Jump to content
Dogomania

Czy można prosić o championat i nadanie hodowlanki nieżyjącej suni?


McDzik

Recommended Posts

Mam pytanie, może ktoś będzi umiał mi odpowiedzieć. Miałam kiedyś suczkę, uzbierała dostateczne osiągnięcia, by zostać suką hodowlaną, niestety potrącił mi ją rok temu samochód i już tego nie zgłaszałam, żeby nadali mi przydomek. Od niedawna mam psa tej samej rasy. Czy na podstawie jej papierów mogę wyrobić przydomek hodowlany? To było rok temu, więc nie opłacałam za nią składki członkowskiej, tak jakby wszystko wygasło, ale mam opłaconą za tego psiaka, którego mam teraz. Problem w tym, że ona była w papierach na mojego tate, a psiak teraźniejszy jest na mnie.
--------------------
Pytanie numer dwa. Sunia miałaby championat, gdyby nie błąd sędziny, bo w klasie pośredniej dała nam Zw.Mł a nie CWC i zauwazyłam to dopiero po jakimś czasie, lecz nigdy tego niegdzie nie zgłosiłam, a nurtuje mnie to do dziś. Potem na kolejnej krajówce zdobyła CWC i później na międzynarodówce również, od pierwszej wystawy do drugiej minęło grubo ponad pół roku, więc terminowo OK. Mimo, że sunia nie żyje, można to jeszcze jakoś wyjaśnić i prosić o championat dla nieżyjącej już suni ku jej pamięci? ...
-----------
Obydwa pytania mnie nurują, zła jestem na siebie, że nie wyjaśniłam wszystkiego od razu... Może ktos umie mi odpowiedzieć. Może komuś się wydawac dziwne, że chcę teraz po czasie wyjaśnic cos takiego dla nieżyjącej od prawie roku suni, ale ona nadal zyje w moim sercu... Chce to wyjaśnić dla jej pamięci...

Link to comment
Share on other sites

Ani jedno, ani drugie niestety nie jest możliwe.
Uprawnienia hodowlane pies traci w momencie śmierci (śmierć psa powinno się zgłosić do związku). Więc wyrobienie ich teraz jest niemożliwe i bezsensowne.
Championat podobnie - trudno po roku domagać się zamiany Zw. Mł na CWC. To są wszystko dokumenty, których tak po prostu nie można sobie zmieniać.
A w związku rejestruje się psa, a składkę opłaca się za siebie.

Link to comment
Share on other sites

Cavisia - ależ można i POWINNO się skoro był to błąd sekretarza a SĘDZIA sie pod tym błędem podpisał.
Po za tym - karta to jedno - championat wydaje się na podstawie raportu i tam może być ok.
O ile hodowlanka w tym przypadku jest bezsensowna (bo po co? przydomek rejestrujesz na SIEBIE nie musisz mieć suki hodowlanej), to championat wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. Myśle, że nikt sprawdzający raport nie przeoczy że sunia w klasie pośredniej ma wpisane ZwMł i to poprawi :)

Poprostu wyślij formularz ([URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL]) i czekaj :)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Championat po śmierci suki możesz wyrobić, uprawnień hodowlanych nie. Natomiast do zarejestrowania przydomka nie musisz mieć w ogóle żadnej suki ani żadnego psa. Musisz być tylko członkiem ZKwP i w każdej chwili możesz zarejestrować przydomek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Cavisia - ależ można i POWINNO się skoro był to błąd sekretarza a SĘDZIA sie pod tym błędem podpisał.
Po za tym - karta to jedno - championat wydaje się na podstawie raportu i tam może być ok.
O ile hodowlanka w tym przypadku jest bezsensowna (bo po co? przydomek rejestrujesz na SIEBIE nie musisz mieć suki hodowlanej), to championat wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. Myśle, że nikt sprawdzający raport nie przeoczy że sunia w klasie pośredniej ma wpisane ZwMł i to poprawi :)

Poprostu wyślij formularz ([URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL]) i czekaj :)[/quote]

Gazuś, ale ZK dokladnie wszystko sprawdza. A championaty wydaje zarząd główny na podstawie zestawień powystawowych z oddziałów. I jeśli tam było Zw. Mł, a nie CWC, to nie ma szansy raczej na wydanie championatu.
Poza tym jak udowodnić że Zw. Mł. przyznane zostało błędnie zamiast CWC? Błędem jest przyznanie Zw. Mł., ale CWC nie przyznano w tym momencie również. A nie ma tez pewności, że sędzia przyznałby CWC.
Możesz próbować, ale mnie to się wydaje raczej spisane na niepowodzenie. A kartę oceny sprawdza się po zejściu z ringu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Gazuś, ale ZK dokladnie wszystko sprawdza. A championaty wydaje zarząd główny na podstawie zestawień powystawowych z oddziałów. I jeśli tam było Zw. Mł, a nie CWC, to nie ma szansy raczej na wydanie championatu.
Poza tym jak udowodnić że Zw. Mł. przyznane zostało błędnie zamiast CWC? Błędem jest przyznanie Zw. Mł., ale CWC nie przyznano w tym momencie również. A nie ma tez pewności, że sędzia przyznałby CWC.
Możesz próbować, ale mnie to się wydaje raczej spisane na niepowodzenie. A kartę oceny sprawdza się po zejściu z ringu![/quote]

Jak najbardziej można. Ja miałam odwrotną sytuację przy młodzieżowym championacie. Psu w wieku 9 miesięcy i 8 dni w klasie młodzieży (do żadnej innej się wtedy nie kwalifikował) wpisano (w sprawozdaniu oddziału, nie w karcie, w karcie było dobrze) CWC zamiast Zw. Młodzieży. I jak najbardziej dało się to odkręcić. Wymagało to telefonu do oddziału organizującego wystawę i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Jak najbardziej można. Ja miałam odwrotną sytuację przy młodzieżowym championacie. Psu w wieku 9 miesięcy i 8 dni w klasie młodzieży (do żadnej innej się wtedy nie kwalifikował) wpisano (w sprawozdaniu oddziału, nie w karcie, w karcie było dobrze) CWC zamiast Zw. Młodzieży. I jak najbardziej dało się to odkręcić. Wymagało to telefonu do oddziału organizującego wystawę i tyle.[/quote]
Beato, no ale chyba widzisz różnicę w tych dwóch sytuacjach??
Ty miałaś w karcie oceny zaznaczony dobry tytuł, błąd wystąpił przy pisaniu sprawozdania. Ale kartę oceny miałaś i tam było dobrze.
Mcdzik ma inną sytuację, u niej sędzia zaznaczył zw. Mł., a nie cwc, więc nie ma możliwości uznania cwc. Można było interweniować na wystawie, po wystawie , z sędzią nawet się skontaktować. Ale teraz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Beato, no ale chyba widzisz różnicę w tych dwóch sytuacjach??
Ty miałaś w karcie oceny zaznaczony dobry tytuł, błąd wystąpił przy pisaniu sprawozdania. Ale kartę oceny miałaś i tam było dobrze.
Mcdzik ma inną sytuację, u niej sędzia zaznaczył zw. Mł., a nie cwc, więc nie ma możliwości uznania cwc. Można było interweniować na wystawie, po wystawie , z sędzią nawet się skontaktować. Ale teraz?[/quote]

I nikomu tej karty nie pokazywałam. Z błędnym zakreśleniem tytułów w karcie też się nie raz spotkałam i zawsze dawało się to odkręcić (nawet grubo po wystawie). Jak najbardziej jest możliwość uznania CWC. Skoro zaznaczono Zw. Mł., to znaczy, że psu został przyznany TYTUŁ. A tym tytułem w klasie pośredniej może być tylko CWC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']I nikomu tej karty nie pokazywałam. Z błędnym zakreśleniem tytułów w karcie też się nie raz spotkałam i zawsze dawało się to odkręcić (nawet grubo po wystawie). Jak najbardziej jest możliwość uznania CWC. Skoro zaznaczono Zw. Mł., to znaczy, że psu został przyznany TYTUŁ. A tym tytułem w klasie pośredniej może być tylko CWC.[/quote]
Tak, ale oddział ma coś takiego jak kopia tej twojej karty oceny. Ją odszukano i na tej podstawie zmieniono przyznany ci tytuł na właściwy.

Tytuł przyznaje się konkretny, a nie po prostu tytuł. Tak samo z Najlepszą Suką, Zwycięzcą Rasy . Sędzia może przyznać, ale nie musi. Tak samo nie wiemy czy sędzia chciałby dać CWC, może uznał, że zw. młodzieży - tak, ale na CWC jeszcze za wcześnie?
Zgodnie z regulaminami wydaje mi się, że nie ma możliwości "odkręcenia" tego.

Link to comment
Share on other sites

Cavisia, dla Ciebie nie ma, ale dla autorki tematu jest. I to nie jest dokładanie pracy. Jakby się sekretarz na ringu wywiązał ze swoich obowiązków i nie zrobił błędu, to nic nie trzeba by było odkręcać. Takie pomyłki się zdarzają i sekretarki w oddziałach między innymi za to biorą pensję, żeby takie błędy sprostować.

Link to comment
Share on other sites

Beato, ja rozumiem, że dla autorki - jest. I nie neguję tego. Natomiast osobiście uważam, że każdy w swoim własnym interesie powinien dbać o swoje. Niech Mcdzik próbuje to odkręcić. Może jej się uda, aczkolwiek uważam, że takie tytuły jak cwc czy cajc są wydawane zbyt rozrzutnie, a zmienianie jednego tytułu na drugi przez oddział (bo sędzia się pomylił), to przepraszam, ale ludzie zaczną niedługo twierdzić, że u nich TEŻ sędzia się pomylił. A to już prosta droga do różnego rodzaju machlojek.

Link to comment
Share on other sites

Myśle że warto spróbować aby zyskać tytuł championa dla suni, wg. mnie jest to hołd jej pamieci [']. Zadzwoń do oddziału gdzie była ta pomyłka i dopytaj. Możesz też przesłać kwerendę o championat ze stron [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] - jeżeli sekretariat wystawy poprawił ewidentny błąd sekretarza to jest to naniesione w papierach ZG w Warszawie.

Przydomek to Twoja nazwa Hodowli , wiec nie musisz się podpierać niezyjącą suczką.

Link to comment
Share on other sites

Cavisia - ja na wystawie na której mój pies wygral CWC i res.CACIB mam wpisaną w kartę oceny 5 lokatę na 5 (a była 1 na 13 :) )... Telefon... To WINA sekretarza/organizatora/sędziego - nie wystawcy i ZK przy takim błędzie musi to odkręcać.
Rozumiem, gdyby sunia nie miała wpisane NIC. Ale zakreślenie jednego tytuły (za to nieadekwatnego do klasy) wręcz wskazuje na to, że CWC przyznane tam być miało.

Mnie się wydaje, że i tak w raporcie powinno być CWC. Raporty są sprawdzane i ktoś pewnie zauważyół błąd.

Ja radze wysłać formularz na [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] i w razie komplikacji dzwonić do oddziału wystawy - niech odkręcają :)

A ZK swoją drogą powinno się skupiać np na szkoleniu pomocy ringowej... Na praktycznie każdej wystawie są problemy - pomijając tłumaczy, którzy b czesto nie znają języka kynologicznego, do sekretarzy którzy bardzo często robią pomyłki w kartach ocen... Ja swojego psa dużo nie wystawiam, a pomyłki (od wpisania 5 lokaty na 5 przy wygranej i wpisania opisu i oceny mojego psa na kartę innego :) do prostych pomyłek np w liczbie stawki) zdarzają mi się na co trzeciej wystawie...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie rady.
Byłam w ZK w tym tygodniu, i rzeczywiście dostałam formularz o przyznanie przydomka hodowlanego od ręki, bez popierania jakimkolwiek psem. I tak narazie się z nim wstrzymam pewnie.
A co do suczki ['], to pewnie faktycznie nie ma co po roku już robić zamieszania.

[COLOR=seagreen][B]Proszę admina o zamknięcie wątku.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...