Jump to content
Dogomania

Farbowanie psow


kasiah72

Recommended Posts

[quote name='baffi2']twoj pies - jak chcesz farbowac prosze bardzo. ale jeśli piszesz że nikogo to niepowinno interesować to po co wogóle oświadczasz że go pofarbujesz?[/QUOTE]

dziękuje że wyraziłaś zgodę abym to JA ufarbowała MOJEGO psa:diabloti:
Piszę bo jest to dyskusja, nie powinien się czepiać, a jak ufarbuję to może nawet fotki wrzucę. niedługo srebrnego brzuszka - szał ciał posterylkowy będzie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']Nie macie większych problemów. wychodzę z tego samego założenia nie dzieje się psu nic złego nie ma co robić afery :angryy: a wy się nakręcacie jakie to okrutne itp. zastanówcie się nad sobą. Część osób tylko czeka aż ktoś napisze temat w tym stylu żeby sobie popisać jaki ktoś jest zły i niedobry a jacy to oni są wspaniali....masakra...nie lepiej zająć się psami które naprawdę mają kłopoty?Wy też jesteście żli bo kąpiecie psy w szamponach,odżywkach itp,czeszecie a one nie zawsze to lubią..jak ktoś się chce przyczepić to przyczepi się do wszystkiego.[/quote]

To jest dzial "wszystko o psach", ktory jak nazwa wskazuje dotyczy wszystkiego co zwiazanez psami, a nie np. "psy w potrzebie". Zdaje sobie sprawe, ze istnieje wiele cierpiacych psow, ale nie znaczy to chyba, ze nie mozecie porozmawiac/wyrazic swojej opinii na inny, blachy temat? Po co jakies cisnienia, zgrzyty? :???:

PS>Wiekszosc zdjec zostala zamieszczona w internecie przez wlascicieli ("a moj pies po farbowaniu wygladal tak"), kilka zrobionych przez turystow, sporo z salonow groomerskich oferujacych farbowanie psow, no i jak trafnie zauwazyliscie 1 z festynu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Mam dokładnie takie samo odczucie.
Psu się krzywda nie dzieje, ale nie podoba mi się to.[/quote]
też wydaje mi się że jest to nieestetyczne ale na festyny, zbiórki na bezdomne psy itp. jest OK. Zresztą mi np nie podobają się wymyslne psie fryzury a włascicielom tych psów się to bardzo podoba. - Kwestia gustu i nie ma o co się kłócić

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[COLOR=Green][B]dla mnie to takie, hm, nienaturalne. dziwne.
ale co kto lubi.
osobiście bym psa nie pofarbowała, chyba, żebym miała tym komuś pomóc.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Najcześciej psy farbowane są na wystawy psów rasowych.

Jak pies ma byc czarny a sierść ma popielatą czy ne za bardzo nadajacą się
na wystawę wtedy się go farbuje i jest czarny jak smoła co ma znaczenie żeby uzyskać wyższe miejsce na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio natknęłam się na zacną telewizje MTV przełączając programy i z leciało akurat bodajże Sweet 16 (czyli rozpieszczone dzieciaki robia urodziny, za które miliony dolców płacą ich rodzice) i jedna dziewczyna obłożona pieskami bodajże shih powiedziała, że ryjek tego (tu wskazała na psiaka z jasną grzywką) jej sie nie podoba i koniecznie musi go pofarbowąc, bo brzydko wygląda :shake:

farbowanie jest beznadziejne i jest jakąś głupią fanaberią...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Ostatnio natknęłam się na zacną telewizje MTV przełączając programy i z leciało akurat bodajże Sweet 16 (czyli rozpieszczone dzieciaki robia urodziny, za które miliony dolców płacą ich rodzice) i jedna dziewczyna obłożona pieskami bodajże shih powiedziała, że ryjek tego (tu wskazała na psiaka z jasną grzywką) jej sie nie podoba i koniecznie musi go pofarbowąc, bo brzydko wygląda :shake:
[/QUOTE]

A to już nie kwestia samego farbowania tylko ogólnego podejścia tych osóbek do życia. Rosną kolejne pustogłowe plastikowe lale...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Ostatnio natknęłam się na zacną telewizje MTV przełączając programy i z leciało akurat bodajże Sweet 16 (czyli rozpieszczone dzieciaki robia urodziny, za które miliony dolców płacą ich rodzice) i jedna dziewczyna obłożona pieskami bodajże shih powiedziała, że ryjek tego (tu wskazała na psiaka z jasną grzywką) jej sie nie podoba i koniecznie musi go pofarbowąc, bo brzydko wygląda :shake:

farbowanie jest beznadziejne i jest jakąś głupią fanaberią...[/quote]

[quote name='Martens']A to już nie kwestia samego farbowania tylko ogólnego podejścia tych osóbek do życia. Rosną kolejne pustogłowe plastikowe lale...[/quote]
Dla nich pies nie jest towarzyszem czy przyjacielem. Dla nich pies jest tylko elementem stroju, "biżuterią"!
Tylko pomyślcie... za te miliony dolców, ile chorych, porzuconych psów dałoby się uratować... ile schronisk, fundacji dofinansować... Ale to już inny temat który także przydałoby się poruszyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Dla nich pies nie jest towarzyszem czy przyjacielem. Dla nich pies jest tylko elementem stroju, "biżuterią"!
Tylko pomyślcie... za te miliony dolców, ile chorych, porzuconych psów dałoby się uratować... ile schronisk, fundacji dofinansować... Ale to już inny temat który także przydałoby się poruszyć[/QUOTE]

Ba. Kiedyś modne były chiłki, potem pomeraniany - ot, modny element stroju na zdjęciu w plotkarskim czasopiśmie.

Pocieszmy się, że wiele gwiazd kochającyh zwierzęta nie tylko funduje swojemu psu masażystę, ale też wspiera schroniska. To ich pieniądze i mają prawo robić z nimi co chcą. (dopóki nie robią nikomu krzywdy - i mówię tu o gwiazdach traktujących psy jak przyjaciół, a nie element lansu) Równie dobrze ktoś może przyczepić się do nas, dlaczego pomagamy psom, a nie dzieciom w domach dziecka, co uważam za obrzydliwy zarzut z czystej złośliwości.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm..
Na wystawach b. często "poprawia się" urodę bokserom. Hennę stosuje się, aby maska była wyraźniejsza, biała "farbka" poprawia znaczenia.
Używa się szamponu barwiącego, nadajacego bardziej wyrazisty, szczególnie żółtym bokserom, kolor.
Zapewniam Was, że sędziowie wiedzą o tym, bo sami mają hodowle...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boksiara']Hmmm..
Na wystawach b. często "poprawia się" urodę bokserom. Hennę stosuje się, aby maska była wyraźniejsza, biała "farbka" poprawia znaczenia.
Używa się szamponu barwiącego, nadajacego bardziej wyrazisty, szczególnie żółtym bokserom, kolor.
Zapewniam Was, że sędziowie wiedzą o tym, bo sami mają hodowle...;)[/QUOTE]

Tak, ale co innego poprawić nasycenie barwy dobrym szamponem, a co innego np. zafarbować białe znaczenia, które są wadą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tak, ale co innego poprawić nasycenie barwy dobrym szamponem, a co innego np. zafarbować białe znaczenia, które są wadą...[/quote]
a jeszcze zupelnie co innego farbowac psa na zielono czy różowo a wnioskując po zdjęciach, tego miał wątek dotyczyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tak, ale co innego poprawić nasycenie barwy dobrym szamponem, a co innego np. zafarbować białe znaczenia, które są wadą...[/QUOTE]

jak się zafarbuje białe znaczenia to tego tak nie widać.Gorzej jak ktoś zafarbuje pudelka na różowo bo dla mnie taki pies wygląda strasznie.Nie ma to jak pies który ma swój naturalny kolor:razz:

Link to comment
Share on other sites

Z punktu widzenia wystaw wad nie wolno korygować w taki sposób.

Swoja drogą, co by powiedzieli na różowego pudelka na wystawie :diabloti: Dla mnie farbowanie zwierzęcia mimo wszystko ma jakieś takie ukryte przesłanie sprowadzania go do roli przedmiotu. Pomalować to można sobie szafkę. Psa się pielęgnuje, żeby był piękny, a nie robi z niego małpę na sznurku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Dla nich pies nie jest towarzyszem czy przyjacielem. Dla nich pies jest tylko elementem stroju, "biżuterią"!
Tylko pomyślcie... za te miliony dolców, ile chorych, porzuconych psów dałoby się uratować... ile schronisk, fundacji dofinansować... Ale to już inny temat który także przydałoby się poruszyć[/quote]

Jasne, tylko ubolewam, że oglądają to jakieś małolaty i myślą, że to fajne. W każdej chwili mogą sobie polecieć do Nowego Jorku czy Los Angeles, gdzie jakaś przemiła pani zmieni psu kolor w pięć minut...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...