Jump to content
Dogomania

Środek pobudzający apetyt


Marta !!!

Recommended Posts

Hej.

Znacie może jakieś środki,które pobudziły by apetyt u psa niejadka? Wiem,ze takowe istnieją ale nie wiem na ile są skuteczne..

Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii to napiszcie proszę. Ceny preparatów mile widziane.. :)

Ps. Jest też ponoć coś takiego co zwiększa przyswajanie przez organizm zjedzonego pokarmu. To ponoć też pomaga podtuczyć psiaka,sprawić by nabrał masy.. Słyszeliście o czymś takim?

Czekam na wasze opinie, rady, spostrzeżenia.. :)

Link to comment
Share on other sites

Hej.

Znacie może jakieś środki,które pobudziły by apetyt u psa niejadka? Wiem,ze takowe istnieją ale nie wiem na ile są skuteczne..

Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii to napiszcie proszę. Ceny preparatów mile widziane.. :)

Ps. Jest też ponoć coś takiego co zwiększa przyswajanie przez organizm zjedzonego pokarmu. To ponoć też pomaga podtuczyć psiaka,sprawić by nabrał masy.. Słyszeliście o czymś takim?

Czekam na wasze opinie, rady, spostrzeżenia.. :)

Martuś ale chodzi o twojego psa?, bo wiem ze twój pies jest pieknej mocnej budowy co widac na zdjęciach. ale jeżeli Ci chodzi zeby piesek dobrze rósł i miał ładną mase ciała to warto używac to Vetzyme B plus E

Zestaw witamin dla psa w formie tabletek z dodatkiem cynku i selenu składników niezbędnych w budowie mocnych mięśni i zdrowej sierści.

Cena od 23 do 49 PLN

Link to comment
Share on other sites

Citropepsin dostałam własnie dziś od kolezanki która miała ten sam problem ze swoja pirenejka.. Zaczęłam podawać.. :)

Sylwio.

Tak chodzi o Grafa. Okres najwiekszego wzrostu ma juz za sobą dlatego chciałabym by teraz zaczał troszkę na masie przybierać.. Wcześniej to nawet dobrze,ze był ciut chudszy bo to zdrowiej i bezpieczniej dla stawów..

Ze zdjęc dokładnie tego nie widac ale Graf jest dość chudy i moim zdaniem "mało mięsisty" Widziałam kilka psów w jego wieku i z porównania wynika,ze Graf mógłby wreszcie trochę przybrać..

Zdaję sobie jednak sprawę,ze nalezy on do tych wolniej rozwijających się psów i że będzie potrzebowała wiecej czasu na nabranie odpowiedniej masy.. Wydaje mi się jednak,ze lekkie pobudzenie apetytu mu nie zaszkodzi bo diabeł jest nie dość,ze niejadek to w dodatku piekielnie wybredny..

Już myslałam,ze bedzie ok bo po tym wypadku nagle zaczał się na jedzenie rzucać ale niestety to nie trwało długo.. :(

I zaczyna mnie to wszystko już meczyć !!!

Musze coś zrobić by zaczął mi normalnie jeść bo zwariuję z tym ciągłym podkarmianiem go..

Za miesiąc zaczynamy naszą wspólna przygodę z wystawami dlatego chciałabym wreszcie go odrobinę podtuczyć co by ładnie sie prezentowal.. :)

Widziałam np. Grappe Głogosię w jego wieku (fakt,ze on jest z tych szybko rosnących) i Graf przy nim to nadal taki szczeniak, smarkacz.. Grappa byl wtedy już mocny, ładnie umięsniony i wogóle..

Cięzko bedzie nam konkurowac z takimi psami jesli Graf bedzie wygladał jak taka mizerota i chudzinka.. ;)

Ktoś zna jeszcze inny środek? Widziałam w zoologicznym jakąś taką pastę czy coś..

Wet z kolei polecał Citroenzimix (to chyba psi odpowiednik Citropepsinu)

Hmm.. Póki co próbujemy z Citropepsinem.. Zobaczymy.. Ale kolejne propozycje mile widziane gdyby nie daj Boze to miało nie poskutkować..

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz Ci proponuję: zwykły tran, nie ulepszany zapachowo - taki najbardziej smierdzący . Kilka kropel do żarełka i psiak je dużo więcej. Oczywiście przy tym musisz mu zwiększyć ilośc ruchu, bo go zapasiesz - a to gorsze od wychudzenia.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinno być różnicy, sam tran jest taki sam. Tran w kapsułkach podaje się głównie dzieciom, żeby im nie śmierdzało (łykają w całości). Dla psiora i tak musisz kapsułkę przedziurawić i pokropić zawartością żarełko, właśnie po to żeby śmierdziało " starą rybą". Czyli dla psa wygodniej mieć tran w płynie.

Ja nie mogłem dostać tranu w płynie, więc kupiłem w kapsułkach. Dozowałem w ten sposób, że nadgryzałem kapsułkę i zawartość wyciskałem na żarcie psie, a następnie sam zjadałem wyciśnietą kapsułkę. Tak, żeby się nic nie zmarnowało. Mam córkę w Poznaniu to się uczę oszczędności. Hi hi.

Link to comment
Share on other sites

Czym karmisz pieska? Moja do kolo12 15 miesiecy tez byla chuda, pdobno to jest normalne, potem psiaki sie rozrastaja w klatce . Moja wazy teraz 32 kg przy wzroscie 58 cm .Jezeli dajesz sucha karme, to czy zasanawialas sie nad tym zeby przejsc na surowe jedzonko, zobaczysz ze piesek bedzie wiecej zostawial niz wydalac. I apetyt sie poprawi, moja byla strasznym niejadkiem.Ponizej opisalam szczegolowo co dawac do jedzenia zeby pies mial wszelkie witaminy.

Pozdrawiam Isa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Graf dostaje i gotowane i suche.. Mniej więcej pół na pół..

I z nim to różnie bywa.. Ma dni (jak np zaraz wypadku) ze je bardzo ładnie.. Potem nagle zaczyna kaprysic i przestaje jeść.. :(

Być moze przesadzam.. Większość ludzi twierdzi,zę nie ma się czym martwic,ze Graf ma mocną kość i napewno się rozrośnie.. No ale z tym niejedzeniem to on mnie zwyczajnie już wkurza paskud jeden... :-?

Link to comment
Share on other sites

Moge polecic SOYAL firmy bogena.To preparat witaminowy , ktory przy okazji porawia wyglad siersci ( tego ja osobiscie nie sprawdzilam)ale przede wszystkim smakuje niejadkom.Poprawia apetyt.To opinia moich znajomych ,ktorzy bardzo sobie go chwalili.(z moimi psami mialam raczej odwrotny problem)

Link to comment
Share on other sites

Zaraz wszystkimi.. ;) Dostaje tylko ten Citropepsin i to przez 10 dni bo tak jest w ulotce.. :)

Póki co egzamin zdały kurze łapki no i częste zmienianie menu.. :) Zobaczymy jak długo Graf będzie raczył jeść choć w miarę przyzwoicie..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niektóre psy mają taka genetykę ze choćby jadł bardzo dużo to i tak nie przytyje. Ja też mam niejadka, jje raz dziennie tyle i mu potrzeba. Ja sie nie przejmuję jak nie zje to chowam do lodówki i ma na drugi dzień.

Jeśli pies ma taką genetykę to cudów nie uczynisz.

Link to comment
Share on other sites

Z moją pociechą mam ogromny problem z jedzeniem. Na początku rzucała się na karmę, ale od kilku miesięcy robię to co nie powinnam i podrzucam jej różności do suchej. Lekarz był zdziwiony jej brakiem apetytu, ale przepisał mi "ludzki" lek o nazwie PERITOL. Miała się po nim rzecać na jedzenie, ale to się nie sprawdziło, no może odrobinę więcej zjadała, ale nie wiem czy to przez lek czy posmakował jej to co akurat wtedy jej podrzucałam. Peritol to lek na alergię, leczy się nim również anoreksję. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale sunia trochę nadgoniła wagowo, więc mam nadzieję, że podjęłam słuszną decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...