Jump to content
Dogomania

Szata setera i jej pielęgnacja ...


werbena520

Recommended Posts

A jak to jest z linieniem seterów?Podpowiedzcie,bo nie wiem.Mam Onkę,która 2x w roku zmienia szatę/w tym jeden raz to chyba całkowicie...horrr/.Teraz mam nowy nabytek-gordonka,który w wieku ok 8 mies zmienił sierść/była spłowiała,brązowawa/na czarną smolistą.Koleżanka ma seterka anglika.Jak to będzie?? czy One również co roku zmieniają szatę?? [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img179.imageshack.us/img179/4904/s6001124mu9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='werbena520']A jak to jest z linieniem seterów?Podpowiedzcie,bo nie wiem.Mam Onkę,która 2x w roku zmienia szatę/w tym jeden raz to chyba całkowicie...horrr/.Teraz mam nowy nabytek-gordonka,który w wieku ok 8 mies zmienił sierść/była spłowiała,brązowawa/na czarną smolistą.Koleżanka ma seterka anglika.Jak to będzie?? czy One również co roku zmieniają szatę?? [/QUOTE]

Z tego co zauwazylam angole nie "zrzucaja" wlosa, tzn nie maja takiego szczenięcego nawet :evil_lol: Najpierw są "łyse", a potem coraz bardziej włochate :D A gubia włos jak ludzie, troche tu, troche tam, troche przy czesaniu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Z tego co zauwazylam angole nie "zrzucaja" wlosa, tzn nie maja takiego szczenięcego nawet :evil_lol: Najpierw są "łyse", a potem coraz bardziej włochate :D A gubia włos jak ludzie, troche tu, troche tam, troche przy czesaniu ;)[/quote]...Oj jeśli będzie jak piszesz to świetnie...Chociaż Lollipop aktualnie zrzuca sierść..codziennie szczotka pełna.Możliwe,że to z powodu ciepła w mieszkaniu...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']...Oj jeśli będzie jak piszesz to świetnie...Chociaż Lollipop aktualnie zrzuca sierść..codziennie szczotka pełna.Możliwe,że to z powodu ciepła w mieszkaniu...:shake:[/QUOTE]

Lil nic nie gubi włosa (sporadycznie przy czesaniu) Moze to dieta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona i Gucia']Muszę przyznać, że pierwsze słyszę, czy rude też nie linieją?:cool3:[/quote]
:mad:Coś w tym wszystkim jest nie tak...bo jeśli rude linieją to inne równiż powinny.Mój Gordonek w wieku ok 7/8 mies zaczął dostawać spłowiałą,matową,brązowawą sierść.Od Hodowcy zabrany-smoliście czarny.Początkoo myślałam,że to brązowienie sierści to wskutek podawania Algolitu/ podawany z powodu jaśnienia trufli/.Po pewnym okresie jednak stał się spowrotem czarny jak smoła. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img175.imageshack.us/img175/8176/s6000860aj4.jpg[/IMG][/URL]
Teraz w jego wieku/z tamtego okresu/jest seterek angielski Lollipop orange belton ,który też linieje/codziennie szczotka pełna/.Jego brat/tricolor/ nie linieje.I co tu o tym myśleć..:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ciekawe jak to jest z tym linieniem.Nie zauważyłam,żeby mój seter tracił okresowo sierść.pamiętam tylko,że jak zmieniał szate ze szczenięcej na dorosłą to liniał dość silnie.Chyba faktycznie niektóre setery nie linieją:roll:.a może chodzi o to,że psy przybywające w domu non stop tracą sierść i mają ciągle szate o tej samej grubośći?Wydaje mi się,że tak jest z moim rodezjanem...

Link to comment
Share on other sites

Żaden z moich angolów nie traci ani nie gubi włosa :-o (mowa o linieniu okresowym itp) Koloru nie zmieniaja ;) tzn. od szczeniaka stopniowo ciemnieja caly czas, ale nic sie nie rozjasnia, nic nie zmienia, nie robi sie matowe, nic nie wypada itp. Psiaki przebywaja caly czas w domu i jedza caly czas ta sama karme + witaminy itp ;)

Bardzo ciekawa sprawa z tym linienem :???:

Co do tego czy rude linieja, a angliki nie, a czarne jeszcze inaczej ;) To warto pamietac, ze wszystkie 3 nie maja identycznej struktury włosa :D

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie linienie, a wymiana włosa to zupełnie 2 różne sprawy. Zawsze linienie kojarzyłam z psami mającymi podszerstek.
Mój też tak jak Kasi psy nie zrzucał gwałtownie włosa, raz poszło wszystko jak musiałam go nagle odchudzić, bo to była konieczność. U rudych wam nie powiem jak jest, ale te czarne , które znam też nie zrzucają gwałtownie sierści.
Mój cały czas też przebywa w domu, co prawda to, że nigdy jakoś strasznie nie grzeje w domu. Sucha karma stale ta sama plus kompleks witamin. I szata ta sama, lecz na wiosnę, robi się inny gatunek, mniej wełnista niż na zimę. Podpisuje się pod Kasią, że wszystkie setery, a rodzaj szaty zupełnie różny.

Link to comment
Share on other sites

Popieram Nugatową, linieją psy z podszerstkiem, np. mój kaukaz - wyczesuje z niej wtedy wiadro sierści.
Moje setery (i czarne i rudy) nie gubią sierści jakoś nadmiernie. Włosek tu, włosek tam, jak już pisała Talagia, więcej przy czesaniu,a najwięcej chyba przy kąpaniu.
Polskie gordony mają bardzo różny włos. Faktycznie często martwy nie wyskubany włos u niektórych na końcach płowieje (w słońcu nawet wydaje się rudy).

PS. Może założymy osobny wątek o szacie i jej linieniu i pielęgnacji?

Link to comment
Share on other sites

:lol:Dzięki za wypowiedzi..Aktualnie gordon ma piękną czarną sierść,która staje się powoli coraz dłuższa i efektowniejsza.Włosków na szczotce jest nie wiele.Natomiast u anglika Lollusia następuje wymiana włosa na tę oczekiwaną;ciężką i jedwabistą....fantastik...:lol:

Link to comment
Share on other sites

No i powstał nowy wątek :loveu::loveu::loveu: Teraz wszyscy tutaj możemy wymieniać poglądy na temat szaty seterów i jej pielęgnacji, wraz z groomingiem. Ja równie gorąco zachęcam do wstawienia zdjęć, typu przed "zrobieniem" i już po :lol: W trakcie również nie zaszkodzi!!!

Do dzieła :cool3:

Z resztą napomknę, że mam świra jeżeli chodzi o szatę, kosmetyki i jej pielęgnacje.

Link to comment
Share on other sites

No super temat! :loveu:

Jutro mam zamiar zmienic fryzure moim chlopcom i pozbywamy sie "zimowego futerka" :evil_lol::evil_lol: Wiec zdjecia powinny być (jak nie zapomne :oops:)

Co do kosmetyków, to wczoraj dotarla do mnie paczuszka z lotionem do lejacego wlosa Dr Lucy i jestem ciekawa jakie beda efekty :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']

Co do kosmetyków, to wczoraj dotarla do mnie paczuszka z lotionem do lejacego wlosa Dr Lucy i jestem ciekawa jakie beda efekty :roll::roll:[/quote]

Z pewnością chłopcy będą mieć wodospad :cool3::evil_lol:

Ja mam całą szafę psich kosmetyków:oops:, wstyd się przyznać ale 5 razy więcej niż moich własnych :-)

Link to comment
Share on other sites

Na stronie hodowli gordonów "Klan Basów" pojawił się nowy [U][URL="http://www.klanbasow.wyzly.pl/html/robienie.html"]tekst[/URL][/U] o przygotowaniu szaty na co dzień i na wystawę. Polecam!

[SIZE=1]PS. Poprosiłam moda o przeniesienie tamtych postów z galerii tutaj.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie wątku dotyczącego tego jakie psy linieją:czy nikt nie natknął się na ten temat w literaturze?zastanawia mnie to dlaczgo krótkowłose psy(które chyba nie mają podszerstka)linieją?Mojemu rodezjanowi w czasie linienia mozna wyrywać sierść garściami.

A wracając do seterów znacie może jakieś sprawdzone kosmetyki na polepszenie pigmentu?

Link to comment
Share on other sites

Posty o sierści już macie połączone z nowym tematem. Są one automatycznie ułożone wg dat pisania.
Tą instrukcje obsługi szaty mozna by było przerzucić na dogo i podkleic w dziale wyzłow brytyjskich. Choc to link i powinien w linkowni zostać umieszczony, spokojnie niech tutaj zostanie i Wam służy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa'][URL]http://www.bocian.bazarek.pl/opis/128553/pigment-plus-250-ml.html[/URL]

Ja polecam to. :cool3:[/quote]
A nie znacie czegoś co sie na sierść stosuje,a nie suplement diety.stosowałam już algi ale nic nie pomogło.teraz zastanawiam sie bardziej nad jakimś szamponem albo nad tym: [url]http://www.krakvet.pl/bernard-naturalne-pigmenty-30ml-p-886.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...