Jump to content
Dogomania

Farbowanie psow


kasiah72

Recommended Posts

[quote name='grrrond']Jasne, tylko ubolewam, że oglądają to jakieś małolaty i myślą, że to fajne. W każdej chwili mogą sobie polecieć do Nowego Jorku czy Los Angeles, gdzie jakaś przemiła pani zmieni psu kolor w pięć minut...[/QUOTE]

Pół biedy jak zrobi to miła pani nietoksyczną farbą. Gorzej jak dzieci postanowią pobawić się w domu w "farbujemy Misia"... :p

Link to comment
Share on other sites

Fatalne są te różowe pudle. Ja rozumiem, że psu jest wszystko jedno ale nie rozumiem dlaczego ludzie żeby zwrócić na siebie uwagę muszą robić z psa jakiegoś clowna :roll:

Mój pies był "farbowany" tylko alu-sprayem jak wycinali mu guzki :cool3: Miał srebrną połowę grzbiertu, wyglądał jak kosmita ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Fatalne są te różowe pudle. Ja rozumiem, że psu jest wszystko jedno ale nie rozumiem dlaczego ludzie żeby zwrócić na siebie uwagę muszą robić z psa jakiegoś clowna :roll:
[/quote]
dunia77 pisała z jakiej okazji farbuje się psy w USA - podczas festynów, imprez i zbiórek kasy na bezdomne zwierzęta i takie postępowanie rozumiem, jest wg mnie ok.
jednak farbowanie po to aby "zwracal na siebie uwagę i byl 'ladniejszy' " nie wydaje mi się odpowiednie.

Link to comment
Share on other sites

Większość z tych psów wygląda fatalnie. Gorzej niż zieloni kosmici w fioletowe ciapki z czerwonymi różkami. Szkoda, że jeszcze nie było tu psa farbowane na krówke milkę :evil_lol: Ale podoba mi sie motyw małego, czerwonego serduszka na białym psie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moze oddzielmy farbowanie na rozowo i inne "wybryki" od poprawiania psiego wygladu.

Co do pierwszego, to ja sie nie spotkalam nigdy, widzialam wlasnie duzo fotek z festynow, sylwestrow etc, nawet na naszych polskich zawodach agility byly pomalowane psy. Nie sadze, zeby im sie cos stalo, ucierpial ich wizerunek od jednego eventu... Co innego robic to zawsze, ale raz, just for fun? Jezeli uzywana jest odpowiednia farba, nie widze w tym nic zlego. Ot, zabawa, nieszkodliwa [oby - bo nie wiem, a psom szkodzic takim czyms bym nie chciala ;]], i tyle.

Natomiast poprawianie psa na wystawy mi sie bardzo nie podoba... Nie o to w tym szystkim chodzi, ktory wystawca ma lepsze kosmetyki... Na WDS2006 w Poznaniu dostalam przy jakims zakupie troche pudru dla psa - wyprobowalam... Nigdy wiecej... Psa dotknac nie szlo, wygladal nienaturalnie, mimo, ze ten sam kolor... Nie wiem, moim idealem jest pies ladny z natury, a nie podkoloryzowany. [co do pudli, to tez nie lubie pomponow i chyba nigdy nie bede przez to miala wystawowego pudla... :/]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies położył się kiedyś na pędzelku, którym moja mama farbowała włosy... Była plama na ogonie więc pojechałam mu pręge.. na rhodesiana:diabloti:.
Nic mu nie było, włos nie ucierpiał a pies niewystawowy. Tyle ze ludzie odwracali głowy jak widzieli sznaucerka z ruda pręgą i rudym ogonkiem:eviltong:.

Ale tak całkowicie na różowo psa strzelic...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Naturalne jest piękne!:loveu: i tego należy się trzymać[/QUOTE]

rozumiem że nie usuwasz zbędnego owłosienia, nie malujesz się, a myjesz samą wodą?:evil_lol: Nie przesadzajmy w żadną stronę i będzie ok, zarówno z nami jak i psami. Jeżeli miało by to pomóc w zebraniu kasy na schronisko czy promowaniu fajnej akcji ja bym psa ufarbowała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']rozumiem że nie usuwasz zbędnego owłosienia, nie malujesz się, a myjesz samą wodą?:evil_lol: Nie przesadzajmy w żadną stronę i będzie ok, zarówno z nami jak i psami. Jeżeli miało by to pomóc w zebraniu kasy na schronisko czy promowaniu fajnej akcji ja bym psa ufarbowała.[/quote]
Zupełnie nie o to mi chodziło. W moim pojęciu nienaturalne to np. implanty, złote zęby itp... Strzyżenie psów jest naturalne więc czemu usuwanie zbędnego owłosienia u ludzi ma być nie naturalne

Link to comment
Share on other sites

Moze dorzuce swoje trzy grosze, bo mamy z moim Sasza na koncie taki wlasnie farbowany event. Po prostu zaproponowano mi taka sesje dla jednego z dziennikow. Propozycja padla, bo mialam wowczas wlosy utlenione na bialo z szafirowym krzyzem. Groszem wowczas nie smierdzialam, wiec sie zgodzilam. Saszenka zostal pracowicie wymalowany farbkami (nietoksycznymi! sprawdzilam sklad i spytalam dodatkowo weta). Efekt byl piorunujacy. Wyobrazcie sobie sniadego collie, ktorego rude partie sa ufarbowane na odblaskowa czerwien, a biale - odblaskowy zolty! Oczywiscie farby byly zmywalne i zaraz po sesji siersciuch trafil do wanny (pierwszy i -jak dotad ostatni raz w zyciu). Szampon - najlepszy jaki byl - fundowala redakcja. Nie zauwazylam, by "kolorowosc" robila mu jakakolwiek roznice. On zreszta jest przyzwyczajony, ze przykuwa uwage ("Patrzcie - Lassie").
Dodam, ze nie zgodzilam sie na ufarbowanie pyszczka. A kasa za zdjecia poszla na Royala i smakolyki!

PS sorki za brak polskich znakow, ale moja makowka nie lubi polskiego internetu :(

Link to comment
Share on other sites

Tylko po co farbować psu tę sierść? :roll: Ja kocham moje potwory takie, jakie są, a dla mnie to wystarczy, żeby ich nie farbować /etc.

Stooo lat temu, jak byłam mała - opiekowałam się pieskiem jako, że mama nie zgodziła się go wziąc do domu. Pewnego dnia malowali na biało sklep i piesek miał umalowany pasek jak skunks wzdłuż grzbietu. - no cóż, tylko brawa bić za inwencję twórczą malarza :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuli_']
Stooo lat temu, jak byłam mała - opiekowałam się pieskiem jako, że mama nie zgodziła się go wziąc do domu. Pewnego dnia malowali na biało sklep i piesek miał umalowany pasek jak skunks wzdłuż grzbietu. - no cóż, tylko brawa bić za inwencję twórczą malarza :shake:[/QUOTE]

To z tego samego gatunku bydła, co dają psu alkohol, żeby popatrzeć jak się fajnie zatacza...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...