Jump to content
Dogomania

Ile mam czekać na ten rodowód!?!?!


mausa

Ile Wy,Drodzy Dogomaniacy czekaliście na rodowody??  

527 members have voted

  1. 1. Ile Wy,Drodzy Dogomaniacy czekaliście na rodowody??



Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też czekałam kilka miesięcy na rodowód.

To wszystko tak długo trwa bo na rodowodzie są zawarte trzy pokolenia wtecz i oni to wszystko muszą odszukać i potwierdzić z właściwymi oddziałmi Zkwp.

Taka biurokracja niestety ale widzę że w niektórych oddziałach mało zaawansowana.....? :D

Pozdrawiam i życzę szybkiego otrzymania rodowodu.

Pasz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja złożyłam metrykę mojej suni w ZK, dokładnie 10 marca!!! Podobno w świetle przepisów mają na wyrobienie rodowodu 5 miesięcy. No u mnie już minęło a o rodowodzie cicho :evil:

Generalnie by mnie to nieobchodziło, ale to suka wystawiana i zaczynają się mnie czepiać o ten rodowód na wystawach. Wrrrr..... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Troszkę się tu namieszało...

1. Nie zawsze nr rejestracyjny otrzymuje się od razu przy składaniu metryki, w niektórych oddziałach trzeba poczekać 2-3 dni (szczególnie, jeżeli w danym czasie rejestruje się bardzo dużo psów). Podobnie co do karteczki potwierdzającej przyjęcie metryki/rodowodu do rejestracji - nie wszędzie jest dawana.

2. Złożona w oddziale metryka, najpierw tam musi być zarejestrowana, wpisana w księgi ras, opieczętowana, wypisana na jej podstawie tzw. karta sztywna, wypisanie zestawienie metryk (dla Zarzadu Głównego), a dopiero wtedy wysłana do ZG. Indywidualnie wysyłać metryk do ZG nie wolno!

3. Nie każdy oddział wysyła powiadomienie o przyjściu rodowodów - w większości oddziałów trzeba samemu przedzwonić po ok. 3 miesiącach, czy już przyszedł rodowód.

4. Na rodowody eksportowe (dajemy je zamiast metryki, jeżeli szczenię sprzedawane jest za granicę) czeka się zwykle dużo krócej.

5. Na rodowód zwykle dłużej się czeka w okresach, kiedy rejestrowanych jest dużo psów, a krócej - kiedy rejestracji jest mało.

6. Rzeczywiście, w tym roku zmieniły się przepisy - jeżeli nostryfikujemy rodowód, najpierw ZG musi dać nr PKR i dopiero wtedy oddział może nadać nr rejestracyjny. Jednak jeżeli ładnie porosimy Panią z ZG, szybciej poda nam ona PKR - możemy wtedy ładnie porosić w oddziale o "zarezerwowanie" nam nr rejestracyjnego. Rzecz jasna, to już tylko dobra wola "panienki z okienka"...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dostałam, dostałam!!! PO blisko pół roku oczekiwania dostałam papierek! :angel:

To super :wink:

Ja wysłałam ok.2 tygodnie temu wniosek na młodzieżowy championat i nadal czekam, mam nadzieje, ze zaniedługo dostane dyplom do domu :D

a ile sie czeka mniej wiecej na championat???

a suka z krosna w kl.weteranów.. wszystko jest możliwe. może właściciele dopiero teraz sie obudzili i zarejestrowali sie w zkwp?

Link to comment
Share on other sites

Agappe,

Z tym różnie bywa.Jedna dogomaniczka pisała, ze dostała championat 2 tyg po wypełnieniu elektronicznego formularza, ktoś inny pisał, ze czekał 2 msc... :wink:

A z tą suką w klasię weteranów to na pewno jakaś pomyłka :wink: Ta suka to interka, wiec na pewno numer PKR musi miec :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie to jest pomyłka, ale...

Hipotetycznie jest możliwe, że zrobiła Intera będąc zarejestrowana w zagranicznej organizacji kynologicznej i dopiero jako dorosła suczka trafiła do Polski i tu została zarejestrowana, a dokładniej jej rdowód oddano do nostryfikacji, wiec jeszcze nie ma PKRu :)

Link to comment
Share on other sites

nasz alister (samoyed) urodzil sie 24.12.04. jeszcze nie zaplacilismy za nigo skladki czlonkowskiej.

w sumie to ja nie wiem czy on ma juz przydzielony numer czy tez nie ... o co w tym chodzi. bo my narazie nic nie zalatwialismy.

jezeli chodzi o archiego to sama nie wiem jak to wygladalo ... tata wszystko oplacal. ale teraz i tak jest zaaaaaaaaaaaaaa daleko zeby sie go spytac.

Link to comment
Share on other sites

nasz alister (samoyed) urodzil sie 24.12.04. jeszcze nie zaplacilismy za nigo skladki czlonkowskiej.

w sumie to ja nie wiem czy on ma juz przydzielony numer czy tez nie ... o co w tym chodzi. bo my narazie nic nie zalatwialismy.

jezeli chodzi o archiego to sama nie wiem jak to wygladalo ... tata wszystko oplacal. ale teraz i tak jest zaaaaaaaaaaaaaa daleko zeby sie go spytac.

Link to comment
Share on other sites

dziewcze, najpierw musisz z metryka (lub rodowodem eksportowym, jezeli pies jest importowany) udać się do ZK. Tam wypełnisz deklarację członkowską i wniesiesz odpowiednie opłaty - wpisowe, składke członkowską, rejestrację psa, rodowód, legitymację. W niektórych oddziałach, jak juz było pisane, dostaniesz od reki karteczkę z numerem rejestracji oddziałowej. W innych (zwykle wiekszych) - zarejestrowana zostaniesz po 2-3 dniach.

Musi to zrobic osoba pełnoletnia lub osoba, która ukończyła 16 lat (za pisemną zgodą rodziców).

Jezeli ani Ty, ani Twój tata nie dopelnili tych formalności, pies nie jest zarejestrowany.

Link to comment
Share on other sites

nasz alister (samoyed) urodzil sie 24.12.04. jeszcze nie zaplacilismy za nigo skladki czlonkowskiej.

w sumie to ja nie wiem czy on ma juz przydzielony numer czy tez nie ... o co w tym chodzi. bo my narazie nic nie zalatwialismy.

jezeli chodzi o archiego to sama nie wiem jak to wygladalo ... tata wszystko oplacal. ale teraz i tak jest zaaaaaaaaaaaaaa daleko zeby sie go spytac.

Pytałaś - odpowiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmmm...No to ja równiez mam pytanie: gdy kupowałam mojego haszczaka, to oczywiście dostałam metryczkę. Do tej pory nie wyrabiałam rodowodu. Czy ktoś może mi powiedzieć ile to kosztuje? A poza tym jak ten cały proces wygląda? - kiedyś myślałam, że tylko wyrabiam rodowód, płacę za niego i mogę jeździć na wystawy. A czytam o składkach członkowskich, licencjach itp. Czy to wszystko jest obowiązkowe i ile takie składki wynoszą?... Strasznie to wszystko skomplikowane... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Koszt rejestracji metryczki + wpisowe + roczna składka członkowska + opłata za rodowód to łącznie około 115 złotych.

Będąc już członkiem ZK i mając zarejestrowanego psiaka można go wystawiać (po opłaceniu udziału - od 60 do 120 zł) na imprezach organizowanych przez ZK lub inne, zagraniczne organizacje zrzeszone w FCI.

Aby członkostwo nie wygasło trzeba corocznie opłacić składkę wysokości 44 zł (tzn. taka jest ona obecnie i od kilku lat jej wysokość nie zmieniała się).

O warunkach zdobycia uprawnień hodowlanych zwanych przez niektórych "licencją" dowiesz się z Regulaminu Hodowli Psów Rasowych, który można kupić w oddziałach ZK lub przeczytać na stronce http://www.zkwp.pl w dziale regulaminy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='efra-husky']Ile jeszcze mogę czekać? 28.07 złożyłam metryczkę, poopłacałam wszystkie składki i czekam na rodowód. A tu ani widu, ani słychu :-?

2, 3 miesiące to standard??

Dodam, że wniosek o rodowód złożyłyśmy w oddziale Krakowskim[/quote]No niestety nikomu się w Zarządzi Głównym obecnie nie spieszy

Link to comment
Share on other sites

W sierpniu ZG ma urlop - praca biura odwieszona jest na kołek :evilbat:
Przez ten czas powstają zaległości i trzeba czekać na rodowód lub nostryfikację zazwyczaj do końca października :(
Czasem pomaga telefon do ZG :roll:
I tak masz szczęście, że rejestrowałaś psa w Krakowie, bo ZG przesyła rodowody pocztą jak się ich trochę nazbiera dla danego oddziału.
Wyobraź sobie jak długo trwa czekanie na rodowód np. w Chojnicach :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Dzięki Draczyn i SH.

Czyli pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość :wink:[/quote]A teraz na poważnie. Organizatorzy wystaw mają 3 mies. czasu(nie rozumiem dlaczego tak długo w dobie komputerów), na przesłanie wyników z wystaw do ZGZKP. Zarzą Główny nie może wystawić championatu o ile nie ma oficjalnego potwierdzenia wyników wszystkich trzech wystaw. Niektóre oddziały nie spieszą się z przesłaniem wyników. I stąd głównie te opóżnienia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...