie pod koniec lutego), moim zdaniem przydaloby sie przepis pozwalajacyu na krycie raz w roku inaczej np. na krycie raz na 12-15 miesiecy, wtedy hodowcy nie wykorzystywali tak bardzo tych przepisow, widac tutaj, chec zysku na szczeniakach, a nie na dobru rasy, skoro pierwszy miot sprzedal sie jak przyslowiowe cieple buleczki to trzeba jeszcze raz powtorzyc to krycie.

Link to comment
Share on other sites

mam zapytanie ,a czy nalezy tak czesto kryc?
po co?
jezeli rynek jest przepelniony wszystkimi rasami psow,roi sie na kazdym kroku pelno ogloszen typu sprzedam psa,na jarmarkach sprzedaja psy,bazarach,na parkingach:mad:
czy nie nalezaloby sie zastanowic o ograniczeniu rozmnazania na poczatek pewnych ras np.owczarkow niem i psow tzw niebezpiecznych,gdyz tymi psami sa przepelnone schroniska ,gdyz ludzie sa ciemni i nie zdaja sobie sprawy z obowiazkow i potrzeb psow,kupia szczeniaczka ,a pozniej wyrzuca jak smiec!
Uwazam ,ze ZK powinien zmienic przepisy , kontrolowac i egzekwowac przepisy ,majac na uwadze ,ze pies jet istota zywa ,a nie srodkiem produkcji i instrumentem do robienia kasy:angryy:

Link to comment
Share on other sites

xxx52 psy rasowe to znikomy procent psów w potrzebie . Więc ja nie rozumiem powiązania pomiędzy jednymi i drugimi psami. Tak naprawdę psów rasowych w tym kraju jest bardzo mało, więc nie rozumiem o co chodzi? Ja się cieszę, że jest sporo świadomych ludzi, którzy nie kupują od pokątnych handlarzy, właśnie z bazarów, parkingów . Czy to chcesz xx52 propagować?:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Tacy ludzie chcą psa rasowego - dla jego cech, wyglądu, jedni chcą psa myśliwskiego, inni psa do agility, inni do towarzystwa. I to trzeba propagować wśród ludzi, a nie wykupywanie szczeniąt z koszmarnych warunków, bo to tylko ponapędzasz biznes i psie nieszczęścia :shake::shake::shake:.

Ps. temat był o cieczkach i kryciach. Szkoda, że nie wypowiadają się tu np. lekarze, bo myślę, że znacznie więcej by nam wyjaśnili.

Aha i dla tych, którzy uważają, że na "szczeniętach" robi się kasę - proponuję odchowanie choć jednego miotu. Zobaczycie ile kasy wam .... wycieknie , bynajmniej nie zostanie.

Link to comment
Share on other sites

Cavisia-chyba juz dawno nie zagladalas do schronisk,prawie co 3 boks to staffordy .
ja napedzam i zachecam do kupowania od pseudohodowcow:crazyeye:????????
gdyby byl 1 kwiecien to bym sadzila ze to prima aprylis:diabloti:a tak:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Cavisia-chyba juz dawno nie zagladalas do schronisk,prawie co 3 boks to staffordy .
ja napedzam i zachecam do kupowania od pseudohodowcow:crazyeye:????????
gdyby byl 1 kwiecien to bym sadzila ze to prima aprylis:diabloti:a tak:mad::mad::mad:[/quote]
No ja twoje słowa tak zrozumiałam - w skrócie ograniczmy rozmnażanie psów rasowych, żeby znaleźć domy nierasowym, z jarmarków, bazarów itp. I nie wykręcaj kota ogonem, jak ktoś chce wziąć psa ze schronu to go weźmie, jak ktoś chce kupić psa rasowego to go kupi. A jak wprowadzi sie ograniczenia w ilości psów rasowych, to rozmnażacze będą mieli raj na ziemi. Żyć nie umierać, kiedy ich nikt ograniczać nie będzie, a psów z rodowodem będzie mniej, to i chętnych będą mieli więcej, i ceny wyższe.
No gratuluję pomysłu, genialnego w swej prostocie :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amstaffka1978']wedlug naszego ZK te krycia sa jak najbardziej przepisowe i to wlasnie jest chore, bo wg. obliczen jedna z suk ( ta po cesarce), kryta byla pod koniec grudnia ( szczenie urodzilo sie pod koniec lutego), moim zdaniem przydaloby sie przepis pozwalajacyu na krycie raz w roku inaczej np. na krycie raz na 12-15 miesiecy, wtedy hodowcy nie wykorzystywali tak bardzo tych przepisow[/quote]Ale za to kolejne krycie będzie dopiero za rok. O ile będzie. I o ile będzie to krycie zgdone z podstawowymi przepisami, a nie jakieś np. warunkowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Ale za to kolejne krycie będzie dopiero za rok. O ile będzie. I o ile będzie to krycie zgdone z podstawowymi przepisami, a nie jakieś np. warunkowe.[/quote]
Oczywiście, że następne szczenięta ta suka może urodzić dopiero w 2009 roku. Tak więc po jednym szczenięciu ma bardzo dużo czasu do regeneracji.A jeśli wydaliby zgodę na warunkowe krycie w 2008 roku, to następny miot nie będzie w 2009, a w 2010 roku.

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 chyba mylisz dwa pojęcie - w schroniskach są w 90% psy w typie rasy (i zdecydowanie cześciej amstafy niż stafordy) a nie rasowe (czyt. rodowodowe) od hodowców.
To czy osobu zrzeszone w ZK będą rozmnażały psy nie ma decydującego wpływu na to jaki będzie stan liczebny schronisk. W większości przypadków w schroniskach są kundle (lub psy podobne do modnych ras) i pochodzą z pseudohodowli, w których "hodowcy" mają w nosie czy kryją co cieczkę, co 13 czy 18 miesięcy...

Ja uważam, że suka nie powinna rodzić więcej niż raz na 12 miesiecy - najlepiej raz na 24 miesiące , czyli nie więcej niż 3 mioty w życiu.
Po pierwsze ciąża i odchowanie szczeniąt niewątpliwie jest obciążeniem dla organizmu a po drugie tylko taki rozkład daje hodowcy możliwość śledzenia losów szczeniąt z jego hodowli a także potwierdzenie lub nie pewnych założeń hodowlanych.
Myślę, że należy w końcu przestać mylić dwa pojęcie - hodowca i "rozmnażacz". Róznice są znaczne - zarówno w tym to jak osoby z tych dwóch kategorii podchodzą do swoich miotów jak i w stosunku do zysków przez nie osiąganych.

Link to comment
Share on other sites

Cavisia-ty zawsze chcesz mnie zrozumiec tak jak Tobie wygodnie:mad::mad::mad:Gdzie napisalam ,ze nalezy kupowac na jarmarkach od pseudohodowcow i hodowcow?:mad::mad:

Uwazam ,i popieram tekst plakatu

[B]Czy chcecie popierac meczarnie zwierzat?[/B]

[B]nie kupujcie psow na targowiskach,bo matka slodzutkich szczeniakow siedzi w ciemnej ,na betonie komorce!,a [/B]
[B]kupujac szczeniaka,nie ratujemy psiego zycia,tylko popieramy produkcje nastepnych!!!!!!!!!!![/B]

Ania W-jezeli suczka ma 3x w ciagu swego 15 lat psiego zycia szczeniaki ,uwazam ze jest okey,nie nadwyrezy jej zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie tez nie powinno byc czegos takiego jak warunkowe krycie, przecieaz ciaza jest duzym obciazeniem dla suki ( fakt to jedno szczenie co sie urodzililo jest bardzo fajne, duza gruba klucha), ale po co rozmnazac suke kiedy poprzedni miot ma kilka miesiecy i nic jeszcze nie mozna za bardzo o nich powiedz, po co rozmanazac suke, ktora miala bardzo ciezki porod, zakonczony cesarka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Aha i dla tych, którzy uważają, że na "szczeniętach" robi się kasę - proponuję odchowanie choć jednego miotu. Zobaczycie ile kasy wam .... wycieknie , bynajmniej nie zostanie.[/quote]
masz rację, prawdziwy hodowca nigdy na miocie zbyt wiele kasy nie zarobi :shake:(a jeśli już - nie będzie to warte energii, jaką w odchowanie ich włożył)
problem tkwi jedynie w tym, że... coraz trudniej jest takich hodowców znaleźć:roll: ale za to coraz częściej mamy okazję spotkać tych, co to zamkną sukę z miotem w klatce i raz dziennie dadzą jej jeść:angryy::mad:

[B]EDIT:
[/B]może i tego typu "miłośników zwierząt" hodowcami nazywać nie powinniśmy, ale faktem jest, że popyt mają spory

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie, w sumie ja bym nie chciala pokryc psem, o ktorym nie wiem jak wygladaja jego dorosle dzieci, ale jedna z wyzej wymienionych hodowli oszczedza na kosztach krycia gdyz oba mioty sa po tym samym psie, ktory jest w posiadaniu tejze wlasnie hodowli ( tak jak pisalam wczesniej miot jest bardzo zimreedowany, matka suki i ojciec psa to miotowe rodzenstwo), w rodowodzie tych psow wystepuje pies ktory niesie za soba dysplazje ( u mojej suki tez jest ten nieszczesnik), fakt oba psy byly przebadane pod katem dysplazji z wynikiem AA.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie będę popierała krycia suczki cieczka w cieczkę. Niestety wielu "hodowców" tak rozmnaża swoje psy i można to przeczytać na ich stronach internetowych. Moim zdaniem ZKwP powinien uważniej sprawdzać wszystkie dane krycia i wykluczać z członkostwa osoby łamiące regulamin. Przydałoby się też zmienić przepisy.. Zabronione jest krycie suki więcej niż 1 raz w roku, tylko nie sprecyzowano w jakim: kalendarzowym czy chodzi o odstęp czasu. Mam nadzieję, że w przyszłości zostanie to uregulowane ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]A ja dodałabym jeszcze 3-krotne a nawet 4-krotne krycie jednej suki tym samym reproduktorem. To jest po prostu zwykłe rozmnazanie i daleko tym poczynaniom do hodowli. Zresztą wielu hodowców myli pojęcie "hodowli" ze zwykłym "rozmnażaniem":shake: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']Nigdy nie będę popierała krycia suczki cieczka w cieczkę.[/quote]Nawet jeśli suka ma cieczkę co 18 miesięcy?
[quote]Zabronione jest krycie suki więcej niż 1 raz w roku, tylko nie sprecyzowano w jakim: kalendarzowym czy chodzi o odstęp czasu. Mam nadzieję, że w przyszłości zostanie to uregulowane ;)[/quote]Chodzi o rok kalendarzowy.

Link to comment
Share on other sites

[B]A ja dodałabym jeszcze 3-krotne a nawet 4-krotne krycie jednej suki tym samym reproduktorem, znam takie przypadki . To jest po prostu zwykłe rozmnazanie i daleko tym poczynaniom do hodowli. Zresztą wielu hodowców myli pojęcie "hodowli" ze zwykłym "rozmnażaniem":shake: [/B]

Hmm, dwa razy mi się wysłało

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...