Jump to content
Dogomania

Sprawdzeni przewoźnicy zwierząt Polska -> Anglia


szajo

Recommended Posts

[FONT=Century Gothic][COLOR=green][B]Nikula[/B] a to Ty może korztsałaś z usług tego przewoźnika ???[/COLOR][/FONT]
[FONT=Century Gothic][COLOR=#008000]Wysłałam maila,zobaczymy ...[/COLOR][/FONT]
[FONT=Century Gothic][COLOR=#008000]W każdym bądź razie mam trochę czasu na przemyslenie - kogo wybrać !!![/COLOR][/FONT]
:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

No cóż, fajnie że znalazłem ten wątek. Bynajmniej nie tylko dla siebie. Pewnie moja kobieta, która już w październiku ma do mnie dołączyć marwi się jak nasz arni przetrzyma podróż. Może rzeczywiście warto skorzystać i rozejrzeć się za propofesjonalną firmą, które realizuje przewóz psów do Anglii.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Najgorszy przewoźnik Polska -Anglia:

http://speedbus.pl/przewozy-osobowe/anglia.php

Opiszę jazdę z nimi:

Wyruszyłem z Gniezna - 1h opóźnienia- żadnego przepraszam.

Dojechaliśmy do Poznania, kolejna godzina szukania adresu, w końcu zajechali na teren jakiegoś warsztatu samochodowego i ...zniknęli bez słowa. Odnaleźli się po 3 h - okazało się, że musieli naprawić 2 bus, który miał jechać razem z nami. Ponieważ padało te 3 h siedziliśmy jak sardynki w busie. 

Sam bus nędza - napchanych 9 osób, Żadnej klimy, TV itd.Okna nie można uchylić - duchota wewnątrz- bo zamki zepsute Nawet pasy bezpieczeństwa zepsute.

Zbierają ludzi po całej Polsce - w Poznaniu był pasażer, który spędził już 15h w busie - przed wyruszeniem w trasę!

W końcu wyruszyliśmy - gnali na maxa - przerwa wyłącznie w czasie tankowania. O obiecanym obiedzie w cenie biletu - ZAPOMNIJ.

Promem dopłynęliśmy do Dover i tu kolejna żenada. Z wybrzeża zabrali nas  do Londynu - i tu okazało się jaki jest prawdziwy cel ich jazdy - zwykły przemyt. W czasie tankowania szef kupił papierosy za ponad 5 tys zł -max. ilość papierosów na każdego pasażera i mieli już schowane pod bagażami 1/2 samochodu piwa. I papierosy i piwo bez zgody i wiedzy pasażerów.

Na ustronnym parkingu pod Londynem przeładowali do innego busa na oczach pasażerów.

Wtedy zaczęli nas rozwozić - kolejne 5 godz. Mnie wieźli do Brighton - czyli znów nad wybrzeże - zamiast odrazu jechać Dover - Brighton - Londyn, ale nie mieli czasu - musieli przeładować towar.

Traktują pasażera jak worek kartofli - to tylko pretekst do przemytu papierosów i piwa.

W Southampton, kierowca nie miał nawet funta, żeby opłacić wjazd na płatną drogę - musiałem mu dać.

Dlatego szczerze odradzam podróż z nimi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

- Cargo z PL dla boksu nr 3 kosztuje około 1000zł

- dojdą opłaty w UK około 130 GBP

- tanie linie lotnicze wogóle nie biorą psów na i "pod" pokład - w jakimkolwiek kierunku

- do UK brak możliwości zabrania psa w kabinie samolotu

- przewoźnicy drogowi (od paczek) - jest ich mnóstwo ... ale w większości dla nich to kolejna "paczka". Odradzam. Koszt około 150 GBP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Witam.
Chcialam wszystkich przestrzec przed firma  ZBYSZEKTRANS. adres:http://zbyszektrans.pl/przeprowadzki-polska-anglia  Jesli kochacie swojego pupila, pod zadnym pozorem nie zlecajcie transportu tej firmie!!!!!!!
 
Jakis czas temu zlecilam tej firmie przewoz mojego kotka do mnie do Anglii.Firma zapewniala,ze ma wszelkie licencje i ze zwierze bedzie przebywalo w klimatyzowanym aucie do przewozu osob otoczone opieka profesjonalisty. Skusily mnie dobre opinie i atrakcyjna cena 100£.
 
Kurier przyjechal, w obecnosci mojej siostry sprawdzil dokumenty (jak powiedzial- sprawdza po tym jak kiedys szczeniaka musial przemycic bo problem byl z jego dokumentami), potwierdzil,ze wszystko jest ok  i zabral kota. 
Nastepnego dnia o 5 rano dostalam telefon,ze cos sie z dokumentami nie zgadza, ze on nie ma czasu na cackanie sie i ze zostawil kota przy autostradzie (bylo zimno- temp nie przekraczala 0 stopni)w jakichs krzakach i ze kot POWINIEN przezyc do nastepnego dnia wieczorem gdy on bedzie wracal z anglii to go zabierze spowrotem do polski. 
Gdy zorganizowalam transport i zadzwonilam z pytaniem o dokumenty powiedzial,ze dokumenty dal koledze i prekaza mi je - dlaczego nie ale jak  mu zaplace za transport i DOPLACE EXTRA 40 za FATYGE. Wtedy dadza dokumenty i on  powie gdzie dokladnie jest kot.
Z Birmingham gdzie mieszkam pojechalam do londynu gdzie paczki rozwozil posiadacz dokumentow zwierzaka. Po paru godzinach gonitwy za kurierem udalo nam sie go w koncu zlapac jednak i ten zazyczyl sobie pieniedzy za FATYGE.razem mialam zaplacic ok 200£ oraz przy swiadkach zaswiadczyc ze nie bede ich pozywac do sadu(inaczej dokumentow nie dostane). nie mialam tyle przy sobie wiec ostatecznie odpuscili i zaplacilam 140£ (sluchajac komentarzy ze powinni go jednak gdzies wypuscic z transportera zebym go nie znalazla bo im sie nie oplacilo),trzesac sie ze zdenerwowania zaswiadczylam ze ich nie pozwe i wreszcie dostalam dokumenty.
 We francji zadzwonilam do kuriera by wytlumaczyl gdzie jest kot bo sam powiedzial,ze bez jego instrukcji go nie znajde. Powiedzial,ze ma potwierdzenie o zaplaceniu i moim zaswiadczeniu  i przez telefon udzielal mi instrujcki gdzie skrecic i gdzie pojsc. Kot siedzial od rana do wieczora w krzakach rosnacych na srodku czteropasmowej autostrady, kurier postaral sie by nikt nie mogl go znalezc bez jego instrukcji. Biedny kot siedzial  we wlasnym moczu,bez wody i jedzenia (ktore dalismy kurierowi). To co wtedy przezylam i ile nerwow mnie kosztowalo zaufanie tej firmie, niech bedzie prestroga dla innych.Blagam,jesli zalezy wam na zyciu i zdrowiu waszych zwierzat i na wlasnych nerwach unijakcie tej firmy. To ludzie bez serca ktorych nie obchodzi ani  zdrowie ani zycie waszych pupili.   

ps. Pisze o tym teraz,gdyz wczesniej  nie bylam w stanie o tym rozmawiac.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...