Jump to content
Dogomania

16 mies onek sika ze strachu przed ludzmi


martesa

Recommended Posts

Witam
Mam problem z moim 16 mies onkiem(pies)otoz panicznie boi sie ludzi nawet tych ktorych zna,boi sie tez dzieci i sika ze strachu.W stosunku do psow jest normalny,chetnie sie bawi,jest energiczny,wczesniej nie bal sie ludzi,wrecz lecial do kazdego a teraz gdy mijam kogos na klatce pies chowa sie za mnie i sika,nie wiem co mam zrobic,kiedys przestraszyl go nasz znajomy i moze to od tego.Dodam,ze nie bije psa,jest raczej posluszny.Myslalam by isc z nim do behawiorysty ale mieszkam za granica i moge miec problemy jezykowe,moze ktos doradzi mi co mam zrobic,jeszcze dodam,ze np jak ktos znajomy do nas przyjdzie to pies sie boi,ucieka i sika ale po jakims czasie wychodzi i wita sie z nim

Link to comment
Share on other sites

mysle ze pomoc zyczliwych zaprzyjaźnionych ludzi jest potrzebna , mile gesty wobec psa, w domu , na spacerach , karmienie z ręki ,nauka witania z ludźmi którzy w nagrode będą czestowac smaczkiem . u onków chyba tez taką kartą przetargową jest aport , przeciąganie , zabawa . moze próba nakręcenia na jakąs konkretną zabawke , moze pilka ze sznurkiem ? i przy mijaniu obcych ludzi na klatce sch. odwracanie uwagi zabawką ? ale teoretyzuję , tego bym spróbowala przy swoich psach gdyby sie pojawil problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

To rzeczywiscie ciezka sprawa. Ja miałam tak z moim owczarkiem napoczatku, sikał jak sie bał. Natomiast juz z tego pomału wyrasta. Mozliwe ze ktos twojego pupilka strasznie i panicznie wystraszyl a nawet uderzył. Teraz polecam dobrego doktora od tych spraw tak jak piszesz behawioryste. Zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...