Jump to content
Dogomania

Ile mam czekać na ten rodowód!?!?!


mausa

Ile Wy,Drodzy Dogomaniacy czekaliście na rodowody??  

527 members have voted

  1. 1. Ile Wy,Drodzy Dogomaniacy czekaliście na rodowody??



Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mialam podoby problem, psiaka odebralam w listopadzie, a wniosek o rodowod zlozylam pod koniec stycznia. Numer rejestracyjny dostalysmy. Zglosilam Lunke do kwietniowej Warszawy i w rubryce nr rodowodu napisalam "w przygotowaniu" , na wystawe wzielam kopie metryczki i nikt tego mi nie sprawdzal...

...A o rodowodzie ni widu ni slychu...a mamy prawie maj

Link to comment
Share on other sites

Jak jest w innych krajach?

W USA jest podobnie. Zamiast metryczki otrzymuje sie karte rejestracyjna. Wypelniasz i wysylasz z czekiem, lub numerem karty kredytowej wlacznie.

Po dwoch - trzech tygodniach otrzymujesz certyfikat. Zawiera on informacje o psie i o Tobie, i oznacza ze pies zostal zarejestrowany w danej organizacji. Mozesz dodatkowo zamowic rodowod przedstawiajacy psie pokolenie, ale nie jest on wymagany. Oczywiscie, dostepny za pewna oplata. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jak jest w innych krajach?

W USA jest podobnie. Zamiast metryczki otrzymuje sie karte rejestracyjna. Wypelniasz i wysylasz z czekiem, lub numerem karty kredytowej wlacznie.

Po dwoch - trzech tygodniach otrzymujesz certyfikat. Zawiera on informacje o psie i o Tobie, i oznacza ze pies zostal zarejestrowany w danej organizacji. Mozesz dodatkowo zamowic rodowod przedstawiajacy psie pokolenie, ale nie jest on wymagany. Oczywiscie, dostepny za pewna oplata. :wink:

Czyli Amerykanie znaleźli sposób żeby jeszcze więcej wyciągnąć od włąścicieli psów :) A ja się martwiłam, że tylko u nas tak zdzierają :wink:

Link to comment
Share on other sites

Do zk, metryke oddałam ok 20 marca, ale jeszcze nie dostałam listu, zeby tam pojechac i odebrac! Zbliza sie wystawa(11.07.04. warszawa)

zgłoszenia są tylko do 31.05.04!!!

A ja bez rodowodu,czekam, i nie wiem co mam wpisać w okienko nr rodowodu PKR i nr rejestracyjny!!

York ja mam takie pytanie oddałaś metryczne dpo Oddziału Warszawskiego czy do Oddziału Głownego?? Z tego co mi wiadomo to w oddziale głównym wszystko szybciej przechodzi. Ja na rodowód Anaty czekałam ok hmm 2-3 miesiącei własnie moją pierwszą wystawą była warszawska w lipcu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam psa z Czech i tez dostalam rodowod a nie metryke, oddalam go do nostryfikacji trzy tygodnie temu, i dopoki nie dostane nie moge wystawiac. Czy tak? Bo nr rejestracyjnego nie mam, bo nie mialam metryki, a ze rodowod jest w przygotowaniu tez juz nie moge podac, poniewaz wg pani u nas w zk przepisy sie zminily i musze czekac na rodowod...

Link to comment
Share on other sites

Mam psa z Czech i tez dostalam rodowod a nie metryke, oddalam go do nostryfikacji trzy tygodnie temu, i dopoki nie dostane nie moge wystawiac. Czy tak? Bo nr rejestracyjnego nie mam, bo nie mialam metryki, a ze rodowod jest w przygotowaniu tez juz nie moge podac, poniewaz wg pani u nas w zk przepisy sie zminily i musze czekac na rodowod...

Zaraz: przeciez jak oddawałaś rodowód w oddziale ZK to powinnaś dostać odpowiedni numerek? Od kiedy nie można pisać, że rodowód w przygotowaniu??? Może chodzi tylko o dorosłe psy, a nie szczeniaki i młodzież? Czy ktoś ma namiary na te nowe przepisy? :evil: Niehc żyje biurokracja!! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja u nas w Szczecinie metryczke złożyłam pod koniec stycznia i do dzisiaj nie mam rodowodu, ale wczesniej chciałam sie upewnić co sie stało , więc zadzwoniłam do Zarządu Głównego i tam mi powiedzieli że rodowód mojego psiaka został wysłany po 20 marca :o .Okazało sie , że zaginęła paczka z rodowodami, więc znowu telefonik do naszego związku a oni mi na to, ze to w mojej gesti ten rodowód załatwić, dałam sobie spokój, bo przeciez za coś zapłaciłam. Sunia skonczyła Mł.Ch więc zadzwoniłam do Warszawy i poprosiłam o numer rodowodu , aby wyrobić championat a na rodowód dalej będę grzecznie czekać.

Pozdrawiam wszystkich czekających Arlena

Link to comment
Share on other sites

3. Karta zgłoszenia powinna zawierać następujące dane:

[...]

b) określenie Oddziału, w którym pies jest zarejestrowany oraz numery: PKR lub KW (z wyjątkiem klasy szczeniąt

i młodzieży) oraz numer rejestracyjny,

W klasie mlodziezy, ok ale do 15 miesiaca zycia. Po 15 miesiacu - kiedy oceny licza sie juz do uprawnien hodowlanych pies musi miec PKR oraz do wniosku musi byc zalaczone xero rodowodu ( od poczatku tego roku).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...