Jump to content
Dogomania

Szefowa schroniska: Psy czasem się zagryzają


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

A new story entry has been added:

[drupal=544]Szefowa schroniska: Psy czasem się zagryzają[/drupal]

[quote]Wstrząsające zdjęcia ze schroniska dla zwierząt przy ul. Wojska Polskiego nadesłał nam czytelnik Radosław Sykuła.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Takie sytuacje w schroniskach się zdażają, lecz o tym się głośno nie mówi tylko szuka się sensacji. Nie mówi się dlatego, że prowadzący schroniska boją się afery, lecz często są bezsilni, bo nie maja gdzie lokować ciągle przybywajacych zwierząt. Usypiać pewnie usypiają tylko o tym nikt nie wie, lub dane są niepełne i wpadają we własne sidła pod naporem społeczństwa, które niewie lub nierozumie jak to jest w schronisku. To tak jak z eutanazją, "że nie w naszym schronisku się tego nie robi "a jak coś się wyda to :crazyeye::crazyeye::crazyeye: i najlepiej pozamykać wszyskich pracowniów schroniska. Większość schronisk to właśnie obozy, w których żądzą prawa natury, kto silnieszy jest lepszy, lecz taki pies który zrobi to wielokrotnie moim zdaniem nie nadaje się do adopcji. Powino się o tym mówić głośno, lecz nie atakować i zamykać w więzieniach tylko pomóc znaleźć rozwiązanie zrzucając całą odpowiedzialność na schronisko, jak by to one rodziło i mnożyło zwierzaki.

Pozdrawiam

[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nie mnożyć bez sensu psów, TO jest rozwiązanie!

M@d to jest rozwiązanię, ale nie na dzień dzisiejszy, a może znasz jakieś dobre rady i sposoby na uzdrowienie obecnej sytuacji w schroniskach? Większość schronisk boryka się z problemami lokalowymi i finasowymi i nie stać ich na prowadzenie profilkatyki szczepień chorób wirusowych, a tym bardziej zabiegów strylizacji i kastracji. Są takie chroniska, które pozwalają na howanie szczeniaków przez suczke, po co, mało szczeniaków przynoszą ludzie z zewnątrz? Ślepe mioty na dzień dzisiejszy powinny być usypiane, aż do momentu stabilnej sytuacji w schronisku. Trzeba zacierać mity.
Z całym szacunkiem dla kierowniczki tego schroniska, ale brak doświadczenia i wiedzy.
"Ideałem byłoby, gdyby każdy z psów miał boks tylko dla siebie".
Ten fragment wypowiedzi świadczy o małych kompetencjach.

[URL]http://www.schronisko.infocompl.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dobrze znam sytuacje w Szczecińskim schronisku. Nie raz byłam świadkiem agresji wobec innych psów (oczywiście zawsze informowałam o tym personel, który mnie...wyganiał ze schroniska). Panie/panowie tam pracujący dobrze mnie już znają (przez okres 6 miesięcy chodziłam o 7.00 przez płot i karmiłam, sprzątałam i chodziłam do lecznicy przy al. Wojska Polskiego z kotami-lekarz weterynari powiedział"nie będę marnować kroplówki na kota, który i tak zdechnie-kotek przeżył i znalazł nowy dom. Odkryłam przy sprzątaniu zarobaczonych tuneli-które usunełam-dwa nieżywe kocięta i szczura wędrownego żywiącego się szczatkami jednego z nich:angryy:). A co do wychodzenia na spacery, rozumiem że dwóch wybiegów ogólnych wyprowadzić się nie da. Ale pozostałe wybiegi mieszczą do 5 psów, napewno znalazły by się osoby chętne do wyprowadzania grupowo;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='zielony']Nie mnożyć bez sensu psów, TO jest rozwiązanie!

M@d to jest rozwiązanię, ale nie na dzień dzisiejszy, a może znasz jakieś dobre rady i sposoby na uzdrowienie obecnej sytuacji w schroniskach? Większość schronisk boryka się z problemami lokalowymi i finasowymi i nie stać ich na prowadzenie profilkatyki szczepień chorób wirusowych, a tym bardziej zabiegów strylizacji i kastracji. Są takie chroniska, które pozwalają na howanie szczeniaków przez suczke, po co, mało szczeniaków przynoszą ludzie z zewnątrz? Ślepe mioty na dzień dzisiejszy powinny być usypiane, aż do momentu stabilnej sytuacji w schronisku. Trzeba zacierać mity.
Z całym szacunkiem dla kierowniczki tego schroniska, ale brak doświadczenia i wiedzy.
"Ideałem byłoby, gdyby każdy z psów miał boks tylko dla siebie".
Ten fragment wypowiedzi świadczy o małych kompetencjach.

[URL]http://www.schronisko.infocompl.[/URL][/quote]
Wiele jest problemów i wiele rozwiazan. Cos trzeba jednak robic! Nie mozna siedziec z załozonymi rekami! I trzeba o tym głośno mówic!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...