Jump to content
Dogomania

Potrójna osteotomia miednicy


gadzik

Recommended Posts

Możecie mi coś podpowiedzieć o tej operacji w praktyce. Tzn wiem na czym polega sama operacja. Chodzi mi o całą resztę: skuteczność, stan psa po operacji, czas rehabilitacji, koszty. Jesteśmy już po pectinectomii i blokadach. Po konsultacjach okazało się, że pies kwalifikuje się do potrójnej osteotomii miednicy. Chciałabym wiedzieć co nas czeka.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Osteotomia to bardzo inwazyjny zabieg. w naszym przypadku 2 na 3 lekarzy z ktorymi konsultowalam przypadek mojej suni powiedzialo, ze to tu cytuję "masakra miednicy". Aczkolwiek znam osoby, ktore sa po tym zabiegu bardzo zadowolone. Sa to wlasciciele zazwyczaj psow lekkich takich jak np seter. Ile to kosztuje nie wiem, natomiast rehabilitacja jest dosc dluga. Zabieg tani nie jest i musi go zrobic naprawde specjalista, ktory ma doswiadczenie bo z psa mozna zrobic kaleke. U kogo masz zamiar przeprowadzic ten zabieg ???

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pocieszenie tą MASAKRĄ. Zabieg ma przeprowadzić wet z Warszawy ale nie wiem jeszcze który. Dzisiaj będę znała nazwisko. Mam nadzieję, że się to sprawdzi, choć mój pies do lekkich nie należy, to owczarek podhalański. Ale jestem zdecydowana, bo jeśli ma coś pomóc to trzeba spróbować. Nie mogę znieść widoku mojego psa, który dwie godziny po zjedzeniu tabletek przeciwbólowych czołga się do mnie skomląc po podłodze, bo nie potrafi wstać:-(.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak, ze chce zniechecic. U mojej suni mimo, ze ma d/E czyli najciezsza dysplazje nie ma problemow ruchowych i lekarze chcieli mi tylko uswiadomic jaki to powazny zbieg. natomiast znam wypowiedzi wlascicielki setera ktora jest zachwycona wynikami TPO. jak rowniez wlascicielki haskiego to juz troche ciezszy pies i poki co jest ok. nic nie pisala zeby bylo zle. Najwazniejsze zebys byla gotowa na to co zobaczysz po operacji na pierwsze dni po niej, bo ponoc latwo nie jest. Wiem, ze niektórzy brali urlop tylko po to zeby psinka w tych pierwszych momentach nie byla sama. Wiesz jeden pies lepiej zniesie zabieg drugi gorzej jeden bedzie plakal, drugi bedzie chcial wstawac a nie wolno itd.: Ty wiesz najlepiej co bedzie dobre dla Twojej psinki. I ja trzymam kciuki za was.
Nie napisalas ile miesiecy ma psinka, bo to przy TPO ważne. Mam nadzieje, ze zabieg przeprowadzi dr Degórska bo jest w tym dobra. Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Dzięki pczytałam sobie. Opis nocy po operacji [B]mch [/B]jest bardzo obrazowy:shake:. Pierwsze czter, pięć dni po operacji młoda ma zostać w szpitalu pod fachową opieką. Z jednej strony to dobrze ale z drugiej bedne "maleństwo" samo w obcym miejscu w dodatku obolałe:-(. Młoda me teraz około 13 miesięcy - to pies "z odzysku"- więc trichę czasu straconego. Problem w tym, że ma dni, w które zachowuje się jakby miala ADHD, więc trudno mi sobie wyobrazić próby opanowania prawie 60kg, które będą chciały pobiegać. Dzień po sterylce wyszarpała mi linę i zaczęła szaleć. A tu jak będzie miała parę tygodni zachowywać się jak grzeczny, opanowany i w pełni zrównoważony pies:roll: Nie wyobrażam sobie tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gadzik'] Problem w tym, że ma dni, w które zachowuje się jakby miala ADHD, więc trudno mi sobie wyobrazić próby opanowania prawie 60kg, które będą chciały pobiegać. Dzień po sterylce wyszarpała mi linę i zaczęła szaleć. A tu jak będzie miała parę tygodni zachowywać się jak grzeczny, opanowany i w pełni zrównoważony pies:roll: Nie wyobrażam sobie tego.[/quote]
To niewątpliwie jest problem.Okres po operacji będzie wymagał od Ciebie ogromnego poswięcenia dla psa i z pewnościa będzie b.ciężki ale myśle,że dla dalszego szczesliwego zycia psiaka warto to zrobić:).
pogadaj z wetem jak poradzić sobie z takim nadpobudliwym psem,pewnie nie obejdzie sie bez środków uspakajających.Ale pociesze Cię,że skoro Nory pies(a to jest seter!)wytrzymała jakoś ten okres ograniczonego ruchu,to Twój pies tez powinien to przetrwać.
Trzymam kciuki za Was;).

Link to comment
Share on other sites

Mozesz napisac co dokładnie powiedział lekarz. JAkie podał argumenty ze psiak kwalifikuje sie do TPO ????? Bo widzisz wszedzie sie mówi, ze TPO powinno sie robic do 8 miesiaca zycia psa. A Twoj piesek jest kolejnym, który w wieku 13-14 miesiecy zosał zakwalifikowany do TPO. Interesuja mnie argumenty lekarzy, moze cos sie zmienilo i TPO mozna wykonywac teraz znacznie póżniej. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałam na wstępie pies jest już po pectinectomii i blokadach. Zdjęcia były najpierw konsultowane z wetem z Wrocławia. Po zrobieniu kolejnego zdjęcia wet skonsultował się z kolegą z Wraszawy, który obejrzał wszystkioe zdjęcia i pewnie poznał całą historię i przebieg leczenia i stwierdził, że pies kwalifikuje się do TPO. I to jak najszybciej, bo na ten moment nie ma jeszcze żadnych zmian zwyrodnieniowych stawów. Główne romowy prowadzi nasz wet a mem do niego pełne zaufanie w kwestii leczenia moioch psów. Ten z Warszawy stwierdził, że jeszcze ją sobie dokładnie poogląda na mioejscu ale na 99,9% pies kwalifikuje się do tego zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gadzik']Nie mogę znieść widoku mojego psa, który dwie godziny po zjedzeniu tabletek przeciwbólowych[B] czołga się do mnie skomląc po podłodze, bo nie potrafi wstać:-([/B].[/QUOTE]

rób to TPO i się nie zastanawiaj. Polecam dr. Degórską i dr. Sterne, w tego typu operacjach mają naprawdę ogromną praktykę.

Dzięki Jureja za rekomendację :lol:..Vega ma się istotnie nadal b. dobrze, jest tak ruchliwa że mam jej czasami dosyć :-x
W tym roku skonczy już 4 latka;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...