Jump to content
Dogomania

Nieprzynoszenie aportu.


kelpie0

Recommended Posts

Ja też przekonana do tego klikera jakoś nie jestem tzn. fajny jest, ale tylko do niektórych rzeczy. Robiłam tak jak na filmie i rzeczywiście-kilka prób i pies nie rzuca pod nogi (a bywało różnie) natomiast z wesołego galopu do aportu i wracania jeszcze szybciej zrobił się stęp a jak ją super rozkręcę to truchcik :roll: Zobaczymy za pare dni czy to sobie jakoś złoży w całość.

Link to comment
Share on other sites

A to nasze efekty pracy na podstawie tego filmiku:) Prosze ocencie sami. Dodam ze w dniu nauki pies mial drugi raz koziolek w zabkach i w tym samym dniu juz aportowal, tak jak to widac na filmie:)

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=RvhCS_mwI3A[/URL]

PS wiem ze chwale sie tym filmem wszedzie ale jestem taka dumna z mojej schroniskowej sierotki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cedra']

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=RvhCS_mwI3A[/URL]

PS wiem ze chwale sie tym filmem wszedzie ale jestem taka dumna z mojej schroniskowej sierotki :loveu:[/quote]
Świetnie :crazyeye:

A schroniskowa sierotka-brak słów-wspaniała :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja mam jeszcze inny problem -moja suka ładnie biega za aportem, przynosi i oddaje do ręki - ale stojąc. [B]A ja chciałabym, żeby teraz przed podaniem aportu usiadła[/B] - tak jak to powinno fachowo wyglądać - ale nie umiem jej tego nauczyć.
Kiedy jest już przy mnie z aportem w zębach, to wydanie wtedy komendy "siad" powoduje to, że suka natychmiast wypluwa aport i siada.
Podawanie jej aportu do pyska jak siedzi przede mną powoduje z kolei to, że suka aport bierze i równocześnie wstaje (nawet z podskokiem ;)).
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Marka, dobrze kombinujesz, że próbujesz w tej chwili dawac jej aport w pozycji siedzacej (przed Tobą). Najpierw naucz ją właśnie trzymania aportu w pozycji "siad" (czyli sam koniec ćwiczenia z aportowaniem). Nastepnie będziesz mogła przejśc do dalszych etapów (czyli do poczatku;)).
Czy Twoja suka zna komende "trzymaj"? Wydaje mi się, że bardzo by się przydała ;) Byc moze przede wszystkim. Naucz ja tej komendy - niekoniecznie od razu z koziołkiem, jezeli mówisz, że natychmiast wstaje - tylko z kazdym innym przedmiotem. Jak juz będzie dobrze wykonywac polecenie - przejdziesz do aportu! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hmhm... czyli macie duzy problem.

Jesli probujesz cwiczyc z nim aport regulaminowy, zdecydowanie odloz to na inna pore, az rozwiazesz problem z przynoszeniem - bo tak to tylko psujesz sobie przyszla prace.

Najwazniejsze w takiej sytuacji jest okreslenie, dlaczego nie chce Ci przynosic: może sie Ciebie boi / robi Cie w jajo ;) / uwaza, ze to jest super zabawa, bo poswiecasz mu caly swoj czas / nie jestes dla niego zupelnie atrakcyjna (tzn to co od Ciebie dostaje za przyniesienie) czy moze tez inne powody. Od tego, co wyjdzie, zaleza metody jakie bedziesz stosowac. Reagowanie na slepo nie jest najlepszym pomyslem. :)

Najlepiej spotkaj sie z kims, kto szkoli pozytywnie i zobaczy, w czym lezy istota konfliktu miedzy Toba i Twoim psem, bo trudno tak przez net radzic, zwlaszcza w tak delikatnej materii jak lup. :)

Link to comment
Share on other sites

A próbowałaś robić tak: rzucasz psu aport, on go łapie, a Ty uciekasz? Większość psów rzuci się w pogoń, trzymając aport w pysku (uciekasz tak szybko, że pies nawet nie pomyśli, żeby go wypuścić :razz: może to być coś lekkiego, żeby nie przeszkadzało psu w biegu). Pies w końcu Cię dogania, wtedy odwracasz się i z wielkim entuzjazmem nagradzasz, dajesz smakołyk. Potem, jak już załapie o co biega, robisz tylko parę kroków, a pies będzie leciał z zabawką do Ciebie. W końcu sam chętnie będzie przynosił :cool3: Ja tak nauczyłam swoje sunie nieregulaminowego aportu. Podobno łatwiej jest nauczyć psa najpierw trzymania zabawki w pysku i oddawania jej, a dopiero potem przynoszenia, ale nie próbowałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...