Jump to content
Dogomania

Ca de Bou ROSJI


Janusz45

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lolsferros']Powiedział że większość naszych psów które w tym czasie były wystawiane to [B]mieszanka Rosyjska[/B],ten niski wzrost ,typ bull,itp.był rozczarowany,więcej nie słyszałam bo musiałam szykować Kanara do wystawiania.[/quote]

@lolsferros

Wiesz że podobnego określenia użył Sergio Gual ???kiedy sędziował w Moskwie typ(Polsko-Rosyjski)

Link to comment
Share on other sites

Od tamtej pory widzę dużą poprawę w rasie,naprawdę hodowcy się starają,wiadomo że odrazu się to nie zmieni,ale są starania hodowców i to się najbardziej liczy,lecz powiem szczerze że sporo tych Hiszpańskich cdb mi się nie podoba,wyglądają jak szczury,we wzorcu jest jasno napisane,obwód głowy większy niż wysokość w kłębie,a z tego co widzę na pewnych zdjęciach to te psy są większe niż ich obwód głowy,bardziej przypominają ca de bestiar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

...przepraszam, ale Ty nie Wiesz gdzie szukać? dlaczego więc zabrałeś się za reklamę opracowania, którego autorem nie jesteś...

dlaczego nie opisujesz książki, która powstała wcześniej i jest autorstwa hiszpańskiego specjalisty i sędziego?...

jaki jest cel promowania rosyjskiej opcji w temacie hodowli CdB w taki sposób jakby to właśnie Rosja była wykładnią tego co dobre w rasie...tak nie jest i nie było, dlatego też jestem odrobinę zaskoczony...

niedługo będzie dostępna książka Sergio Guala i jeżeli będą w tej książce opisane obiektywnie psy tej rasy inne niż tylko jego to może być do ciekawe opracowanie...[/quote]

@Gorzała

Normalnie jesteś arcyciekawy egzemplarz:mad:ty napisałeś o wzroście tych psów więc podaj cytaty ze źródeł, na podstawie których wyciągnąłeś taką opinie w przeciwnym razie to tylko i wyłącznie [PIERDOŁY]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45
niedługo będzie dostępna książka Sergio Guala i jeżeli będą w tej książce opisane obiektywnie psy tej rasy inne niż tylko jego to może być do ciekawe opracowanie...[/quote]

@Gorzała

O wydaniu książki przez Sergio Gual słyszałem pierwszy raz trzy lata temu ,dobrze by było zapoznać się z innymi dodatkowymi materiałami o rasie Ca de Bou.Jak już wydanie będzie dostępne , to też "będę ją promować":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolsferros']Od tamtej pory widzę dużą poprawę w rasie,naprawdę hodowcy się starają,wiadomo że odrazu się to nie zmieni,ale są starania hodowców i to się najbardziej liczy,lecz powiem szczerze że sporo tych Hiszpańskich cdb mi się nie podoba,wyglądają jak szczury,we wzorcu jest jasno napisane,obwód głowy większy niż wysokość w kłębie,a z tego co widzę na pewnych zdjęciach to te psy są większe niż ich obwód głowy,bardziej przypominają ca de bestiar.[/quote]

@lolsferros

Interesująco piszesz,owszem są starania hodowców ale czy nie przypadkiem spowodowane tym iż Świat znacznie poszedł do przodu a im zaczyna uciekać grunt spod nóg.Pisałem o podziale rasy na dwie odrębne,uważam to za najwłaściwsze działanie w rasie Ca de Bou.
W Hiszpańskim Ca de Bou są niedoskonałości taK samo w jak w Polskim czy Rosyjskim to wszystko jest spowodowane niedoskonałościami odbudowy rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Napisałem o tym właśnie zainteresowany Twoim komercyjnym PR-em na temat rosyjskich produkcji, które rozpleniły się po świecie i europie będąc pośrednią przyczyną powstania sytuacji z jakiej każdy chce wybrnąć jak najszybciej...To Ty opierasz się na bardzo dyskusyjnym i jednostronnym opracowaniu...[/quote]

@Gorzała

Z tego co napisałeś to wnioskuje że przeczytałeś te (bardzo dyskusyjne i jednostronne opracowanie:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała

Pomijając poprzednie nasze wypowiedzi ,nie uważasz że to dziwne ,że Hiszpanie -mam na myśli Club nie wydali żadnego opracowania o rasie w formie książkowej przecież oni mają (względnie powinni mieć wszelkie DOWODY z tym związane) myślę że takie wydanie wyjaśniło by główne problematyczne zagadnienia dotyczące rasy między innymi(prawidłowości typu):???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Jak to nie wydali. Wydali kilka z tego co widziałem w tym jedno bardzo ciekawe w języku majorkańskim, że tak to ujmę...bardzo dawno temu.
Artykuły w informatorach klubowych, artykuły w pismach takich branżowych jak Perro, jest tego trochę...to, że Rosjanie wydali jedną czy drugą książkę nie oznacza nic poza tym, że wydali książkę...ich klub i cała hodowla ma wymiar niemalże przemysłowy nie mający nic wspólnego z rasą, to interes, a w Rosji psy to bardzo dobry interes, a ludzie, którzy się nim zajmują i są na topie to jedni z najbardziej bezkompromisowych ludzi jakich poznałem...dlatego zawsze to będzie rasa hiszpańska, ponieważ Hiszpanie nawet jeżeli by chceli nie potrafią tak jechać jak w kołchozie...[/quote]

@Gorzała

W tej książce o której piszesz jest wyjaśnione dlaczego z premedytacją dali na Polskę i Rosję typ bull dla dalszego rozwoju rasy Ca de Bou??????

Napisz co tam na ten temat napisano umieram z ciekawości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Nie no ja Ciebie proszę, tylko mi tu nie pisz o jakiejś nowej teorii spisku...jaka premedytacja, to niby kto kupował te psy niepiśmienni wieśniacy nie mający pojęcia o psach czy kynolodzy z mega doświadczeniem...nie osłabiaj mnie prosze takimi teoriami...nikt tu nikomu na siłę psów do hodowli nie wciskał...każdy kto to kupował mógł się zapoznać z wzorcem rasy uznanej już ponad 40 lat temu, a nie w latach 90 tych...Rosjanie to zawsze grają takich pokrzywdzonych...jasne ahahahaha[/quote]

@Gorzała

Zgadza się wzorzec rasy był w połowie lat 90-tych ogólnie dostępny,ja nie wnikam w to czy znali ,powinni znać:cool1: ale im nie wybierał okazów człowiek nie mający zielonego pojęcia o rasie ale ówczesny Prezydent CLUB ESPANOL DEL CA DE BOU któremu z racji zajmowanego stanowiska powinno zależeć by Ca de Bou były zgodne ze wzorcem i w preferowanym przez Club typie.Przy tej okazji chciałbym zapytać ciebie, dlaczego w przeszłości znając doskonale wzorzec rasy tak źle pisałeś o takich samych psach które wstawiłeś jako prawidłowy typ :evil_lol:
Czy po kupnie Chimy przeszłeś jakąś metamorfoze czy tylko zwyczajnie najwyższy zesłał troszkę rozumu.Widzisz to jest tzw.siła sugestii może podobnie było z Rosjanami ???????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...