Jump to content
Dogomania

dostosowywanie daty urodzenia psa do klasy, która odpowiada wystawcy


jefta

Recommended Posts

[quote name='Elitesse']taka wspolna baza byla by rewelacja !! podawalo by sie numer PKR i wsio :multi::multi:
a tak trza dosylac ksero rodowodu, championatow itp na kazda wystawe :shake:
ja jezdze na ok 25 wystaw rocznie, zglaszam po 2-3 psy, kazdy ma juz po kilka championatow - ile to sie papieru marnuje :shake:[/quote]
jak to :papieru? Przeciez zgłoszenia puszczane on-line, potem dosyłanie mailem jest hmm..bezpapierowe? :D
Jedyny "problem" to aby nie zapychać im skrzynek, czyli pliki puszczać nieduże. Kilka championatów można spokojnie połączyć w jeden niewielki a czytelny plik.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nessie00']Kaya, jesteś pewna,że :
Toruń 16-17.02.2008r:
Tyson Pomarszczony Czar - Mops - 03.04.06 - kl. Pośrednia p.
?
Masz przed sobą katalog? Uaktualniam listę na mopsim forum, zależy mi na dokładnych danych...[/QUOTE]


ja w katalogu Kielce 2007 mam wpisanego Tysona pod data: 03-10-2006

Link to comment
Share on other sites

W katalogu z Bydgoszczy 16.02.2008 przy Marika Pomarszczony Czar sa wymienione tytuły mł.ch.pl,mł.zw.Świata, ch.Pl, zw.klubu
Polski, Zw Belgii, Francji, Włoch, Polski,
Podobnie jest na stronie internetowej tej pani(dodatkowo jest Holandia)
Z tego co widze to była ta suka dostała CACIB-y na wystawach:
2006 Gent(Belgia) - zw. Belgii jest w Brukseli :cool3:
2007 Echt(Holandia) - zw. Holandii jest w Amsterdamie :cool3:
2007 Aloncon(Francja) - zw. Francji w 2007 roku było w Montlucon. Sama na nim bylam i nie ma tam w katalogu tej suki :angryy:
2007 Mantova(Włochy) - co do tego nie jestem pewiem
Jak widac u tej pani wystarczy zdobycie CACIB-u w danym kraju na dowolnej wystawie zeby zostac zwyciezca tego kraju. :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie...

To są stracone zwycięstwa poszczególnych psów, które zajęły II miejsca za psami zgłoszonymi z fałszywymi datami urodzenia!

Przecież tak nie może być!
Zgłasza się psa, jedzie sie na wystawę, płaci sie duże pieniądze po to by ktoś sobie zmieniał date urodzenia w zależności od potrzeb. A co by było jakby każdy tak sobie robił?
Czy istnieje ciche przyzwolenie na takie rzeczy?!
Co w takiej sytuacji robić i najważniejsze pytanie: czy to co sie zrobi coś da?

Od 25 lat jeżdżę na wystawy i w ciągu tych lat nie wpadłam na pomysł przesuwania daty urodzenia psu w zależności od potrzeb.
Beata Zawadzka

Link to comment
Share on other sites

Dlatego konieczne jest pisanie maili z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji do Zarządu Głównego. Im więcej napłynie pism, tym lepiej - sprawę potraktują poważnie
Niech oni postanowią co robić - i powinni w tym momencie zarządzić, aby każdy uczestnik wystawy, który zajął miejsce po hodowczyni z psem z fałszywą datą miał zmienione wyniki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']W katalogu z Bydgoszczy 16.02.2008 przy Marika Pomarszczony Czar sa wymienione tytuły mł.ch.pl,mł.zw.Świata, ch.Pl, zw.klubu
Polski, Zw Belgii, Francji, Włoch, Polski,
Podobnie jest na stronie internetowej tej pani(dodatkowo jest Holandia)
Z tego co widze to była ta suka dostała CACIB-y na wystawach:
2006 Gent(Belgia) - zw. Belgii jest w Brukseli :cool3:
2007 Echt(Holandia) - zw. Holandii jest w Amsterdamie :cool3:
2007 Aloncon(Francja) - zw. Francji w 2007 roku było w Montlucon. Sama na nim bylam i nie ma tam w katalogu tej suki :angryy:
2007 Mantova(Włochy) - co do tego nie jestem pewiem
Jak widac u tej pani wystarczy zdobycie CACIB-u w danym kraju na dowolnej wystawie zeby zostac zwyciezca tego kraju. :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

to ja widzialam na jakiejs stronie ze wlascicielka jakiejs suki (nie pamietam jakiej) w tabelce z wystawami, tam gdzie jej suka dostawała CWC to pisała tytuł Zw Pl, nawet po krajowkach :crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

O masakra... że niektórzy tak robią.. ;/ .. Ja nigdy nie okłamałam daty urodzenia psa, gdy zgłaszam go do wystawy i jakoś nie cierpie z tego powodu.. Boże, że sędzia nie zauważa, że pies/suka zgłoszony/a w taki sposób nie jest ZA DUŻA jak na "wiek" podany w katalogu wystawowym? :O Szok ..
Czasem tylko widzę, jak na niektórych stronkach podaje się mylne o kilka dni daty urodzenia psiaków, żeby suczka załapała się potem na następne krycie o jakiś tam miesiąc do tyłu etc, no wiecie o co chodzi. Ale to już inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Jeśli chodzi o sprawdzenie daty w rodowodzie to u mnie jest taka praktyka, że jak przychodzi rodowód z ZG to robi się kserokopię pierwszej strony i chowa do przyszłej dokumentacji psa czy suki (razem z Kartą "sztywną"). Jeśli tak jest wszędzie to łatwo sprawdzić jaka jest prawdziwa data urodzenia psa.[/quote]
Prawdziwe są najprawdopodobniej te podane w starszych niż szczeniaki klasach- te daty ma miotowe rodzeństwo tych psów

[quote name='McDzik']Boże, że sędzia nie zauważa, że pies/suka zgłoszony/a w taki sposób nie jest ZA DUŻA jak na "wiek" podany w katalogu wystawowym? :O Szok ..
[/quote] To jest różnica kilka dni, sędzia nie miał szans się kapnąć.

Link to comment
Share on other sites

To ja poszperałam w swoich katalogach i mam tak(pewnie się powtórzę, ale trudno)
Meteoryt
Legionowo 8,9.04 2006- ur.10.07.2005
Kalisz 11.06.2006 - ur.07.07.2005
Warszawa 9.09.2006- ur.07.07.2005
Wrocław 24.09.2006- ur.07.07.2005
Marika
Katowice 18.03.2006- ur.07.07.2005
Legionowo 8,9.04. 2006- ur.10.07.2005
Kraków 24.06.2006- ur.07.07.2005
Tysson
Katowice 18.03.2007- ur.15.09.2006
Warszawa 7,8.07.2007- ur.03.10.2006

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...