Jump to content
Dogomania

w co sie bawicie z psiakami i czy was wtedy gryzą?


Nayantara

Czy pies gryzie cię jak się z tobą bawi?  

441 members have voted

  1. 1. Czy pies gryzie cię jak się z tobą bawi?

    • Tak, bardzo często
    • Czasami mnie tam podgryzie
    • Nie, jest tak wychowany że mnie nie gryzie
    • inny, jaki?


Recommended Posts

Zaden z moich psów nie gryzł w zabawie- bouvier czasami podszczypywał- zwłaszcza po pupie :p ale husky delikatnie chwyta stopy i przytrzymuje je tylko. Nigdy specjalnie nad tym nie pracowałam aby nie podgryzały mnie psiaki podczas zabawy po prostu takie egzemplarze do mnie trafiały. ;)
Za to mój kot w czasie zabawy (i nie tylko) gryzie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zależy który:evil_lol:.

Oliver to gryzie tylko zabawki, ale wiadomo może czasem sie zdarzyć, ze nie chapnie to co trzeba :diabloti:.
Igor zawsze był bardzo ostrożny by mi przypadkiem krzywdy nie zrobić, ale ostatnio się rozbestwił, wszytko przez tą Roxy :shake::lol:. Musze go przywoływać do porządku.

Roxy natomiast od małego lubiła łapać najpierw za nogawki, a potem za rękawy co ma w zwyczaj. jeszcze ją tego nie oduczyłam, ale jestem w trakcie ;).

Link to comment
Share on other sites

mój nigdy nie gryzie przy zabawie, bo w tym czasie ma w zębach zabawkę i nad nia sie zneca, a mnie moje jedynie podrapać,
jakoś sam się nauczył, że gdy się bawi i mnie ugryzie to mnie to boli więc przed zabawą szybko łapie za zabawkę i ona staje się ofiarą jego kłów

Link to comment
Share on other sites

Jeden z psów moich rodziców delikatnie podszczypuje mnie w zabawie, ale to w sumie moja wina - przewaznie bawiłam sie z nim w bluzie z długim rekawem, kurtce i on sie pozwalałam mu sie czasami za za to ubranie ciągnąc podczas zabawy, co zaowowcowało w lecie tym ze psiunia podszczypuje mnie w miejsca za które kiedys ciągnął. Nie robi tego mocno - tzn nie boli mnie to, ani tym bardziej nie pozostawia żadnych śladów, wiec nie wlacze z tym zachowaniem.

Musze powiedzieć ze pierwszy raz soptykam sie z takim zachowaniem. Od dzieciństwa wychowywałam sie z psami (i duzymi i malymi :) ) i żaden do tej pory tego podczas zabawy nie robił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Dla mojego Yorka nie istnieje inna zabawa jak gryzienie :) No, chyba że przeciaganie.
Na szczęście mały rozróżnia gryzienie w zabawie i gryzie ot tak tylko, poprzez przyłożenie ząbków do ręki, tak więc taka zabawa z nim nie jest problemem. No i on nigdy nie wymusza zabawy w gryzienie, jesli chce się bawić pierwszy to przynosi linkę do przeciągania. Zabawę w gryzienie rąk inicjujemy zawsze my :)[/quote]
Ja też mam yorka i on gryzie często, ale to gryzienie to właściwie jest tylko szczypanie w ręce. Tak to nie gryzie, ale podczas zabawy się zdarzy mocniej, ale to niechcący

Link to comment
Share on other sites

Lordzik podgryza oczywiście przy czesaniu to colii z adopcji i jeszcze wielu rzeczy nie rozumie ale ostro nie łapie tylko delikatnie jakby chciał powiedzieć mam już dość. A tak to i tak wielu rzeczy się uczy jest u nas od 13 01 2008.

Link to comment
Share on other sites

Cyt za Vogue:
"W nr 5/2007 Mojego Psa jest wywiad z Kate Fulkerson.
Ona wydaje szczeniaki dopiero jak ukończą [B]4[/B] miesiące. Przez ten czas szczeniaki wzrastają w towarzystwie matki i rodzeństwa, uczone są podstawowych komend, są socjalizowane itd

Cytuję : "Suki zaczynaja uczyć szczeniaki, gdy te przestają ssać. Wymyślają im zabawy i zachęcaja do poznawania otoczenia. Przerywają utarczki oraz ingerują , gdy szczeniak przejawia skłonność do pilnowania przedmiotów
lub jedzenia [B]Odchodzą od szczeniąt, które zbyt mocno gryza, co uczy je łagodnego posługiwania się zębami. Zbyt krótki pobyt z rodzeństwem i matką może wpłynąć na to , że szczenię nie nauczy się tych zasad."[/B]

Czy to nie jest czasem odpowiedż?

Link to comment
Share on other sites

Mój nie gryzie tylko no czasami jak go sprowokuje ale najczęściej to mnie ciągnie za coś co wisi raz w wakacje sie bawiliśmy a trzeba przyznać że atos jest jest mieszańcem owczarka niemieckiego tyle że on jest od owczarka wiekszy no i bawiliśmy się a on mnie złapał za smycz od kluczy pociągnoł po trawie jakieś 10 metrów hehe

Link to comment
Share on other sites

Miłam wybrać,że często ale to malec i wprawdzie go chamuje ale on często za nogawki czy skarpetki łapie.Jak jest spokojny to normalnie go dotykam i jest oki. Jego tacie sie ostatnio zdarzyło .Po przebiegu agility nie zdążyłam wyjąc sznura i zacął mietolić mi dłoń , a dokładniej rękawiczke z ręką wśrodku nigdy w zabawie nie łapał za ręce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...