Jump to content
Dogomania

zazdrosny psiak


ladygab

Recommended Posts

pisalam juz wczesniej o psie dewastatorze, ale wyszedl kolejny problem. Okazalo sie, ze jest zazdrosny o mojego chlopaka :(
MOj chopak jest u mnie niezwykle rzadko, w ciagu 2 m-cy pojawil sie dwa-trzy razy. ostatnim razem jak sie przytulalismy to roki za kazdym razem na nas skakal lekko podgryzajac, gdy byl odpychany robil to ze zdwojona sila. problem zaltwiania sie , gdy zostaje sam zostal dawno zarzegnany nie mowiac juz o zalatwainiu sie do lozka. nastepnego dnia gdy wrocilam do domu znalazlam siku w lozku (w m-scu naszych intymniejszych czynnosci- nie mowiac o tym ze nic nie chcial wyjsc z lozka), oraz poszarpane wszytskie rzeczy ktorych uzywalismy "po", jak np chusteczki, soki...nic innego nie bylo ruszone, nawet gdy lezalo obok tych rzeczy.
gdy jestemy u mojego chlopaka w domu zachowuje sie w zasadzie normalnie.
uwazam, iz uznal ze moje lozko jest tylko dla nas czyli mnie i psa i nie zyczy sobie intruza w nim.
teraz ma 5 m-cy i reaguje w ten sposob, mam obawy ze gdy bedzie starszy moze reagowac bardziej agresywnie.
Jak mu uswiadomic, ze nie jest jedynym samcem w moim lozku????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bym zaczęła od wywalenia go z tego łóżka....Trudno się dziwić psu, że jest agresywny, jeśli jakiś obcy chłop(samiec) ładuje mu się do jego wyrka:cool1: i do tego podrywa JEGO panią....:mad:

Tak więc, pierwsza rada: pies śpi na swoim, ty na swoim. Teraz jest kochanym szczeniaczkiem, ale za rok....
Sróbuj też trzymać w mieszkaniu/pokoju kilka rzeczy "przesiąkniętych zapachem twojego chłopaka, żeby pies się przyzwyczaił.

Link to comment
Share on other sites

[B]ladygab [/B]uświadomić możesz mu jedynie wtedy jak zniknie z Twojego łóżka :) Tak jak wszyscy radzili poprzednio - jeśli pies tak się zachowuje [B]nie może [/B]spać na łóżku i już. Nie ma pobłażliwości, że ugniesz się bo położy pyszczek, da łapkę, czy popatrzy biednymi oczkami... Odciski mu się nie porobią jeśli będzie spał na swoim posłaniu ;) I raczej innych ani lepszych sposobów nie ma.

Link to comment
Share on other sites

pies takie przytulanie traktuje jak jakis konflikt miedzy wami.. wiec probuje was rozdzielic, a w jaki sposob to zalezy od psa - moj na przyklad namietnie CSuje;) a inny moze reagowac agresja.. a jezeli go odpychacie od siebie sila, to sie nie dziwie, ze robi to z podwojna sila:roll: traktuje wasze zachowanie jak atak wymierzony przeciw niemu
i to nie ma nic wspolnego ze spaniem na lozku.. zgonienie psa na swoje poslanie nie rozwiarze probelmu
w sumie trudno sie dziwic temu zachowaniu, bo Twojego chlopaka traktuje jak obcego - w koncu nie mieszka z wami w waszej 'sforze' ;) a pies sie tak zachowuje tylko w przypadku lozka, czy w kazdym innym miejscu w domu?

Link to comment
Share on other sites

Pies nie zna uczucia zazdrosci!!!! To my przypisujemy takowe uczucia wyzsze, poprzez ...humanizacje psa. Jego zachowanie wynika z niezaakceptowania zycia w sforze Twego partnera, wynikajace z zachwaianej rownowagi, do ktorej pies byl dotad przyzwyczajony ( czyli Wy - bez Twego chlopaka) .Wiec wg mnie, trzeba by bylo pokazac psu, ze Twoj chlopak do sfory nalezy! Polecam - pozywne szkolenie. Daje efekty!

Link to comment
Share on other sites

wlasnie zorganizowalam psu kojec- plastikowa skrzynke po owocach i wlozylam do niej poduszki i kocyk oraz wszystkie jego zabawki i kosc oraz na zachete rozrzucilam pare smakolykow
na razie w ciagu 15 min zrozumial juz ze kosci nie je sie w lozku a teraz sprawdza reakcje na zabawke- skubany...i lezy na lozku i tak slepi na mnie "o co ci chodzi???przeciez ja tylko leze???"
u mnie w zasadzie jedyne m-sce do siedzenia to lozko...ale jesli jestesmy poza lozkiem to nie reaguje, nie skubie za nogi ani nie skacze
wiem ze pies nie wie co to zazdrosc tak samo jak zlosliwosc ale w ten sposob latwiej okreslic zachowanie i przedewszytskim bardziej zrozumiale
w zeszly wekend adrian byl u mnie 3 dni i jakby roki troche go zaakceptowal, ale teraz nie wiem kiedy przyjedzie. mam nadz ze roki nie zapomni iz jest wekendowy czlonek stada.

Link to comment
Share on other sites

czy tylko ja mam tyle problemow z psem????teraz chyba problem z pecherzem...roki prawie wogole nie pije wody(do miski dolewam mu jej tak co 3 dni moze a jest duza tak ze 2litry wchodza- a sika jak opetany, w zasadzie co 15-30min posadzi wilekigo szczcha i ucieka odrazu bo wie ze nie wolno, dzisiaj juz po raz 5 zmienilam posciel w lozku. nie mowiac o myciu podlogi. wiem ze potrafi trzymac mocz, a jak chcial siku to potrafil pokazac ze chce wyjsc,a teraz to juz po prostu robi pod siebie, tam gdzie stoi.
Czy moze to byc na tle stresowym????i czy mozliwe jest zeby przy tak malym pobieraniu wody- dostaje gotowane jedzenie, i prawie wogole nie pije, wydalac takie ilosci moczu????
czy moze to jest spowodowane mala zmiana diety??? do tej pory dostawal seler+marchew+mielonka+ryz, a teraz zmienilam na mrozone warzywa+mielonka+ryz
dodam iz nie jest to podsikiwanie, tylko sazny sik-jakby przez pare godzin nie wychodzil i takjest co chwile!!!!od 20(bylismy na spacerze) zesikal sie ze 4 razy...

Link to comment
Share on other sites

Idź z nim do weta, psy przy gotowanym jedzeniu nie piją dużo wody ale dużo sikają. Mój na domowej diecie prawie w ogóle nie pił wody i sikał normalnie ;) Jeżeli dajesz mieszanki warzywne zobacz czy nie ma w nich jakiś moczopędnych, ale najlepiej do weta bo mógł sobie przeziębić pęcherz..

Link to comment
Share on other sites

mocz byl badany, przyszxlam do veta i stwierdzil ze prawdopodobnie to jest zapalenie pecherza, polecialam oddaxc mocz do badania i spowrotem do veta z wynikami- potwierdzilo sie ze to zapalenie pecherza i wtedy dostal antybiotyk- w kazdym razie dzisiaj juz tak nie sika:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...