Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iwonko- myślę cały czas. I myślę jakby tu zrobić, żeby nie wydać pieniędzy na administrację i papiery założycielskie, na zbędną biurokrację, a jednocześnie móc stworzyć formę prawną (stowarzyszenie bądź właśnie fundację), która równolegle z prowadzeniem działalności pomocowej mogłaby zarabiać na taką właśnie działalność- czyli wykup, sterylki, kastracje i utrzymanie akit w potrzebie w DT do czasu znalezienia im DS. A działalnością taką (przynoszącą dochód) mógłby być hotelik dla psiaków. Czyli takie 2 w 1. Ale to wtedy zaczyna się nieco rozrastać, potrzeba ludzi, potrzeba kasy....Da się to myślę zorganizować, ale.....nie w dwie osoby :(. Myślę, że takie zadanie przerasta i mnie i Marka (od strony formalno- organizacyjnej). Gdyby udało się pozyskać osobę skłonną poświęcić czas i umiejętności na załatwianie spraw urzędowych (znającą przepisy prawa), pozyskiwanie sponsorów i marketing to byłoby cudownie. DT i teren mamy, stronę (www) mamy, z szukaniem domów jakoś sobie radzimy, jakieś tam kontakty też mamy......Czyli zaplecze jest. Ale to póki co w moim odczuciu za mało, aby realnie i z głową założyć sprawnie działającą organizację.

Link to comment
Share on other sites

Nie wydać, to sie raczej nie da:shake:
A jesli fundacja miałaby prowadzić działalność gospodarczą,
to... to już są [COLOR=black]całkiem spore pieniądze[/COLOR].
W sumie [URL="http://www.prawo.ngo.pl/files/prawo.ngo.pl/public/3w_pdf/nowsze_pdf/jak_zalozyc_fundacje.pdf"][B][COLOR=blue]samo założenie fundacji nie jest trudne[/COLOR][/B][/URL].
Ale masz rację, fundacja to przede wszystkim ludzie.
Ich determinacja i zaangażowanie. A z tym najtrudniej:oops:

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dzięki za linka :)
Wiesz, ja myślę że z czasem uda się to wszystko zorganizować bo taka będzie po prostu potrzeba. Kwestia determinacji i właściwi ludzie dołączą. Pamiętasz jak zaczęłam krakać o stronie dla akitek?...no i wykrakałam niestety...... Z fundacją chyba będzie podobnie.

Link to comment
Share on other sites

Mamy propozycje ... możemy razem z moją 2 lepszą połową podjąć się zrobienia Kalendarza z Akitami na 2009 - mogę odpalić jakieś konto @ tylko na przesyłanie fotek ... powiedzmy przez miesiąc - fotki przesyłane na to konto mogę raz dziennie aktualizować na stronie ... następnie przygotować kalendarz do druku i wystawić takowy na stronie do ściągnięcia, każdy będzie mógł go sobie pobrać i wydrukować w jakiejkolwiek drukarni cyfrowej.

taka sobie propozycja :) pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

taka sobie???!!!:cool3:
uważam - ŚWIETNA propozycja:multi:
prawda?

Stitch, może tylko poczekajmy jeszcze chwilkę.
Jeszcze wczoraj dostałam od Bullendarza czyli od Proanimals maila.
Mam nadzieję, że nic się nie stanie, jesli go zacytuję:
[I]Witam.
Nam również jest bardzo przykro, że tak wyszło.
Projekt akit jeszcze nie powstał. Możemy pomóc i stworzyć kalendarz,[/I]
[I]przygotować do druku i wydrukować. [/I]
[I]Niestety nie jesteśmy w stanie sami go sfinansować.

Niestety nie możemy udostępnić zdjęć naszych użytkowników. Obwarowują to prawa autorskie itp.
[/I]
Zapytałam o konkrety i ciagle czekam na odpowiedź.
Dlatego nic o tym jeszcze nie napisałam.
Co myślicie? Chyba warto poczekać na odpowiedź?

Link to comment
Share on other sites

co oznacza dla nas?? dla czynnych dogomaniakow?? dla tych, ktorzy sa zarejestrowani?? dla tych co czytaja dogomanie (przewazajaca wiekszosc hodowcow)?? czy dla wlascicieli akit??:roll::evil_lol:

ja mysle, zeby zrobic jakis spis chetnych i do tego dodac np jakies 20 sztuk, ktore moznaby na allegro sprzedac..

ale zeby zrobic spis potrzebne sa info ile mniej wiecej bedzie to kosztowac no i skad beda pochodzily zdjecia akit - czy proanimals pozszywa nasz kalendarz czy musimy zdjecia jeszcze raz pozbierac:roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Agappe[/B], no tak :p
A na czekaniu minął tydzień:p Bez sensu.
Zaraz napiszę kolejnego - trzeciego już maila.
No, zobaczymy.

Poczekajmy do jutra. Oki?
A potem zaczniemy sami. Bo czas leci.

W zasadzie, to o ile pamietam, to druk 500 egz niewiele się różni od 300 egz. Jesli będzie chętnych na 200 egz. to dla każdego różnica w cenie 1 egz. jest w sumie niewielka. Mam nadzieję, że ktos to zrozumie.:oops:

A tak przy okazji, kto kupił najwięcej egz. na rok 2008?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedz od laski, która zajmowała się fretkowymi kalendarzami w zeszłym roku, co by się nie rozpisywać poprostu ją wkleję:

"poprzedni kalendarz drukowalam w drukarni cyfrowej... oczywiscie ofsetowe sa lepsze jakosciowo (choc i jakosc zdjec musi byc lepsza) i cenowo, ale gdy w gre wchodzi minimum 500 szt.
nie odpowiem Ci w sprawie ceny, bo ta zalezy od wielu czynnikow:
1. ilosc kolorow (tu wchodzi w gre full color - zdjecia kolorowe)
2. wielkość, rodzaj i gramatura papieru (musicie podac jaka ma byc wielkosc kalendarza, jakosc papieru i jego grubosc - w tamtym roku jesli dobrze pamietam zastosowana byla gramatura 135g/m2 na kredzie)
3. ilosc arkuszy (we fretkowym bylo 12 kart + 6 galerii + 1 okladka, razem 19 arkuszy)
4. projekt powinien byc uzgodniony z drukarnia, jakie pliki preferuje (generalnie z programow graficznych w jakich sie projektuje mozna wyeksportowac pliki w dowolnym formacie, a wystarczajace drukarni)...
5. ilosc egzemplarzy (im wiecej tym taniej za jedna sztuke)
6. oprawa (spirala, zawieszka... inne?)
7. koperta
8. koszt transportu (jesli drukarnia jest poza miejscowoscia - ja np. drukuje w Swidnicy, bo tam mam najtansza drukarnie ofsetowa)
9. ukladow (zawodowo biore u nich sporo drukow, no i wiedza ze mam bzika na punkcie fret... wiec i rabat daja wiekszy)

Przewaznie wysylam zapytania cenowe do minimum 3 drukarni z podaniem parametrow, ktore wymienilam Ci w pkt 1-7 i wybieram najkorzystniejsza... od kilku lat mam drukarnie, ktorej nie zmieniam, ale ona jest ofsetowa i dla ilosci 200szt. nieoplacalna, nie uruchomia maszyn na taka ilosc... ;-(

Na waszym miejscu znalazlabym drukarnie cyfrowe, podala te parametry i zapytala o ceny, nie wiem jakie sa wahania w odniesieniu do tamtego roku..."

Może jeśli byśmy zdążyli z projektem naszego akiciego kalendarza to można by było się z nim dołożyć do druku razem z frecim?????

Link to comment
Share on other sites

a kiedy oni oddaja do druku?!?!?!

200 sztuk wydaje mi sie jednak za duzo dla akiciarzy.. chyba, ze ktos bedzie kupowal po kilka :roll:


Marek chyba pisal, ze moze udostepnic jakis adres do wysylania zdjec.. moze wiec zaczniemy wysylac te zdjecia - tylko trzeba okreslic max ilosc zdjec + jakies minimalne parametry:roll:

Link to comment
Share on other sites

A jak z tym projektem robionym przez proanimals'a????
Kiedy fretkowy kalendarz oddają do druku, to muszę jeszcze wypytać, bo jedna freciara robi projekt, a druga zajmuje się drukiem.
Co do zbierania zdjęć to jeśli mnie pamięć nie myli, to jedna freciara udostępniła swoją galerię na .... (zaraz sprawdzę) i tam wklejaliśmy swoje zdjęcia. Zapytam też jak daleko są ze swoim projektem. Co do ilości kalendarzy to wydaje mi się, że można zrobić osobny temat gdzie wpisywaliby się ci, którzy są chętni (100%) na zakup kalendarza podająć ilość zamawianych egzemplarzy, przykład Agappe - sztuk 100 :evil_lol:
No i podstawa, ktoś musiałby się zająć rozprowadzeniem tego kalendarza (jeśli powstanie), czyli zebraniem kasy, rozliczeniem się z drukarnią i porozsyłaniem go do ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balaska']A jak z tym projektem robionym przez proanimals'a????
Kiedy fretkowy kalendarz oddają do druku, to muszę jeszcze wypytać, bo jedna freciara robi projekt, a druga zajmuje się drukiem.
Co do zbierania zdjęć to jeśli mnie pamięć nie myli, to jedna freciara udostępniła swoją galerię na .... (zaraz sprawdzę) i tam wklejaliśmy swoje zdjęcia. Zapytam też jak daleko są ze swoim projektem. Co do ilości kalendarzy to wydaje mi się, że można zrobić osobny temat gdzie wpisywaliby się ci, którzy są chętni (100%) na zakup kalendarza podająć ilość zamawianych egzemplarzy, przykład Agappe - sztuk 100 :evil_lol:
No i podstawa, ktoś musiałby się zająć rozprowadzeniem tego kalendarza (jeśli powstanie), czyli zebraniem kasy, rozliczeniem się z drukarnią i porozsyłaniem go do ludzi.[/quote]

no wlasnie nie wiadomo co z projektem proanimals, bo sie przestali odzywac do Iwony:shake:
i tak musi byc czas - mysle, ze minimum 2 tygodnie na przesylanie zdjec, a dopiero potem mozna sie zajac projektem..

poprosze tu jakiegos speca od zdjec/grafika o ustalenie minimalnej wielkosci zdjecia (w px i kb/mb no chyba ze jeszcze jakis parametr:roll:) i moze okreslmy, ze zdjecia maja byc wykonane w 2008 roku lub w 2 polowie 2007:roll: niech to beda jakies w miare aktualne zdjecia, a nie archiwalne.. zawsze mozna sprawdzic kiedy zdjecie zostalo zrobione i starsze bylyby odrzucane..
jak bedziemy mieli konkrety trzeba by zalozyc nowy temat, zeby bylo czytelnie i wyslac info @ do akiciarzy..

na 100 sztuk to mnie nie stac - ja biedny student jestem:evil_lol:


i szczerze mowiac nie wiem czy bede miala od pazdziernika czas zajac sie czymkolwiek w tej sprawie (zaczynam drugie studia), wiec do niczego jak na razie sie nie zglaszam:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...