Jump to content
Dogomania

Sędziowie grupy V


Agappe

Recommended Posts

Czy ktoś mógłby powiedziec na co zwracają następujący sędziowie:

Mariola Semik

Maria Zasada

Janusz Opara

Zygmunt Jakubowski

Zivile Povilaitiene (litwa)

Ewa Stolarska

Małgorzata Supronowicz

Mirosław Redlicki

Tzn. chodzi o to jak dokłasnie oceniają, czy sprawdzają psa rękami, czy raczej rzuca tylko okiem, czy zeby sprawdzają sami, czy zwracają uwage na prezentacje psa oraz zachowanie psa na ringu (tzn czy np.grzecznie stoi), jak tam z ich obiektywizmem, oraz inne nie wymionione rzeczy na które swróciliście uwagę..

Link to comment
Share on other sites

Pan Janusz Opara, jeśli dobrze kojarzę sędziował między innymi haszczańską młodzię w tym roku w spodku.

Ja tam byłem tylko w roli widza, ale pan Janusz jako sędzia wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie (przez swoją niedrobiazgowość, nie platajmy się w szczegóły). Psów raczaj nie dotykał, wykonywali to chyba asystenci.

Link to comment
Share on other sites

Nas oceniała kiedyś Maria Zasada(tylko że w tym czasie także ktoś składał egzamin sędziowski, więc to było we współpracy z tą II osobą): obmacywała psiaki, ale sama im w zęby nie zaglądała, trzeba było samemu zaprezentować.

Link to comment
Share on other sites

Pani Stolarska oceniała nas w Kwidzyniu. Obmacuje psa, uważnie(bardzo)śledzi ruch.Sama ogląda zęby.

A sędzia wczorajszy z Łodzi, sędziujący malamuty i chowy-francuz,nazwiska nie pamietam, więc niech ktoś wpisze je, jest NIESAMOWITY!Dokładny jeżeli chodzi o wszystko(nawet rozstawienie uszu i kolor oczu)!Jeśli nie ma się nic do ukrycia :lol: to wartro jeździć żeby taki sędzia oceniał!!!Fantastycznie dokładny!

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka jak sie nazywał ten węgier?

Pan J.Opara nie lubi długowłosych psów , bardzo zwraca uwage na ruch . poz tym widac po nim jak mu się pies spodoba juz od pierwszego wejrzenia :lol: Natomiast P. Semik lubi dobrze zbudowane psy , raczej masywne , nieco tłuściejsze ,cherlawe raczej nie maja szans.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze pozajączkowało mi się. Faktycznie węgier, a francuz oceniał shiby,akity, grenlandy i samoyedy. Bardzo dokładnie obmacywał Pandę, zęby oglądał sam(o francuzie mowa-D.Favier)Oglądał łapy, charakter psa go interesował-wyjął piłeczkę, no i jak zaczęła szczekać, również plus za charakter miała.

Link to comment
Share on other sites

Hej Ofca- gratuluje zwyciestwa :lol: :lol: jeszcze tylko jedno i macie Championa Mlodziezy :P Moglabys podac stawke samoyedow? Jestem strasznie ciekawa.

Do zobaczenia w Radomiu, sedziuje nas pani Zasada- wogole nie mam pojecia co lubi, jak ocenia itp :roll:

Link to comment
Share on other sites

chwila moment było dwóch francuzów

Daniel Favier (F)

Alaskan Malamute

Chow chow

Eurasier

Jean-Luc Delente (F)

Akita

Hokkaido

Kishu

Shiba

Shikoku

Szpic japoński/Japanese Spitz

Daniel Favier z tego co jest na stronie zwiąsku nie oceniał akit.

ee a samoyedy miał oceniać

Theo Leenen (B)

Basenji

Pies grenlandzki/Greenland Dog

Podengo portugalskie/Portuguesse Podengo

Podenco z Ibizy/Ibizan Podenco

Samoyed

Suomenlapinkoira

Szpic fiński/Finnish Spitz

czyżby wszystko sie pozmieniało???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 4 weeks later...

Maria Zasada - mila Pani, ceni sobie psy efektowne i dobrze pokazane
Janusz Opara - nasze "typy" nigdy sie nie pokrywaja ;)
Zygmunt Jakubowski - zna wzorzec i umie go zinterpretowac na psie, daje dokladne opisy
Ewa Stolarska - moja ulubiona, bardzo sympatyczna, bardzo duza uwage przyklada do ruchu, ponad perfekcyjne przygotowanie i handling ceni sobie rzeczywista budowe psa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...