Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii Uprawnienia.


BeataSabra

Recommended Posts

Mam pytanie czy technik weterynarii ma prawo:
-Leczyć zwierzęta poddawać eutanazji bez nadzoru lekarza weterynarii.
-Ma prawo przyjmować pacjentów jak nie ma lekarza weterynarii w lecznicy- zostawać bez nadzoru na dyżurze
Używać pieczątkę weterynarza i podbijać się nią.......

Z tego co znalazłam :
[FONT=Verdana][SIZE=2][B]"Art[/B]. 3. 1. W zakładzie leczniczym dla zwierząt osoba, która posiada tytuł technika weterynarii, może wykonywać, z zastrzeżeniem ust. 2, następujące czynności z zakresu świadczonych w nim usług weterynaryjnych:
1) pobieranie prób do badań laboratoryjnych;
2) czynności pomocnicze przy wykonywaniu sekcji zwłok zwierzęcych;
3) udzielanie pierwszej pomocy w przypadkach:
a) niedyspozycji żołądkowo-jelitowych o przebiegu ostrym z zagrożeniem życia zwierzęcia,
b) zadławienia,
c) zranienia lub złamania,
d) porodu niewymagającego cięcia płodu lub zabiegu chirurgicznego;
4) wykonywanie badań klinicznych w zakresie niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy;
5) podawanie leków przepisanych przez lekarza weterynarii lub dostępnych bez recepty;
6) asystowanie przy zabiegach chirurgicznych;
7) opieka nad zwierzętami leczonymi w warunkach ambulatoryjnych i stacjonarnych;
8 ) wykonywanie zabiegów sanitarno higieniczych i fizykoterapeutycznych.
2. Czynności, o których mowa w ust. 1 pkt 2, 6 i 7, są wykonywane pod nadzorem lekarza weterynarii."

Spotkałam się z czymś takim w dwóch lecznicach w Krakowie i nie wiem czy jest to zgodne z prawem.....


[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jest wiele małych lecznic,gdzie obsługują wylącznie technicy wet.są to starsi technicy.Oni zajmuj ą sie dosłownie wszystkim.Oczywiscie moga posiadac lecznice ale nad nimi musi byc Lekarz wet.
Moim zwierzyncem od prawie 10 lat zajmuje sie własnie TECH WET,dla mnie jest wielką encyklopedią wiedzy.Przy nim wielu lekarzy są małymi "pikusiami".I moj "technik" robi dosłownie wszystko.

BeataSabra- piszesz,ze spotkałaś sie z tym w dwoch lecznicach.Nie wiem czy Twojemu zwierzaczkowi technik wyrządził jakąs krzywde ,czy ogolnie piszesz o takowych praktykach.
Sama jestem Tech wet- i takie sytuacje są powszechnie znane...Jest wiele lecznic,klinik gdzie bardzo powazne sprawy są przy udziale lekarza i technika...ale są jak powyzej napisalam,są małe lecznice gdzie obsługują starsi technicy...i robią dosłownie wszystko..

Link to comment
Share on other sites

Hmmm przede wszystkim to powinnaś mieć dowód na to, że technik robił to co wymieniłaś.
Nie jestem pewna gdzie powinno się taki proceder zgłosić, ale chyba do Izby Weterynaryjnej.
A używanie pieczątki tak jak to opisałaś, to fałszerstwo dokumentu i do prokuratury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Hmmm przede wszystkim to powinnaś mieć dowód na to, że technik robił to co wymieniłaś.
Nie jestem pewna gdzie powinno się taki proceder zgłosić, ale chyba do Izby Weterynaryjnej.
A używanie pieczątki tak jak to opisałaś, to fałszerstwo dokumentu i do prokuratury.[/quote]


Z dowodami nie ma problemu.
A używanie pieczątki jest nagminne.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Czyżby pan technik z Centralnej? Też go "uwielbiam":roll: Nie dośc, ze zabiera się za rzeczy, o których nie ma pojęcia to jeszcze ma klientów za nic.. mimo, że w wielu kwestiach mają wiedzę większą od niego :cool3:

I co? Działałaś coś w tej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='arnika']Czyżby pan technik z Centralnej? Też go "uwielbiam":roll: Nie dośc, ze zabiera się za rzeczy, o których nie ma pojęcia to jeszcze ma klientów za nic.. mimo, że w wielu kwestiach mają wiedzę większą od niego :cool3:

I co? Działałaś coś w tej sprawie?[/quote]

Tak to on.

Dzięki niemu kot stracił życie.

Omijam ich wielkim łukiem.

Niestety nie udało sie nic zrobic.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam. Mam pytanie do NALINY .Ponieważ przeczytałam , że jesteś Tech. Wet. więc myślę, że znasz odp. na moje pytania.Może zacznę od tego , że bardzo chciałabym zrobić Technika Wet.tylko czy przyjmując do pracy takiego technika wymagają wykształcenia wyższego? :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiodyl']tylko czy przyjmując do pracy takiego technika wymagają wykształcenia wyższego? :multi:[/quote]
Nie,musisz mieć papierek że zdałaś państowy egzamin na technika wet. to wszystko.Technik to sama nazwa wskazuje TECHNIK,czyli po "technikum"-jeżeli zdałaś ezgaminy,to jesteś już technikiem.
Nie trzeba wykształcenia wyższego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...