Jump to content
Dogomania

OH Icuś - czyli Itske z Gdańska


Itske

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przywiozłam ją w sierpniu z Holandii, ojciec CO v.d. Molengors, matka Eelke v.d. s-Gravenschans, suńka ma 6 miesięcy, w niedzielę zdała egzamin (psia podstwówka) z posluszeństwa, myślę o dalszym szkoleniu i o agality, ale w 3mieście z tym problem
(wysłalabym zdjęcia, ale hm... chyba nie umiem zamieścić go na forum, no cóż... ot, komputerowa ignorancja)
Dziecko niezwykle inteligentne, a mam porównanie, bo w moim domu były m. in. owczarki niemieckie, labradory, bokser.... cwaniara stara sie mnie wychowywać, jest zrównoważona, pojętna, posłuszna (ale nie niewolniczo, ma własne zdanie), energiczna, i baaaardzo chętna do zajęć. Teraz zgodnie żyje z kundelkiem ( tzn. trochę traktuje go jak zabawkę), grzywaczem (z tym dyskutuje), kotem (jak nie widzę, to kot służy jako obiekt pościgu, a jak widzę, to jako poduszka) i 14 letnią suką ON (tutaj pełny szacuneczek).
acha, wabi się Itske - i stąd mój nick.

Ostr

Link to comment
Share on other sites

Itske, a my się chyba znamy z widzenia ale nie wiem czy pamiętasz. Głaskałam Twoją sunię na wystawie w Sopocie, pogadałyśmy chwilę. To było pod koniec wystawy,ok godz 14.30, stałam ze znajomymi koło ringu obedience i oglądałyśmy, jak ćwiczy malinois. Tzn. Wy z mężem zerkaliście, jak ćwiczy belgijka, a ja bardziej oglądałam wtedy Twoją sunię:lol:
Mała była prześliczna i zupełnie bezstresowa - obcy ludzie chcą głaskać, fajnie, niech głaszczą, inne psy stoją czy ćwiczą, a niech ćwiczą, ja się położę:lol:
Mówiłaś wtedy, że jest dopiero co przywieziona z Holandii, nawet nie wiem czy nie świeżo po podróży byliście. Strasznie fajna ta Twoja sunia:)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!
Tak, na wystawie w Sopocie to byliśmy my, pamiętam Cię! ale fajnie!
Małej bezstresowość została, np. na szkoleniu posłuszeństwa wszystkie psy przywiązane do płotu wyły, a pregowaniec spokojnie czekał (ewentualnie wykopala sobie dołek, żeby było wygodniej)
szukam cały czas zajęć z agality, czekam na połowę listopada, podobno związek coś organizuje, myślę, że młodej sie spodoba.
Czy w 3mieście są inne OH?
Moniko - bardzo chętnie Ci ją kiedyś pokażę, czuję sie troche jak młoda matka, która zanudza innych opowieściami o bobasie i z dumą prezentuje go wszem i wobec.
Rozgryzę to zamieszczanie zdjęć i wkrótce zasypię Was Ickiem.
pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']Czy w 3mieście są inne OH?[/quote]Raczej nie. Zresztą w całej Polsce jest ich niewiele, pewnie dlatego wzbudzają takie zainteresowanie.
[quote name='Itske']Moniko - bardzo chętnie Ci ją kiedyś pokażę, czuję sie troche jak młoda matka, która zanudza innych opowieściami o bobasie i z dumą prezentuje go wszem i wobec.[/quote]Super :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Saba']Spotkałam Itske :multi::multi::multi:[/quote]ja też i to dzięki Tobie:multi::multi::multi:
Nie znam się na holendrach, to dopiero drugi, jakiego widziałem w Polsce i zaledwie kilka zagranicą (w Czechach i... Holandii:eviltong:), tak więc nie podejmę się oceny eksterieru Itske, ale przyznam, że mi sie podobała:loveu: taka fajna cimno pręgowana malinka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba']no ja bym do mali nie porównywała :eviltong:[/quote]
a to czemu?;)
żadnego maliniaka co prawda z bliska nie poznałam, ale każda liszka swój ogon chwali i wolę holenderkę ( i w tradycji polskiej osadzona (patrz krowy holenderki i opowieści o latajacym holendrze itp.), młoda jest przekochana, teraz to raczej pańcia (czyli ja) musi się różnych psich sportów i wychowań uczyć, bo suczysko szybciej łapie ode mnie,:oops:
a tak poważnie miałam i onki i boksera i pinczera i grzywkę, ale to zwierzątko inteligencją, pojętnością bije tamte, i jesli coś jest nie tak, to wynika to z mojej niekonsekwencji, błędów itp, psica uczy mnie pokory, uwagi, spokoju i radości zycia
Fajnie było być na zawodach i Was poznać!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']a to czemu?;)
żadnego maliniaka co prawda z bliska nie poznałam, ale każda liszka swój ogon chwali i wolę holenderkę ( i w tradycji polskiej osadzona (patrz krowy holenderki i opowieści o latajacym holendrze itp.),[/quote]

Hehe, dlatego trzeba miec dwa w jednym :eviltong: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jest forum belgów i sporo o nich stron - a to miejsce dla holendrów!
Polskie Holendry łączcie sie!
Icuś - czyli Itske z Gdańska - przywieziona z Holandii
ur. 16.04 2007 r
[IMG]http://i245.photobucket.com/albums/gg70/wixenwixen/P1130187.jpg[/IMG]

[IMG]http://i245.photobucket.com/albums/gg70/wixenwixen/P1130195.jpg[/IMG]

[IMG]http://i245.photobucket.com/albums/gg70/wixenwixen/P1130202.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...