Jump to content
Dogomania

Paralizator - wychowanie psa :)


sibelius

Recommended Posts

[quote name='YoungLADY']z tego co mówisz, Sibelius, to widziałeś w sklepie jedynie różowego tipsa z jakimś burakiem... więc skąd wiesz, że ów paralizator mają zamiar zastosować na Yorku?:diabloti: poza tym są w sprzedaży specjalne PARALIZATORY DO OBRONY PRZED ZWIERZĘTAMI:cool1: można je kupić w dobrym sklepie militarnym:evil_lol: nie jest powiedziane, że tej parze chodziło akurat o OI... [SIZE=4]poza tym owe paralizatory są rzeczą bardzo przydatną, gdy dana osoba opiekuje się lub wychowuje psy agresywne:lol:[/SIZE] [SIZE=4][COLOR=black]wiadomo, że ciężko jest sobie poradzić z rozwścieczonym amstaffem/rottweilerem etc.[/COLOR][/SIZE] (uwierzcie mi - ja coś o tym wiem:evil_lol:) także oskarżać owej pary o znęcanie się nad zwierzętami nie możemy, bo... nic o tym nie wiemy:shake: i nie sugerujmy się pozorami... bo sama znam takiego "różowego tipsa", która świetnie poradziła sobie z socjalizacją pewnego amstaffa, który obecnie jest ulubionym rezydentem przytuliska:loveu:[/quote]


O matko, mam nadzieję, że po prostu nie zrozumiałam dobrze. Możesz napisac o tym cos więcej?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w takim razie źle zrozumiałaś:eviltong: nie, nie używam paralizatora do wychowywania ras psów agresywnych. nie jestem wielkim zwolennikiem tego typu "zabezpieczeń" przed atakami - uważam, że wystarczy spokój, opanowanie i szybka reakcja, a pies nie będzie w stanie wyrządzić nam zbyt wielkiej krzywdy (jestem już po 4 groźnych atakach w ciągu 1,5roku, a wciąż mam obie ręce i nogi:diabloti:). jestem jednak w stanie zrozumieć postawę innych osób, które w ten sposób się "zabezpieczają". choć nie do końca pewna jestem, czy tego typu osoby psami się zajmować powinny...:shake:

Link to comment
Share on other sites

a "minki" były skierowane odnośnie moich własnych wspomnień ze schroniska, kiedy to psy podczas spaceru nagle zmieniają zdanie i postanawiają urządzić sobie gryzak z mojej ręki:diabloti: uwierzcie mi, po pewnym czasie tego typu wspomnienia potrafią człowieka rozśmieszyć... a szczególnie reakcje ludzi spacerujących obok:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']To jeszcze ja, jeszcze ja!

Cane Corso :eviltong:[/quote]


I ja też chcę!

CC= Cane Corso:evil_lol:

A ja isę dzisiaj spotkałam w parku z taką sytuacją: idą sobie jacyś chłopcy z dwoma amstafami , i ten jeden mówi do drugiego, że pies strasznie ciągnie na smyczy,po czym drugi zaczyna mówić jaki to skuteczny i "łatwy w użyciu" jest do szkolenia paralizator itp. i tak polecał jakby w jakiejś reklamie paralizatorów grał :shake:

Link to comment
Share on other sites

tak, a później się dziwić, że istnieją opinie, jakoby amstaffy były najgorszą z ras, że psy-mordercy itd:shake: a faktem jest, że to wspaniała rasa, ale bardzo łatwo (o ile barbarzyństwo jest łatwe:angryy:) jest zepsuć im psychikę:roll:
ale Lounlines, chodziło Ci chyba o obrożę indukcyjną? bo paralizator stosowany jest jedynie do obrony lub... znęcania się:mad:
OI do nauki chodzenia na smyczy?!

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi odnosnie CC. Zrozumiałam wszystko dopiero po piatek odpowiedzi:D, ale jesli ktos chce jeszcze utwierdzic mnie w przekonaniu że chodzio cane Corso, to chętnie przeczytam jeszcze kilka razy te cudowne dwa wyrazy:evil_lol: Ależ mi się zrymowało:)

Uff. Bo już pomyślalam,że to stosuesz, tak to zabrzmiało trochę:p

O matko, skoro juz drugi drech mówi o paralizatorze, to może na prawde chodzi o niego a nie o OI. Może to nowa moda wsród beszyjnych właścicieli groźnych ras, które maja podkreslic u własciciela znaczenie dresów ortalionowych i sprężyn:D
Co do paralizatora jako obrony, to nie widzę w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

do obrony, ale tylko w naprawdę niebezpiecznych atakach (np. gdy moja koleżanka <różowy tips:evil_lol:>, również wolontariuszka w przytulisku, została pogryziona przez pewnego amstaffa, gdy próbowała z nim nawiązać jakąkolwiek więź na spacerze - skończyło się to zakładaniem szwów w szpitalu).
ale nie należy go używać, gdy pies "dopiero zaczyna:evil_lol:" wariować (np. gdy, tym razem mnie, upatrzył sobie pewien malamut... po prostu, gdy uczepił się mojej ręki, dociągnęłam go do drzewa i tam przywiązałam. odczekałam chwilę aż się uspokoi, po czym założyłam kaganiec i odprowadziłam do kojca;))
używając paralizatora podczas szkolenia można bardzo łatwo zburzyć więź, którą do tej pory udało nam się z psem zawiązać... dlatego paralizatory owszem, ale dla odpowiedzialnych:painting:

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, że tylko w nieezpiecznych atakach. Ja bardziej miałam, na mysli atak jakiegos rozwścieczonego psa, który jest bez opieki na mojego (na razie sie nie zdazyło, ale kto wie co może byc), lub podczas obrony własnej w niespodziewanym przypadku.
Też mam nadzieję, że chodziło im jednak o OI, ale skoro już druga osoba pytała o paralizator, to śmiem watpic, ze chodzi o OI.

Link to comment
Share on other sites

Teraz zajmuje sie dwoma haszczakami, ciagna na smyczy niemilosiernie:shake: ale co sie dziwic psy ponad 2 lata a nigdy nie mialy zadej dyscypliny, a ruchu to maja 30min tygodniowo...i wlasciciel widzac jak sie mecze od tygodnia mowi ze jednak chyba uzyje OI...normalnie tragedia...

A CC to cane corso i sama takowgo posiadam:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']GB a moze faktycznie powinnysmy sobie kupic paralizator, wkoncu mamy takie psy a nie inne...co sie bedziesz meczyc z wychowaniem przez najblizsze miesiace, pierdzielniesz raz pradem i bedzie OK:diabloti:[/quote]


chyba siebie bym wolala tym pierdzielnac niz Hex.... na mnie wiekszosc metod wychowawczych tez nie dziala :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...