Jump to content
Dogomania

Wyrabianie rodowodu


wix

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzień dobry. Mam kilka pytań:oops: . Czy dobrze zrozumiałam, że metryczkę dostaje sie gdy oboje rodzice mają rodowód? Co jeśli jeden z rodziców nie jest rodowodowy ( w moim przypadku matka)? Co jeśli piesek jest pięknym długowłosym owczarkiem niemieckim? W tej chwili mój piesio ma 4 miesiące. Czy brak metryczki z osiągnięciami rodziców przekreśla szansę na rodowód?

Link to comment
Share on other sites

Metryczkę dostaje się,gdy szczenięta pochodzą z legalnego miotu,zgłoszonego w ZKwP (same rodowody rodziców nie wystarczą-rodzice muszą mieć uprawnienia hodowlane,krycie musi być zgłoszone w ZKwP oraz spełniać dodatkowe wymogi np.badania na dysplazję).
Niestety kupienie szczeniaka bez metryki oznacza kupno psa w typie rasy...ale nie rasowego...
W Twoim przypadku nie ma żadnej szansy na rodowód ...

Link to comment
Share on other sites

Ja papiery do wyrobienia rodowodu oddałam 27 stycznia 2006, i...cisza.
Pani w moim oddziałe pocieszyła mnie, że na rodowód można czekać do roku. Fakt, że matka jest z importu, ale to nie jej pierwszy miot, a brat mojej suni otrzymał rodowód już po póltora miesiaca!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='best13']Ja papiery do wyrobienia rodowodu oddałam 27 stycznia 2006, i...cisza.
Pani w moim oddziałe pocieszyła mnie, że na rodowód można czekać do roku. Fakt, że matka jest z importu, ale to nie jej pierwszy miot, a brat mojej suni otrzymał rodowód już po póltora miesiaca!!!:shake:[/quote]

To że matka jest z importu, to akurat nie ma żadnego znaczenia, jej rodowód jest u nas nostryfikowany. Po prostu masz pecha - leżą gdzieś te papiery na dnie stosu innych metryk do załatwienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

W końcu udało mi się chyba:roll: zadowolić mojego hodowcę. I mam nadzięję, że w końcu wyda mi metryczkę:multi: mojej Suni. Ale hodowca napisał mi, ze moja Sunia nie będzie miała prawdziwego rodowodu tylko jakiś [B]rodowód pamiatkowy[/B]. Cytuję:

"Poza tym jest tzw. [B]rodowod pamiatkowy[/B], ktory dostaja wlasciciele
psow niehodowlanych (niewystawowych). Koszty sa takie same i wyglad
tez (tylko w rubryce uwagi wpisane jest niehodowlany) i [B]nie ma[/B]
[B]numeru rejestracji zwiazkowej[/B]. Takie psy wlasciciel moga zerejestrowac w
zwiazku (ale nie musza) i wtedy w rodowod ten wpisuje sie numer
rejetracji w danym oddziale ZKwP."

Szukałam, ale nigdzie nie znalazłam nic o [B]rodowodach pamiątkowych[/B]. I co oznacza ten [B]brak numeru rejestracji związkowej[/B]. Co to takiego? Może ktoś z Was wie?
Do tej pory wydawało mi się, ze rodowód to rodowód. Oświećcie mnie proszę, jakie są rodzaje rodowodów?

Link to comment
Share on other sites

Iwona a może po prostu Pan sprzedał Tobie psa nierasowego w typie rasy? Może on nie jest hodowca ale pseudohodowcą. Szczenie nawet jeśli ma jakąś wade dostaje normalnie metryczke tylko jest tam wpis "niehodowlany". Ma takie same prawa do papierów tylko ma tą adnotację.
Może "hodowca" rozmnaża psy nierasowe, lub rasowe ale bez uprawnień, lub wykorzystuje suke na maksa i produkuje dwa mioty w roku jeden z papierami drugi na lewo bez papierow.
Na czym polega zadawalanie hodowcy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Iwona a może po prostu Pan sprzedał Tobie psa nierasowego w typie rasy? Może on nie jest hodowca ale pseudohodowcą. Szczenie nawet jeśli ma jakąś wade dostaje normalnie metryczke tylko jest tam wpis "niehodowlany". Ma takie same prawa do papierów tylko ma tą adnotację.
Może "hodowca" rozmnaża psy nierasowe, lub rasowe ale bez uprawnień, lub wykorzystuje suke na maksa i produkuje dwa mioty w roku jeden z papierami drugi na lewo bez papierow.
[/quote]
Nie, moja Sunia jest zupełnie rasowym pieskiem po rodowodowych i championowych rodziacach. To długowłosa, czyli niewystawowa Akita. A hodowla jest jak najbardziej OK.

[quote name='sylrwia']Na czym polega zadawalanie hodowcy?[/quote]
Warunkiem otrzymania przeze mnie metryczki było wysterylizowanie Suni. Wiki jest już po sterylizacji, myślę więc, że w niedługim czasie zostanę szczęśliwą posiadaczką:roll: metryczki mojej psicy.
Hodowca proponował mi nawet, że sam zajmie się wyrobieniem rodowodu mojej Suni. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale wolę otrzymać metryczkę, a nie rodowód, bo ten zamierzam wyrobić sama w swoim oddziale. Dlatego moje pytanie o "rodzaje rodowodów":roll: .

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie, ze dlatego nazwal rodowod ,,pamiatkowym", ze bedziesz go miala na pamiatke i do niczego ci sie nie przyda. ;) Bo nie mozesz chodzic na wystawy. Rozmnazac tez nie bedziesz...
Nie wiem po co wyrabiasz psu rodowod? Kolejne pieniadze, a wlasciwie bez sensu. No chyba ze chcesz miec przed oczami dziadkow, ale to masz przeciez na kopiach rodowodow rodzicow (chyba cos takiego posiadasz)...

A ten ,,brak numeru rejestracji zwiazkowej" to nic innego jak to, ze nie bedziesz miala nr rejestracyjnego, ktory sie podaje, gdy idziesz na wystawe....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']Wydaje mi sie, ze dlatego nazwal rodowod ,,pamiatkowym", ze bedziesz go miala na pamiatke i do niczego ci sie nie przyda. ;) Bo nie mozesz chodzic na wystawy. Rozmnazac tez nie bedziesz...
Nie wiem po co wyrabiasz psu rodowod? Kolejne pieniadze, a wlasciwie bez sensu. No chyba ze chcesz miec przed oczami dziadkow, ale to masz przeciez na kopiach rodowodow rodzicow (chyba cos takiego posiadasz)...
[/quote]
Czyli, rozumiem, jest jeden rodzaj rodowodów - tylko albo się go wykorzytuje albo ma się go nie wiadomo po co:p .
I ja też jeszcze nie wiem po co wyrabiam psu rodowód:loveu: - chyba rzeczywiście musze ze soba poważnie porozmawiać. :mad:
Kopie rodowodów rodziców - :shake: czegos takiego nie posiadam.

[quote name='madalenka']A ten ,,brak numeru rejestracji zwiazkowej" to nic innego jak to, ze nie bedziesz miala nr rejestracyjnego, ktory sie podaje, gdy idziesz na wystawe....[/quote]

Własnie obejrzałam sobie druk rodowodu [URL="http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/rod.html"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/rod.html[/URL].
I rzeczywiście tegu numeru może dla mnie nie być - tym bardziej, że wiążą się z nim dodatkowa opłata. :roll:
To znaczy, że mogę wyrobić rodowód nie rejestrując się w związku?

Link to comment
Share on other sites

A tego nie wiem. Ja rejestrowalam wszystko co moglam (siebie i psa). :lol:

To popros o kopie rodowodow rodzicow hodowce i zostaw sobie metryczke. :cool1: Rodowod mozesz sobie darowac :cool3: Za ta forse, ktora bys przeznaczyla na rodowod kup suni zabawki. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']ATo popros o kopie rodowodow rodzicow hodowce i zostaw sobie metryczke. :cool1: Rodowod mozesz sobie darowac :cool3: Za ta forse, ktora bys przeznaczyla na rodowod kup suni zabawki. :eviltong:[/quote]
Może w końcu i Pańci należy się jakaś zabawka?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Iwona & WIKI - wedlug Regulaminu Hodowli Psow Rasowych Hodowca ma obowiazek wydawac nabywcom szczenieta rodowodowe po ukonczeniu 7 tygodni zycia wraz z metrykami i ksiazeczkami zdrowia. Ma prawo rowniez do naniesienia zastrzenia w metryce, w przypadku, gdy sprzedawane szczenie jest niehodowlane. I tylko tyle, nic wiecej zadnych zadan, poniewaz z chwila sprzedania nie jest juz wlascicielem szczeniecia. A wymaganie sterylizacji suczki - to juz podchodzi pod lamanie Regulaminu . A co by Pani rzekla, gdyby np. po kupieniu fotela wlasciciel sklepu zazadal od Pani wymiany tapicerki tego fotela, bo inaczej nie da paragonu? A rodowod jest po to, rzeby go miec, ostatecznie zaplacilo sie za niego ( za szczenie pelnorodowodowe). Na podstawie metryki, zlozonej w macierzystym Oddziale wydawany jest normalny 3-pokoleniowy ( jak ktos chce i dodatkowo zaplaci to moze miec 5-cio ) rodowod. I tyle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Iwona a może po prostu Pan sprzedał Tobie psa nierasowego w typie rasy? Może on nie jest hodowca ale [SIZE=4]pseudohodowcą.[/SIZE] Na czym polega zadawalanie hodowcy?[/quote]

[SIZE=4][COLOR=blue]Tak Sylrwia! Miałaś nosa![/COLOR] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=5]To[/SIZE] również podchodzi pod [B]kryminał!!!!!![/B] [/SIZE]
[SIZE=4]To kpina z właścicieli kupionych szczeniąt z hodowli, z której pochodzi Wiki.... [B]podchodzi [/B]ale nie [B]dojdzie[/B][/SIZE]
[SIZE=4]póki znajdują się, bardzo Cię przepraszam Iwona!- wydajesz się być bardzo sympatyczną osobą,[/SIZE]
[SIZE=4]... naiwni nabywcy szczeniąt z hodowli[SIZE=5][COLOR=darkslategray] "Akita u Izis FCI"[/COLOR][/SIZE] o rozdmuchanym marketingu!!! I póki ktoś rzeczowy, o podejściu "obywatelskim" nie nada sprawie [B]należytej:angryy: [/B]prędkości następni ludzie będą nabijani w butelką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE]
[SIZE=4]Właśnie ta hodowla wypuszcza w tym momencie w świat dwa mioty:crazyeye: ![/SIZE]
[SIZE=4]Jestem zbulwersowana [U]po raz kolejny[/U] tym co wyrabia ta hodowczyni oraz.... Twoją radością "prawie" zdobycia metryczki![/SIZE]
Dziwię Ci się, że wiedząc o miejscu gdzie rozmawiają niektórzy akiciarze, również wysokie autorytety w tym gronie, nawet jeżeli nie chciałaś oficjalnie się o tym wypowiadać (mogłaś porozmawiać na PW) nie poruszyłaś tego tematu!
Iwona! zostałaś [SIZE=3][B]ofiarą[/B][/SIZE] socjotechnik Pani [SIZE=3][B]Izydy! I do tego oszukana! [/B][/SIZE][SIZE=2]Bardzo mi żal Ciebie i następnych:-( [/SIZE]
Naprawdę serdecznie Ciebie i Wiki pozdrawiam (w końcu znamy się z galerii akit")

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']Moge sie dowiedziec co ta hodowla robi nie tak???

PS Ja tak z ciekawosci, bo nie mam zielonego pojecia o tej hodowli...[/quote]
Przepraszam madalenka, ale kontynuować tematu nie będę. Wybacz:loveu: ! Zbyt mnie to bulwersuje! Jest wiele hodowli akit w Polsce ale drugiej takiej chyba nie! Zapytaj pierwszą lepszą czy poleca szczenięta z tej hodowli a w szczególności kontakty z właścicielką!
Póki osoby zaliczkujące, pozbawiane metryk i w inny sposób poszkodowane same nie będą pilnować swoich interesów, póty hodowla ta będzie robić co będzie chciała, niezależnie od przepisów hodowlanych oraz wynikających z Kodeksu Cywilnego!
Napiszę tylko tyle, że została w pewien sposób albo nawet sama się odsunęła i to nie bynajmniej dlatego że ma niezwykłe osiągnięcia hodowlane, jak to się czasem odbywa w środowiskach niektórych ras!
Przestała się pokazywać na Dogo zanim ja zaczęłam! I tyle!
Jak jesteś dociekliwa i masz dużo czasu to poczytaj sobie jej archiwalne posty na dogo (nie poczytasz tych wykasowanych, które mam w archiwum!)
Pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']Przegladalam dogomanie i nie wiem nadal co z nia jest nie tak... Prosze, otworz mi oczy... :roll:[/quote]
Póki [B]obywatel [/B]poszkodowany, tak jak rzekłam w sprawie Iwony, sam się nie poskarży i nie będzie uparcie bronić swych interesów, wszystko inne co napiszę będzie zawsze pomówieniem bez dowodu! sorry! Na jej szczęście nie trafiła na mnie!
Iw&W zamilkła.
A jeżeli chodzi o hodowczynię, to naiwnie z kolei ja wierzę, że sprawiedliwość jak pociąg:[B][COLOR=blue] czasem się spóźnia ale do stacji (przeważnie) dojedzie[/COLOR][/B]!:p Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...