Jump to content
Dogomania

Myśliwy zabił mi psa


sagaj

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Dogo-maniaczka']Pies sobie szedł po parku,a myśliwy odrazu musiał go zabijać???[/quote]

Nie musiał, myśliwy ma uprawnienie nie obowiązek do odstrzału zdziczałego zwierzęcia. Ten pewnie po prostu CHCIAŁ. Ciekawe czy zrobił to z obrzydzeniem do siebie czy z przyjemnością.

Panowie myśliwi, wczoraj (23.03) w moim lesie siedziała mała sarenka zostawiona przez matkę. Jak to się ma do okresu ochronnego od 15.02. Czy strzela się do ciężarnych samic czy to jakaś anomalia ?

Link to comment
Share on other sites

Anomalia jeśli chodzi o okres kocenia - sarny kocą się w połowie maja. Nie anomalia jeśli chodzi o zachowanie się gatunku - to normalne że koza zostawia na cały dzień swe małe samotnie. Niestety przez taki właśnie brak podstawowych biologicznych wiadomości, te młode często są przez ludzi zabierane do domu :/

Link to comment
Share on other sites

no tak, młóde sa zostawiane i matka wraca chyba ze cos jej sie stało, no chyba ze młóda była wyraźnie wycieńczona i bylo widać ze została sierotą.

a kiedy jest okres ochrony? bo jesli zaczynaja sie teraz kocic a okres ochronny jeszcze nie obowiazuje to moze trzeba przesunac okres ochronny?

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4730178.html[/url]
"Ornitolodzy przecierali oczy ze zdumienia, gdyż metoda, jaką przyjęto, powodowała, że liczebność zawyżano."
"Słonka jest w Polsce rzadkim ptakiem zamieszkującym wilgotne i gęste drzewostany, a fakt wystąpienia tego gatunku w Katowicach, jest warty odnotowania." <-- [url]http://www.us.edu.pl/katowice/informator/Przyroda/bagno.php[/url]
chyba ze liczebnosc slonki wzrosła, nie wiem z kiedy jest ten tekst...
możliwe ze na jednym obszarze ze jest jej sporo a gdzie indziej poniewaz nie ma waruków do zycia brak słonki ...

Link to comment
Share on other sites

Ornitolodzy to przecierali oczy ze zdumienia bo sami wcześniej nie potrafili przeprowadzić akcji liczenia słonek na krajową skalę... Ten tekst o Katowicach - nie wazne z jakiego okresu. Populacja słonki jest cały czas stabilna. Tyle że słonka jest ptakiem o bardzo skrytym trybie życia, i tak naprawdę zobaczyc można ją tylko na ciągach wiosennych, które trwają ok. pół godziny w wiosenne wieczory. Oczywiście że na jednych terenach jest jej więcej a na tych gdzie nie ma warunków do gniazdowania jest mniej. Jak każdego gatunku. Kaczek dzikich też jest więcej tam gdzie są stawy niż na czystych polach.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I jakie wnioski ?
sagaj nie pisze bo zderzył sie z syfem jaki panuje w procedurze procesowej. jeśli zgałaszamy taki temat to skutek pozytywny bedzie jesli sparwa trafi w rece ( ludzi z sercem dla zwierzat) jesli w tym łancuchu trafi sie inna , sprawa padnie. sory ze z góry sugerowałem aby to załatwic z barbarzynski meski sposób, ale ........... ( nie wypada mi pisac jak to sie załatwia)
teraz z innej gruszki : puszcza kozienicka , głebia lasu a tu prosze, jakaś kupa krzaków, zgniłych gałęzi , a pod nimi dzióra, gnizdko ? a z tej norki wysuwa sie poszczekjąca sunia, kundelek, a za nia wyglada stadko dzikich małych szczniaczków. Od kilku dni rodzinka dokarniama przez biegaczy klubu KS start pułaski warka . Ale jak polezie tam burak z dwururką to pewnie odwali z przyłożenia :-(. Nie pisze ze mysliwy, , bo prawdziwy mysliwy to inna bajka. a dlaczego nie traktowac takich psów jako członków lasu jesli tam sie urodzily, czemu z góry to szkodniki ? ciezko mi targac aparat na bieganie, ale moze sie zbiore i zrobie dla was zdjecia, rewelacja, wiosna, zycie i taka rodzinka w srodku lasu, serce sie kraje. to naprawde piekne !

Link to comment
Share on other sites

Sagaj oby sprawa jak najszybciej sie zakończyła z wysokim wyrokiem dla mysliwego :)

nie jestem oewna czy w tym temacie to było ale czy ktos ma link do strony na której jest opisane ze mysliwy zastrzelił/postrzleił człowieka ? wydaje mis ie ze tutaj był dawany ten artykół ale nie moge tego znalesc, z gor dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

przesłuchanie wykonane przez rzecznika dyscyplinarnego nie mozne byc wykorzystane w postepowaniu procesowym, nie moze byc uznane jako dowód w sprawie . To taka lipa.
A tu prosze małe szkodniki, najlepiej ubic przy misce, łatwo trafic. Zapraszam pseudomysliwych , podam wam współrzędne i poczekam przy tym paśniku, nawet bez ambony.


[IMG]http://img178.imageshack.us/img178/300/psy056bf2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img91.imageshack.us/img91/5766/psy050av5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jamor czy pies zachowuje sie agresywnie, jest zdziczały? da sie pogłaskac? moze by dało sie ja złapac i przekazac do kogos by sie psem zajal, troche szkoda tych szczeniakow i suki bo niewiadomo ile przezyja w lesie, moga spotkac mysliwego, moga je przestac dokarmiac i trudno bedzie suce wyzywic łode, szkoda psów jesli mogłyby trafic do jakiegos domu :)
szczeniaki sa sliczne jednak nie wiem czy poradza sobie w lesie i czy las jest dla nich odpowiednim miejscem

Link to comment
Share on other sites

Można chyba zawiadomić jakąś organizację,mogli by złapać zwierzęta i zabrać do schroniska puki jeszcze nie zdziczały - jeśli tam pozostaną to ich los,prędzej czy później będzie przesądzony...

[B]Jamor[/B] - twój poprzedni post trafił już na myśliwskie forum ( ktoś go tam wkleił żeby mnie zdyskredytować,że udzielam się na forum ekooszołomów ) jako przykład braku odpowiedzialności i szczyt głupoty - myślę że sprawę należało już dawno gdzieś zgłosić bo teraz myśliwi mają jeszcze mocniejsze argumenty za strzelaniem do psów...:shake:
Myślę że nie należy ich prowokować bo to oni mają bron i niestety prawo po swojej stronie - oto ich wypowiedzi:

[QUOTE]Zamiast " z gruszki" wolałbym "z beczki". Ale to szczegół.
Ważniejsze jest to, skąd ta "poszczekująca sunia" się wzięła w głębi lasu? Gdzie wreszcie mieszka: w dziurze, gniazdku czy norce?
Czy znudził jej się dobrobyt jaki zapewne miała u poprzednich właścicieli? A szczeniaczki to z "in vitro"? A jakiej to wielkości jest "sunia"? Nie bardzo wiem,czym takie zwierzę może się odżywiać w "głębi lasu"? Zdziczałe psy i koty raczej wałęsają się po polach, gdzie czasem jeszcze uchował się jakiś zajączek być może już z mykosomatozą, może przepióreczka, bażancik...
A i do pobliskich rolników blisko gdzie w nocy można jakiegoś cielaczka czy owieczkę na pastwisku pożreć. A jeśli psia banda większa to i może coś większego można dopaść! [/QUOTE]

[QUOTE]Ekologoniewiadomoco, bo ekolodzy (wykształceni! są w porządku) chcą ratować i widzą piękno i słodkość takiego jak opisane wyżej zjawiska. Tyle tylko, że ONI widzą tylko merdający ogon i radosne bieganie po lesie. Myśliwy widzi też uciekającą przed tymi psami i zagryzane przez nie zwierzynę. Myśliwy ma założony filtr polaryzacyjny taki jak w aparatach by zobaczyć więcej i ostrzej. Ekoniewiadomoco ma za to założony filtr zmiękczający (tzw. blur). [/QUOTE]

Teraz,jeśli w tamtej okolicy są myśliwi to te psy mogą długo nie pożyć i trzeba coś jak najszybciej zrobić jeśli chce się je uratować.

A tu jeszcze jeden przykład z tamtego forum:

[QUOTE]u mnie w miejscowości nikt nie ma zastrzerzeń jak czyjś pies padnie od kuli była juz taka sytuacja klika lat temu. Kiedy to nie posłuszne dwa owczarki zaczeły buszować w lesie wieczorami. Skończyło się na tym że psy zostały odstrzelone już niedaleko ich domów, jeszcze w dozolonej strefie. Oczywiście psy spakowałem do worka i oddalem właścicielowi i kazałem mu się głęboko zastanowić nad swoim postepowaniem. Pozwał mnie do sądu,. Odrazu przegrał oczywiście. Od tamtej pory nie zdarzylo mi sie widzieć żadnych psów w lesie. pozdro[/QUOTE]

....:shake::shake: Toż to jest szczyt głupoty,skoro ten " myśliwy " znał te psy i ich właściciela to mógł z nim porozmawiać a jak by to nie pomogło to mógł to zgłosić gdzie trzeba - ale nie,lepiej zabić...:angryy:
To właściciele powinni być karani - nie zwierzęta.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było, że wzywam do linczu, ale jakby taki palant czwarty raz wstawiał szyby we wszystkich oknach, to może by go jakaś refleksja naszła.
Albo pazurki na samochodowym lakierze :cool3:, albo cztery "kapcie" :eviltong:.
Kopiujcie sobie panowie myśliwi, przyjdzie czas,że może zawiśnie na ścianie łeb myśliwego w kapelusiku z piórkiem ;).

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman]Psy już po szczepieniach, będą miały nowy dom, matka tez. Lisku, nie dawaj się podpuszczac, bo zawsze ktos będzie miał jakies inne zdanie , szkoda czasu. Asiiu, a co zawiniły szyby czy opony . jeśli ktos celuje do mnie, do mojej rodziny lub mojego psa to po prostu go wale w ryj. Proszę pamiętać, ze [B]tu nie chodzi o myśliwych[/B], tu chodzi i jednego goscia , czarną owce która wkręciła się do myśliwych, a [B]oni nie mogą za jednego odpowiadac[/B]. Nie jestem zadnym tam ekologiem, z psami porostu jestem związany z zamiłowania i zawodowo, ucze tresowac i strzelac, taka praca. Wczesniej kilanascie lat ganiałem za bandziorami. Miałem tez rzekoma przyjemnośc kontaktu z osobami które legalnie posiadały bron mysliwska. Było tego sporo, najgorszy dzien w mojej pracy, 2002r , razem z szyba wpakowałem się do chaty, ale facet już odstrzelił 9 syna, 13 letnia córkę i zone, nie dał się, jego szczątki głowy były na suficie. Ganianki po polach za tymi co swiecili halogenami i walili do zwierzaków, a co tez mieli leganie. Sasiad sąsiada. Inny zalegał z zapłatą , inny na polowaniu za duzo wypił, innemu w samochodzie „podczas czyszczenia odpaliła” a obok gosc wyłapał troche srutu w tętnice udowa, zszedł. itd. itd. Przyczyna ? bron mysliwska trafia tam gdzie nie powinna. Znacie przypadek uzycia broni sportowej ( legalnej) do celów przstepczych ? chyba raz w Krakowie dostała tesciowa, czy znacie przypadek uzycia broni czarnoprochowej niezgodnie z prawem ? ja nie słyszałem. Problem chyba tkwi w tym, ze po wydaniu decyzji na pozwolenie zapomina się o takim człowieku, okresowe badania, wiadomo, kasa i są. Nikt w rzeczywistości nie ma nad tym kontroli. Gosc niewygodny to odchodzi z koła idzie do drugiego. Obiektywnie to dotyczy tez innych grup , czy policji lub zołnierzy, tez strzelaja sobie w głowy, tez strzelaja do rodziny i tez po wódce. Nie ma idealnego rozwiązania , nie ma idealnych ludzi. Jestem zdemoralizowany do kosci, wiec nie nadaje się na ekologa. Strzelałem nie raz do ludzi , bo taka była konieczność, ale za to odpowiadałem. Jeśli ktos mi włazi nieproszony w butach do domu to tez mu nie odpuszcze [/FONT][URL="http://pragapn.policja.waw.pl/?page=Structure&id=8&nid=1206"][FONT=Times New Roman][COLOR=#800080]http://pragapn.policja.waw.pl/?page=Structure&id=8&nid=1206[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Times New Roman] , nie było zadnej zasadzki, dostali go związanego jak prosiaka. Sagaj nie jest człowiekiem tak zepsutym jak ja , i wszystko chciał robic układnie aby sprawę wyjaśnic i ukarać winnego jeśli sad uznał , że był winny. Sami widziecie ze to nie takie łatwe, prawo jest tak skonstruowane , aby było wiele furtek, jeśli się ich nie pozamyka inni będą z nich korzystac i włazic tu i tam lub nimi uciekac. Niedoróbek tam się nie wybacza, nie da się cofac wstecz i tego naprawić. Proces to nie serial Anny Marii Wesołowskiej. Zycze sagajowi aby osiągnał zamierzony cel . Niech każdy wyciągnie jakieś wnioski dla siebie. Las nie jest dla psów, wiec zabieramy matkę z e szczeniakami bo by nie dała rady. Nie dlatego ze szkodnik. W lesie największymi szkodnikami są ludzie, cwoki ktore wyrzucają tam wory ze smieciami, Zycze wszystkim wszystkiego dobrego.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aska7']Do ludzi to rozumiem, do zwierząt nie ...[/quote]
tak samo :P

z koniecznosci moge zrozumiec, ale nie jesli to sprawia przyjemnosc, czyje sie dreszczyk emocji i napływ adrenaliny a potem satysfakcje ze bez zadnego ryzyka zabiło sie zwierze (stojac 200m dalej i majc bron palna)

emocji mozna dostarczac w inny sposób, proponuje wspinaczke, skoki na spadochronie, spływ kajakiem po wodospadach czy inne sporty które dostarczaja niezapomianych emocji, przy czym nikomu nic sie nie dzieje, no chyba ze uczestnikowi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kolejny przykład okrutnego zachowania myśliwego. Dla mnie myśliwi powinni tak jak reszta społeczeństwa mieć zakaz posiadania i używania broni.
Uwaga - film bardzo drastyczny, mnie łzy poleciały, choć to nie pies.
[url]http://www.tvn24.pl/-1,1549512,wiadomosc.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Sagaj, trzymam kciuki! Husky niestety tak maja ze w lesie lubia sobie pohasac z dala od wlasciciela...
Bardzo bardzo wam wspolczuje. Dzieki Twojemu postowi duzo ludzi na pewno przemysli puszczanie psa w lesie przez co zapobiegniesz kolejnym ofiarom bestialskich dzialan "mysliwych"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Kolejny przykład okrutnego zachowania myśliwego. Dla mnie myśliwi powinni tak jak reszta społeczeństwa mieć zakaz posiadania i używania broni.
[/quote]
W Polsce jest ok.100 000 myśliwych i podobnych przypadków zdarza się rocznie ok.kilkudziesięciu . Każdy z takich przypadków jest zawsze bardzo głośny medialnie , bo przecież każdy bez wyjątku mysliwy to krwiożercza bestia i należy wszystkich ich pozbawić broni - morderców [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/madanimated.gif[/IMG] .Kierowcom też należy - wszystkim bez wyjątku - odebrać prawo jazdy. Codziennie policja zatrzymuje kilkudziesięciu pijanych kierowców , a to przecież potencjalni niedoszli zabójcy [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/madanimated.gif[/IMG]
Rocznie w Polsce dochodzi do kilkuset gwałtów . Każdy mężczyzna to potencjalny gwałciciel , dlatego wszystkich ich należy pozbawić narzędzia gwałtu [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/madanimated.gif[/IMG]
Będzie w końcu ład i porzadek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...